Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Вибір експрес методик аналізу кількісних та якісних параметрів продуктів харчування із застосуванням УФ-випромінювання
    (НТУ "ХПІ", 2017) Защепкіна, Наталія Миколаївна; Наконечний, Олександр Анатолійович
    Проаналізовано існуючі в даний час інструментальні методи діагностики інформативних параметрів органічних речовин, визначено їх переваги та недоліки. Проведено вибір методів та засобів аналізу органічних речовин, що мають найкращі показники по відношенню затрати/отриманий результат, та відповідають вимогам експрес діагностики, а саме - УФ-спектрофотометрія та люмінесцентна флуориметрія. Обґрунтовано доцільність використання засобів об’єктивного контролю, - телевізійних інформаційно-вимірювальних систем (ТІВС), в процесі визначення параметрів продуктів харчування, та діагностики змін в їх кількісному та якісному складі із застосуванням люмінісцентних методів аналізу.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження та розробка технології отримання формазанонафталімідів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Фалалєєва, Тетяна Василівна; Дістанов, Віталій Баламірович
    В даній статті розглянуті питання синтезу, дослідження і технологія отримання формазанонафталімідів. Синтезовані сполуки можуть застосовуватись в якості органічних люмінофорів жовто-зеленого світіння з підвищеною світлостійкістю. Наведена методика синтезу формазанонафталімідів, що мають у своїй структурі фрагмент з розвиненою хромофорною системою. Описано властивості отриманих сполук. Розглянуті деякі технологічні рішення отримання формазанонафталімідів.
  • Ескіз
    Документ
    Технологія отримання деяких формазанів, похідних нафталевої кислоти
    (НТУ "ХПІ", 2015) Фалалєєва, Тетяна Василівна; Дістанов, Віталій Баламірович
    В даній статті розглянуті питання технологія отримання формазанів, похідних нафталевої кислоти. Синтез формазанів, які випромі­нюють світло, дозволить розширити їх області використання, наприклад, як фотохромних і термохромних матеріалів, а також може при­вести до отримання стабільних вільних радикалів, що мають люмінесценцію з новими можливостями. Наведена методика синтезу формазанів, що мають у своїй структурі фрагмент з розвиненою хромофорною системою. В даній роботі описано синтез формазанів з похідни­ми на фталевого ангідриду. Розглянуті деякі технологічні рішення отримання формазанів, похідних нафталевої кислоти.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ результатов исследований магнитных и оптических свойств нитевидных кристаллов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Артемьев, С. Р.
    В материале статьи в рамках продолжения выполнения литературного обзора рассмотрены результаты проведенных исследований магнитных и оптических свойств различных групп нитевидных кристаллов, проанализирована зависимость их магнитных свойств, как от поверхностного, так и от объемного совершенства, детализирована проблема накопления F-центров в нитевидных кристаллах под действием ионизирующего излучения.