Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    1917 – революція: 100 років потому
    (НТУ "ХПІ", 2017) Журавльов, Ю. В.; Кіпенський, Андрій Володимирович
  • Ескіз
    Документ
    Україна у геополітичних проектах першої третини XX століття
    (НТУ "ХПІ", 2017) Перевалова, Людмила Вікторівна; Окладна, Марина Георгіївна
    У статті розглядаються геополітичні проекти видатних українських вчених М. С. Грушевського і С. Л. Рудницького, розкриваються їх погляди на майбутнє України, її місце у європейському просторі та роль у геополітичних процесах на початку ХХ століття. Автори на підставі наукових праць вчених аналізують їх концепції, щодо створення чорноморської федерації, головну роль в якої буде відігравати Україна. В цих геополітичних проектах вперше був виділений та осмислений чорноморський вектор діяльності незалежної української держави. У статті визначаються особливості обґрунтування чорноморської орієнтації України в працях М.Грушевського та С.Рудницького, порівнюються переваги доцільності цієї орієнтації для української держави.
  • Ескіз
    Документ
    Генезис українського громадянського суспільства
    (НТУ "ХПІ", 2012) Кашаба, О. Ю.
    Аналіз витоків українського громадянського суспільства дає підстави стверджувати, що деспотизм ніколи не був притаманний історичним формам життя в Україні, аж до того часу, коли вона попала в залежність від Росії. А демократичні інститути і громадянські орієнтації, що існували в українській історії в специфічній, можливо, недорозвиненій формі, справили значний вплив на соціальне і політичне життя країни.
  • Ескіз
    Документ
    Методика еталонного та умовного задовільного підприємства при визначенні фінансової стійкості
    (НТУ "ХПІ", 2011) Гуріненко, Наталія Віталіївна
    Стаття присвячена проблемі вдосконалення існуючих методик оцінювання фінансової стійкості підприємства із застосуванням методів умовно-задовільного та ідеального підприємства.