Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Региональные особенности формирования валового внутреннего продукта Украины
    (НТУ "ХПИ", 2011) Ульянченко, Наталия Владимировна; Цовма, Т. С.
    В статье рассмотрено особенности структуры валового внутреннего продукта Украины по регионам и проанализировано изменение этого показателя за последние годы. Охараткеризованыы основные факторы влияния на ВВП Украины. Обоснованы основные направления государственной политики Украины в отношении уровня ВВП по регионам. Проводится сравнительная характеристика регионов. Украины и Европейского союза по уровню ВВП страны.
  • Ескіз
    Документ
    Депресивний регіон у системі забезпечення соціально-економічної безпеки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Вахович, І. М.; Купира, М. І.
    У статті розглянуто суть та характерні ознаки типів проблемних регіонів, визначено депресивний регіон як частина проблемного. Узагальнено трактування даної економічної категорії сучасними вітчизняними та зарубіжними вченими-економістами, обґрунтовано визначення сутності депресивного регіону в системі забезпечення соціально-економічної безпеки з метою узагальнення існуючих визначень та подання власного бачення даної категорії в сучасних умовах посилення регіональних диспропорцій, сформовано вимоги до визначення поняття та чинники загострення соціально-економічних проблем депресивних регіонів.
  • Ескіз
    Документ
    Модель та методика моніторингу ресурсного забезпечення економічної безпеки регіону
    (НТУ "ХПІ", 2014) Проскура, В. Ф.
    Визначено головну мету моніторингу ресурсного забезпечення регіону, основні принципи організації його проведення а також запропоновано модель та методику моніторингу ресурсного забезпечення економічної безпеки та стійкого розвитку регіону. Запропоновані методичні підходи до основних напрямків комплексного моніторингу ресурсного забезпечення розвитку регіону, що у свою чергу визначають модель а також методику його проведення, дадуть можливість більш ефективно організувати збір інформації, об'єктивно оцінювати зміни, що відбуваються в економічній системі регіонів, прогнозувати розвиток чинників і процесів ресурсного забезпечення, своєчасно розробляти регулюючі впливи, спрямовані на підтримку позитивних і ослаблення негативних тенденцій у забезпеченні економічної безпеки та стійкого розвитку регіону.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування та управління соціально-економічним розвитком регіону
    (НТУ "ХПІ", 2014) Кондратенко, Н. О.; Бондар, В. С.
    Визначено, що розвиток регіонів на сучасному етапі є одним із пріоритетних напрямків державної регіональної політики, мета якої полягає у створенні відповідних умов для динамічного, збалансованого соціально-економічного розвитку України та її регіонів, підвищення рівня життя населення, забезпечення дотримання гарантованого державою соціального захисту для кожного її громадянина незалежно від місця проживання. Таким чином, ефективний розвиток кожної економічної системи вимагає постійного пошуку оптимальних варіантів поєднання державних і ринкових складових та інтересів.
  • Ескіз
    Документ
    Бюджетне фінансування державної стратегії регіонального розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2012) Грушицька, Г. В.
    В статті розкрито основні механізми реалізації державної політики, що спрямовані на забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів. Виявлено основні причини неефективності діючих механізмів розв’язання проблем регіонів.
  • Ескіз
    Документ
    Формування та оцінка конкурентоспроможності регіонів України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Пархоменко, Н. М.
    У статті проаналізовані підходи до визначення конкурентоспроможності різних суб’єктів, узагальнено фактору, що здійснюють вплив на конкурентоспроможність регіону, розкрито їх зміст, запропонований показник інтегральної оцінки рівня конкурентоспроможності регіону.