Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Сциентизм и антисциентизм как культурные явления
    (НТУ "ХПИ", 2018) Клименко, Руслан Витальевич
    В данной статье исследуется феномен т.н. "сциентизма" - преувеличения роли науки в культурной жизни, а также его обратная сторона - "антисциентизм", направление, критикующее, или полностью отвергающее "сциентизм". Прослеживается история указанных явлений, а так же причины их возникновения. Рассматривается средневековая гносеология, так же как и эпистемология Нового Времени. Акцентируется внимание на таких направлениях "сциентизма", как позитивизм и прагматизм. Отмечается исключительная роль трансгуманизма в современном мире, и его "сциентистское" происхождение. Прослеживается история указанных явлений, причины их возникновений. Отмечается современная актуальность дискуссии между "сциентистами" и "анти-сциентистами" в силу всё ускоряющегося прогресса и тех рисков, которые возникают в связи с применением новых знаний и технологий.
  • Ескіз
    Документ
    Історіографія історії музейної справи Надніпрянської України ХІХ–початку ХХ ст.
    (НТУ "ХПІ", 2014) Дворкін, Ігор Володимирович
    У статті проаналізована історіографія історії музейної справи Наддніпрянської України у ХІХ–на початку ХХ ст. (проаналізовано роботи, що висвітлюють історію музеїв провідних музейних центрів тогочасних українських губерній – Києва, Харкова, Полтави та Чернігова). За хронологічним принципом виділено основні етапи дослідження музейництва Наддніпрянщини, що мали свої особливості, проаналізовані як загальні роботи з історії міст, вищих навчальних закладів, органів місцевого самоврядування, так і спеціальні розвідки. Стаття може бути корисною дослідникам української культури, науки та музейництва імперського періоду.
  • Ескіз
    Документ
    До питання про особливості світогляду П. М. Ардашева
    (НТУ "ХПІ", 2012) Богдашина, О. М.
    У статті розглядається вплив позитивізму та інших теорій на формування й еволюцію світогляду П. М.Ардашева і на наукові праці історика.