Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Сценарний підхід до зміцнення соціально-економічної безпеки міста
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Романовська, Юлія Анатоліївна
    У статті показано важливість зміцнення соціально-економічної безпеки міста, що становить зміст нової для міської влади діяльності – безпекозабезпечувальної діяльності. Безпекозабезпечувальна діяльність міської влади є об’єктом управління, а тому має здійснюватися в межах певного підходу до управління, який має найбільшою мірою відповідати наданим її характерним рисам. Доведено доцільність використання сценарного підходу до зміцнення соціально-економічної безпеки міста, показано переваги та обмеження його використання. Сценарний підхід становить собою сукупність способів, прийомів, операцій та дій, що відображають філософію на напрями дослідження процесу зміцнення соціально-економічної безпеки міста, поєднані в інструментальну базу підходу на основі розуміння цього процесу та використання спеціального понятійно-категоріального апарату. Використання сценарного підходу до зміцнення соціально-економічної безпеки міста базується на сукупності принципів, серед яких новим є принцип профілеорієнтованості, за яким розроблення сценаріїв зміцнення соціально-економічної безпеки міста має виходити з профіля міста. Операціоналізація принципу профілеорієнтованості у зміцненні соціально-економічної безпеки міста зумовила визначення профілів міста, які поділено на позитивні та негативні. Призначенням профілю міста є розроблення пропозицій щодо зміцнення соціально-економічної безпеки міста з подальшим їхнім уточненням та конкретизацією («прив’язкою») для конкретного міста. Профіль міста має не лише аналітичну, а й іміджеву цінність, а тому має доноситися до цільової аудиторії всіх елементів соціально-економічної системи «місто».
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні проблеми розвитку соціальної сфери міста
    (НТУ "ХПІ", 2014) Новікова, М. М.
    Складність сучасного етапу розвитку міст України актуалізує проблеми ефективності управління цим процесом. Складність процесу комплексного управління соціальним розвитком міста зумовлена одночасністю управлінських впливів на місто з боку органів державної влади центрального і регіонального рівнів, а також органів місцевого самоврядування. Наслідком цього є об'єктивна потреба забезпечення комплексності та системності цих впливів як однієї з найважливіших умов забезпечення ефективності управління соціальним розвитком міста.
  • Ескіз
    Документ
    Формування стратегії соціально-економічного розвитку міста
    (НТУ "ХПІ", 2012) Карлова, О. А.
    Досліджено напрями економічного моделювання розвитку міст. Визначено роль стратегічного планування розвитку міст. Надано схему вироблення стратегії. Представлено варіанти майбутнього розвитку стратегії.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання розвитку території міста з використанням космічних знімків
    (НТУ "ХПІ", 2013) Толстохатько, В. А.; Євсюков, М. С.
    Розглянуто принципи моделювання розвитку міста з використанням методу клітинних автоматів і космічних знімків. Для визначення стану ділянок міста по космічним знімкам пропонується використовувати алгоритм ISODATA програмного комплексу ArcGIS 10
  • Ескіз
    Документ
    До питання номінації харківських вулиць: загальноросійська та регіональна складові на рубежі XIX-XX ст.
    (НТУ "ХПІ", 2013) Тахтаулова, Марія Юріївна
    У статті автор досліджує специфіку найменування вулиць Харкова на рубежі ХІХ-ХХ століть з точки зору впливу загальноросійської та регіональної складових на культурне та суспільне життя міста. Простежує роботу міської думи у формуванні урбанімічного простору міста. Автор аналізує основні джерела формування топонімічної мапи Харкова в окреслений період.
  • Ескіз
    Документ
    Системне управління та пропорційний розвиток інфраструктури міст України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Карлова, О. А.
    Досліджено сучасні проблеми функціонування і розвитку інфраструктури міст. Розглянуто місто, як складна відкрита соціально-економічна територіальна система. Визначено багатовекторний процес розвитку, пов’язаний з реорганізацією та переорієнтацією всієї соціально-економічної системи міста