Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальні методи дослідження ресурсної цінності відвальних доменних шлаків
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Даценко, Віта Василівна; Шуліченко, Олена Миколаївна; Хоботова, Еліна Борисівна
    Вивчення властивостей доменних шлаків вимагає комплексного підходу, що включає різні методи дослідження. Мета роботи – обґрунтувати ресурсну цінність відвального доменного шлаку «Запоріжсталь». Використано методи дослідження: рентгенофазовий, петрографічний, гамма-спетрометричний аналіз і електронно-зондовий мікроаналіз Шлак розсіяний на фракції, так як мінерали шлаків мають різну твердість. В роботі досліджено фракції, мм: >20, 2,5–5, 20 (рН 8,2). За показниками індексу токсичності (4,3–5,4) і ІІІ класу небезпеки відвальний доменний шлак «Запоріжсталь» як помірно небезпечний відхід, може використовуватися у якості вторинної сировини в будівельній галузі. Поповнено базу даних за вмістом природних радіонуклідів у техногенній сировині. Доведено, що шлак і його окремі фракції вміщують природні радіонукліди 40К, 226Ra, 232Th. Основний внесок до значення Сеф вносить радіонуклід 226Ra, потім – 232Th. Перевищення питомої активності виражено для фракції 2,5–5 мм. Визначено І клас радіаційної небезпеки, що дозволяє без обмежене застосування шлаку у будівництві. Відвальний доменний шлак «Запоріжсталь» за сукупністю хімічних показників можна рекомендувати у виробництві неорганічних в’яжучих речовин.
  • Ескіз
    Документ
    Заходи підвищення продуктиності самоскидів в умовах кар'єру металургійного підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2018) Середа, Борис Петрович; Муковська, Дар'я Яківна
    Визначення потрібної кількості витрати палива на промислових підприємствах є однією з найбільш важливих задач, оптимальне рішення якої дозволяє суттєво зменшити витрати на транспортне забезпечення процесів основного і допоміжного виробництва і збуту готової продукції підприємства. Раціональне використання палива самоскидів в маршрутах перевезення металургійних шлаків та продуктів їх переробки в умовах кар'єру металургійного підприємства є важливим напрямком науково-технічного прогресу на транспорті. Проведено обґрунтування актуальності та необхідності дослідження заходів зниження витрати палива самоскидами при перевезенні металургійних шлаків та продуктів їх переробки в умовах кар'єру металургійного підприємства. Проведено дослідження роботи сучасного кар'єру металургійного підприємства. Проведений аналіз діючої системи роботи парку самоскидів кар'єру металургійного підприємства. Визначені основні проблеми в організації роботи кар'єрних автомобілів самоскидів. Проведений аналіз існуючих методів зниження витрати палива та їх ефективність. Проведений пошук іноваційних рішень спрямованих на збільшення продуктивності і зменшення витрати палива автомобілями самоскидами. Визначені і запропоновані інноваційні шляхи та заходи економії споживаного палива, шляхом вдосконалення конструкції, вузлів та агрегатів самоскидів системи технічного обслуговування і ремонту парку самоскидів. Отримані результати можуть бути використані для вирішення комплексу задач, пов'язаних з раціональним використанням палива, зокрема, при визначенні, плануванні, нормуванні необхідної кількості палива, що на сьогоднішній день є однією з найбільш важливих та актуальних задач для сучасних металургійних підприємств. Запропоновані заходи, дозволять правильно оцінити досягнутий рівень виробництва і визначити наявність внутрішніх резервів, використання яких забезпечить раціональне використання палива парку самоскидів, збільшити обсяг перевезеного вантажу, знизити питомі витрати палива, знизити собівартість перевезень.
  • Ескіз
    Документ
    Кольорові склокристалічні покриття для будівельної кераміки з використанням вторинної сировини
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кольцова, Ярослава Іванівна
    В роботі досліджено можливість використання вторинних сировинних матеріалів: доменного шлаку та гранітного відсіву з метою одержання склокристалічних кольорових покриттів для будівельної кераміки. Показано, що при введенні дослідних відходів до складу шихт в кількості до 67 % та випалі зразків при температурі 1100 °С можна отримати матові покриття, які характеризуються гарним зчепленням з керамічним черепком та мають колір від коричневого до сірого з блакитним відтінком. Зменшення вмісту відходів (до 40 мас.ч. понад 100%) дозволяє при температурі випалу 1000 °С отримати покриття з якісною матовою поверхнею більш насичених кольорів. При цьому інтенсивність кольору залежить від вмісту відходу.
  • Ескіз
    Документ
    Опыт организации производства, развития и эксплуатации объектов альтернативной энергетики в Швеции
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ольховская, Оксана Игоревна
    В статье приведены некоторые возможности оценки экономической эффективности внедрения инновационных проектов альтернативной энергетики на опыте Швеции. Показана целесообразность обучения студентов различных специальностей методам оценки экономической эффективности в различных областях альтернативной энергетики
  • Ескіз
    Документ
    Синтез и исследование керамических пигментов в системе CoO – RO (MgO, ZnO) – CaO – Al₂O₃ – TiO₂ с применением шлака алюминотермического производства ферротитана
    (НТУ "ХПИ", 2013) Зайчук, А. В.; Иовлева, Ю. В.
    В работе проведен синтез и изучены керамические пигменты синего ряда в системе CoO – RO (MgO, ZnO) – CaO – Al₂O₃ – TiO₂ с применением в качестве базового компонента шлака алюминотермического производства ферротитана. Установлен кристаллофазовый состав продуктов обжига пигментных шихт и его взаимосвязь с оптико-цветовыми характеристиками. Разработанные при низких температурах (1150–1200 °С) магнийсодержащие пигменты шпинельного типа обеспечивают высокие качественные показатели глазурных и стеклоэмалевых покрытий, а также их стабильную синюю окраску различной интенсивности (λ=450–477 нм, КДО=3,9–6,7 %).