Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    The volunteer movement in Ukraine and Germany in the late 20th and early 21st centuries: comparative analysis
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Motenko, Yaroslav; Shyshkina, Yevheniia
    The full-scale invasion of Russian troops into Ukraine in 2022 and the temporary occupation of a part of its territory made the issue of developing means of overcoming large-scale humanitarian disasters and ensuring the stability and security of the population of the European continent relevant for the world public. The authors of the proposed study consider the volunteer movement as a powerful tool of self-organization of society, capable of strengthening state structures in order to overcome crisis phenomena in the areas of ensuring the country’s defence capability, health protection of its population, and providing humanitarian aid to migrants.
  • Ескіз
    Документ
    Формування історичної пам'яті про злочини проти людяності доби Другої світової війни як аспект інформаційного протистояння
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Мотенко, Ярослав Володимирович; Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті розкрито особливості використання радянською пропагандою теми масових страт цивільного населення для формування офіційної моделі колективної пам’яті про злочини проти людяності в добу Другої світової війни. В ході дослідження автори приходять до висновку, що офіційна модель колективної історичної пам’яті про Другу світову війну в СРСР не передбачала відповідальності для правлячого режиму за причетність до злочинів проти людяності або військові злочини. Вона також унеможливлювала критику використання сталінським режимом цивільного населення України як невичерпного мобілізаційного ресурсу, здатного виконувати бойові завдання і приймати на себе вогонь ворога навіть не перебуваючи в лавах збройних сил.
  • Ескіз
    Документ
    Становлення друкарства у Центральній та Східній Європі (ХV–XVI століття)
    (НТУ "ХПІ", 2018) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна; Мотенко, Ярослав Володимирович
    Розглянуто процес становлення друкарської справи у Центральній та Східній Європі у ХV–XVI століттях. Дано загальну характеристику книгодрукуванню у даному історико-географічному регіоні. Досліджено взаємовплив поліграфічних традицій різних країн Центральної і Східній Європи. Розкрито історію використання глаголичного та кириличного друку. Відтворено хід розповсюдження друкарства в слов’янських країнах. Визначено технічні особливості здійснення друку у зазначений період. Особливу увагу приділено типографській справі у Чехії, Польщі, Чорногорії, Великому князівстві Литовському та Московському царстві. З'ясовано роль Швайпольта Фіоля, Франциска Скорини та Івана Федорова у розвитку слов’янського друку. Встановлено значення робіт перших друкарів у формуванні базису для подальшого розвитку типографської справи у східних слов’ян, в тому числі української друкарської традиції.