Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Економічна сутність та місце трудових ресурсів в менеджменті, бухгалтерському обліку та звітності підприємств малого середнього та великого бізнесу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Побережний, Роман Олегович; Побережна, Наталія Миколаївна; Мелень, Олена Валентинівна
    Виділено різноманітні функції праці в житті людини та суспільства, а саме: спосіб задоволення матеріальних та духовних потреб людини; засіб створення суспільного багатства; функція формування суспільного прогресу; визначальна сфера соціалізації людини в суспільстві та ін. Визначено головні фактори впливу на загальну чисельність персоналу сучасних національних підприємств малого, середнього та великого бізнесу до яких віднесено: демографічні тенденції; загальні тенденції розвитку економіки країни, середньомісячну заробітну плату, кількість підприємств та рівень їх рентабельності, відсоток збиткових підприємств до їх загальної кількості; рівень безробіття та ін. На основі аналізу загальних показників діяльності підприємств за видами економічної діяльності за 2014-2018 роки визначено тенденції їх змін та визначено, що розвиток трудових ресурсів України залежить головним чином від рівня життя населення, який визначає можливість відтворення працездатного населення. Сформульовано фактори впливу на розвиток та відтворення персоналу підприємства, серед яких основними запропоновано вважати заробітну плату працівника та витрати підприємства на персонал. Розглянуто погляди різних науковців на визначення терміну "трудові ресурси" та "персонал". Сформульовано особливості у підході до поняття трудових ресурсів при вирішенні управлінських питань з їх менеджменту, бухгалтерського обліку та відображення у звітності підприємства. Запропоновано найсуттєвішими факторами ефективного формування, використання, нарощування та розвитку трудових ресурсів підприємства вважати три головні фактори: ефективний менеджмент, своєчасний і безпомилковий бухгалтерський облік та формування фінансової та управлінської звітності підприємства. Для покращення організації аналітичної управлінської роботи запропоновано створення відділу інформаційного забезпечення на базі бухгалтерського, кадрового та інших відділів підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки підвищення ефективності управління фінансовою стійкістю на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2018) Геращенко, Ірина Олексіївна
    Визначено поняття фінансової стійкості підприємства. Визначено тактичні та оперативні цілі з метою відновлення, покращення та стабілізації фінансового стану підприємства. Виявлено причини , які впливають на фінансову стійкість підприємства. Розроблено та систематизовано шляхи підвищення ефективності управління фінансовою стійкістю на підприємстві. Розроблено етапи комплексного фінансового планування забезпечення фінансової стійкості підприємства. Зроблено висновки про необхідність проведення аналізу показників фінансової стійкості, знаходження причин, які стали на заваді більш стабільного фінансового положення підприємства та знаходження шляхів щодо покращення фінансової стійкості підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Синхронізація облікових, контрольно-аналітичних та управлінських функцій в операціях з деривативами
    (НТУ "ХПІ", 2014) Шишкова, Н. Л.
    У статті розглянуто особливості обліку, аналізу, внутрішнього та зовнішнього контролю в рамках управління операціями з деривативами. Обґрунтовано ефективність виконання обліково-контрольних та управлінських функцій, виконуваних учасниками операцій з деривативами при синхронізації процесів. Доведено прогресивність управління операціями з деривативами у загальному менеджменті підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Структурування стратегічних цілей управління нерухомістю залізничного транспорту
    (НТУ "ХПІ", 2012) Масалигіна, В. В.
    Визначено сутність процесу ефективного управління об’єктами нерухомого майна залізничного транспорту, його спеціалізований характер; проведено структурування стратегічних цілей управління нерухомістю для суб’єктів ринку нерухомості; визначені варіанти можливих форм взаємодії власника нерухомого майна з керуючим нерухомістю; закладено основу формування ефективної системи управління галузевою нерухомістю
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи використання персоналу підприємств легкої промисловості в сучасних умовах господарювання
    (НТУ "ХПІ", 2012) Осіпова, А. Ю.
    В роботі визначено передумови підвищення ефективності використання персоналу підприємства легкої промисловості. Розкрито основні проблеми та перспективи управління персоналом підприємства.