Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Способи енергозбереження в пристроях для гідрозбивання окалини
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Миронов, Костянтин Анатолійович; Дмитрієнко, Ольга Вячеславівна
    Розглянута причина виникнення окалини на литих заготовках та в процесі плющення, показана різниця фізичних властивостей окалини і основного металу, що знижує якість і стійкість металу, а також ускладнює обробку виробу. Запропонований ефективний спосіб видалення окалини, який є екологічним, не потребує додаткової обробки води і не деформує металічної поверхні. Проведений аналіз пристроїв для видалення окалини з поверхні металу показав, що перші колектори з соплами мали проблеми з експлуатацією: великі витрати води та енергії та неякісне очищення металевої поверхні. Запропоновано їх замінити на пристрої гідрозбивання іншого принципу з роторними головками, які використовують дуже малу витрату при високому тиску удару, що також знижує витрати електроенергії. Надана порівняльна таблиця звичайних колекторів і колекторів з іншим принципом дії через удосконалення конструкції пристроїв для подачі рідини на поверхню метала за умови якості очищення метала від окалини. Запропоновані способи збереження електроенергії. Виявлено, що можна знижувати енгерговитрати, оптимізуючи роботу електроприводу насосної станції. Результат оптимізації наданий у вигляді графіка економії енергії в період пауз гідрозбивання за допомогою регульованого електроприводу з частотним керуванням і гідроромуфти. Запропоновано на основі проведеного аналізу пристроїв для видалення окалини ще один спосіб зниження електрооенергії через удосконалення конструкції пристроїв подачі води на поверхню металу шляхом покращення їхніх властивостей. Виявлено, що важливу роль в видаленні окалини грає не тільки особливості конструкції сопел, а ї їхнє оптимальне розташування. Система гідрозбиву окалини повністю управляється автоматом, що дає можливість регулювати параметри видалення окалини та забезпечувати необхідний робочий тиск у системі, компенсацію зносу сопел.
  • Ескіз
    Документ
    Вибір конструкції контактного конденсатора газопарової установки з уприскуванням пари в камеру згоряння
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Литвиненко, Оксана Олексіївна; Михайлова, Ірина Олександрівна
    Розглянуто роботу газотурбінної установки «Водолій» ДП НВКГ «Зоря-Машпроект» з уприскуванням пари в камеру згоряння, яка працює за удосконаленим циклом A-STIG і має у своїй схемі обладнання для регенерації води, що сконденсована з парогазової суміші. Для конденсації пари з парогазової суміші використовується контактний конденсатор-газоохолоджувач, що являє собою змішувальний теплообмінний апарат складної конструкції. Ефективність теплообміну визначається конструкцією насадки, а саме, розвиненою поверхнею теплообміну, малими гідравлічними опорами, високими коефіцієнтами теплопередачі. Важливим аспектом є габаритні розміри, які мають знаходитись в визначених межах. В роботі запропоновано виконати конструкцію конденсатора у вигляді насадкової колони. Для вибору оптимального варіанту розглянуто різні типи насадок. В результаті теплового конструктивного розрахунку контактного конденсатора запропоновано у якості насадки використовувати кільця Рашига (15×15×2), які забезпечують найменшу висоту насадки при необхідному діаметрі апарата.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження витратоміра для обліку витрати палива на тракторах без електронної системи керування його подачі і з урахуванням скидання з форсунок
    (НТУ "ХПІ", 2018) Самородов, Вадим Борисович; Краснокутський, Володимир Миколайович; Мандрика, Володимир Ростиславович; Ткачов, Вячеслав Юрійович
    В роботі виконано аналіз можливості підвищення надійності конструкції витратоміру та точності об’ємного вимірювання невеликих об’ємі в рідини, в тому числі дизельного палива, бензину, керосину, масел та інших в’язких рідин, проаналізовано існуючі пристрої для вимірування витрати палива, виявлено позитивні та негативні властивості кожного із них.
  • Ескіз
    Документ
    Методика теплового расчёта контактного газокапельного утилизатора теплоты низкотемпературных отходящих газов
    (НТУ "ХПИ", 2016) Безродный, Михаил Константинович; Рачинский, Артур Юрьевич; Голияд, Николай Никифорович
    Разработана методика расчёта контактного аппарата газокапельного типа для утилизации теплоты низкотемпературных отходящих газов. Для распыления жидкости использовалась механическая центробежная форсунка. Данная методика учитывает реальные условия протекания процессов тепло- и массообмена в системе "конус факела распыливания капель жидкости – сплошная парогазовая среда" и основана на использовании результатов ранее проведённых экспериментальных исследований авторов в указанной системе.