Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка витрати палива автомобілів за питомими значеннями витрати палива та ефективної потужності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Кривошапов, Сергій Іванович; Назаров, Олександр Іванович; Сергієнко, Микола Єгорович
    Розглянуто необхідність контролю споживання палива у процесі експлуатації транспортних засобів. Наведено аналіз аналітичних методів оцінки паливної економічності автомобілів. Проаналізовано норми нормування витрати палива, що діють зараз в Україні. Вказані основні недоліки обліку паливно-мастильних матеріалів у нашій країні. Проведено статистичну оцінку показників витрати палива за методикою міністерства інфраструктури України. Отримано графічні залежності розподілу витрат палива для основних груп автомобілів, випиляних за даними нормативно-правової інформації. Виконано регресійну оцінку взаємозв'язку витрати палива та основних технічних параметрів автомобіля Отримано параметри для математичної моделі з розрахунку витрати палива для основних груп автомобілів аграрного сектора – це самоскиди та сідельні тягачі. Оцінено адекватність моделі, якість параметрів, довірчий інтервал області визначення. Запропоновано поєднати декілька методик нормування витрати пального, що дозволить встановлювати нормативне значення розрахунковим методом. Здійснено оцінку узгодженості отриманої регресійної моделі з даними, які були отримані за методикою, яка використовується у ХНАДУ для розрахунку базової норми витрати палива. Наведено порівняння норм витрати палива за різними методиками. Розроблено алгоритм використання регресійної моделі методики обліку споживання паливно-мастильних матеріалів на підприємствах автомобільного транспорту. Сформульовано висновки та зазначено шляхи подальших досліджень, спрямованих на вдосконалення методики нормування витрати палива в нашій країні.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження властивостей середовища керування даними та оцінка часу передачі великих наборів даних
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Броварник, Олексій Олексійович; Овсяніков, Владислав Валерійович
    У статті розглядається задача оцінювання часу передачі великих наборів даних через розподілене середовище керування даними на основі самостійно створеної моделі нейронної мережі та дослідження властивостей цього середовища за допомогою методів статистичного аналізу. Для початкового аналізу отримано метадані для успішних передач файлів в системі, трансформовано та виділено змінні, які впливають на час передачі файлів. Під час аналізу використані різні вибірки, щоб перевірити, чи схожі результати в усіх наявних даних. Застосовано методи кореляційного, регресійного аналізу для дослідження середовища. Виявлено, що не існує чіткої кореляції між часом передачі та одним з вхідних параметрів. Час передачі файлу залежить від ряду зовнішніх факторів, які неможливо отримати за допомогою метаданих, але можливо частково дослідити середовище використовуючи отримані метадані. Використано модель на основі двох вхідних рівнів для числових та категоріальних змінних, а потім об’єднаних в одну гілку. Для зображення результатів передбачення використовуються показники RMSE та діаграма розсіювання для порівняння цільових та передбачених значень. Проведені розрахунки показують задовільні результати передбачень.
  • Ескіз
    Документ
    Региональная модель ионосферы CERIM IION: расчёт высоты максимума слоя F2 ионосферы
    (НТУ "ХПІ", 2017) Ляшенко, Михаил Владимирович; Сидоренко, Александр Валентинович
    Представлены результаты моделирования высоты максимума области F2 ионосферы в зависимости от уровня солнечной активности. Построены регрессионные зависимости высоты слоя F2 от индекса солнечной активности F10,7. Выполнен расчет сезонно-суточных вариаций высоты максимума области F2 ионосферы для фаз минимума и максимума солнечной активности. Представлены результаты сравнительного анализа полученных результатов с экспериментальными данными и модельными расчетами других авторов.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка впливу бізнес-циклічності на рентабельність власного капіталу компаній металургійної галузі
    (НТУ "ХПІ", 2015) Волик, Євгеній Сергійович; Назарченко, Наталя Костянтинівна
    Пропонуються методи оцінки впливу показника бізнес-циклу на рентабельність власного капіталу українських підприємств металургійної галузі. Визначено унікальні прояви бізнес-циклів та щорічні показники рентабельності власного капіталу підприємств. Побудовано кореляційно-регресійну модель темпів зростання рентабельності з темпами економічного зростання підприємств. Кореляційний зв'язок – сильний або дуже сильний. Коефіцієнт детермінації знаходиться в проміжку від 0.5832 до 0.8764, що підтверджує дієздатність запропонованої моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Коваріаційний аналіз при обробці тривимірних зображень
    (НТУ "ХПІ", 2015) Мигущенко, Руслан Павлович; Волобуєв, Максим Миколайович; Реброва, О. М.
    Розглянуто питання автоматичного формування множин статистик Фішера, які однозначно характеризують стан об’єкта контролю, управління або ідентифікації, за рахунок використання методів статистичного аналізу. Формування множини F−статистик здійснюється застосуванням коваріаційного аналізу до тривимірних зображень об’єкта, шляхом проведення ряду перетинів вздовж осей аргументів. Результатом виконання перетинів є множини з координатами F₀, F₁, F₂, F₃. Проведені дослідження можуть бути використані для розробки алгоритмічного та програмного забезпечення засобів виявлення дефектів складного промислового обладнання. Розроблене програмне забезпечення може бути застосованим при імітаційному моделюванні.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ совместного влияния химического состава и твердости наплавочных сплавов Fe-C-Cr-B-Si на способность к сопротивлению абразивному изнашиванию
    (НТУ "ХПИ", 2012) Попов, С. Н.
    В статье представлены исследования совместного влияния химического состава и механических свойств наплавочных материалов в среде полузакрепленного абразива без ударных нагрузок. Предложен алгоритм анализа комплексного влияния химического состава и твердости наплавочных сплавов Fe-C-Cr-B-Si на способность к сопротивлению абразивному изнашиванию. Проведено математическое планирование эксперимента и получена нелинейная система уравнений влияния содержания углерода, хрома, бора и кремния в сплаве на твердость HRC и относительную износостойкость εм
  • Ескіз
    Документ
    Обработка кинетических зависимостей методами статистического анализа
    (НТУ "ХПИ", 2013) Ведь, Валерий Евгеньевич; Пономаренко, Анна Владимировна
    Проведена обработка результатов экспериментально полученного массива данных, описывающих кинетику реакции термокаталитической деструкции бензола, статистическим методом. Осуществлена оценка адекватности полученного уравнения регрессии и определены границы интервала надежности измерений с вероятностью ошибки 5%.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу титану на зносостійкість вуглецевохромистих сплавів при ударно-абразивному зношуванні
    (НТУ "ХПІ", 2013) Попов, С. М.
    У статті представлені дослідження підвищення зносостійкості і ударостійкості високоуглеродохромістих сплавів. Запропоновано і проведено алгоритм аналізу комплексного впливу титану на фізико-механічні і енергетичні параметри. Проведено математичне планування експерименту та отримана нелінійна система рівнянь впливу вмісту титану в сплаві на твердість HRC і загальну енергію руйнування Ny