Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Особливості оподаткування в контексті фінансової безпеки та діагностики кризового стану
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Сучасні економічні процеси значною мірою залежать від ефективності податкової політики, яка є одним із основних інструментів регулювання фінансової стабільності держави Необхідність в досліджені сучасних особливостей оподаткування в контексті фінансової безпеки та діагностики кризового стану є надзвичайно важливим для забезпечення сталого економічного розвитку, підвищення рівня добробуту населення та запобігання кризовим явищам. У статті розглянуто теоретичні аспекти фінансової безпеки та методи її діагностики. Детально проаналізовано особливості податкової політики в умовах кризових ситуацій та вплив податкових новацій на фінансову стабільність. На завершення запропоновано заходи щодо оптимізації податкового навантаження, що сприятиме підвищенню ефективності податкового адміністрування та забезпеченню фінансової безпеки держави. Практична значимість роботи полягає у формуванні рекомендацій щодо покращення податкової політики, що сприятиме зміцненню фінансової стабільності країни та зниженню ризиків виникнення кризових явищ. При дослідження механізмів підвищення фінансової безпеки через податково політики Запропоновано ряд податкових стимулів для підтримки галузей, які є критично важливими для національної безпеки. Комплексний аналіз взаємозв'язків: аналіз кореляцій між податковими та макроекономічними показниками. Таким чином, дослідження питань оподаткування в контексті фінансової безпеки є надзвичайно важливим для забезпечення сталого економічного розвитку, підвищення рівня добробуту населення та запобігання кризовим явищам, що визначає актуальність даної теми.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація методів управління фінансовими ресурсами підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пічугіна, Тетяна Сергіївна; Рубцов, Віталій Вікторович
    У статті досліджені підходи до управління фінансовими ресурсами на підприємстві та обґрунтовано залежність ефективності фінансового менеджменту від доцільності їх застосування. Визначені загальні підходи до формування та управління фінансовими ресурсами підприємства, основні принципи формування фінансових ресурсів, управління фінансовими ресурсами в ринкових умовах спрямоване на підвищення ринкової вартості й інвестиційної привабливості підприємства. Розглянуто класифікацію поділу методів управління фінансовими ресурсами підприємств на традиційні та прогресивні. Розглянуто фінансовий аналіз різних типів моделей, що дозволяють структурувати та ідентифікувати взаємозв'язки між основними показниками звітності, що дозволяє більш ефективно управляти фінансовими потоками. Виділино три основні типи моделей, які використовуються у фінансовому аналізі: дескриптивні, предикативні, нормативні.
  • Ескіз
    Документ
    Система управління та моніторингу кредитних операцій як інструментарій протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом
    (НТУ "ХПІ", 2013) Маркарян, Г. О.
    Запропоновано інструментарій протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, заснований на методології системного аналізу та зв’язку з функціональними особливостями системи управління кредитуванням. Проведено аналіз фінансового моніторингу та банківської діяльності, представлено структуру системи управління та моніторингу кредитних операцій, сформульовано критерії прийняття рішень, розроблено програмне забезпечення.