Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель процесу переробки сировинних сумішей в агрегаті барабанно-валкового типу
    (НТУ "ХПІ", 2006) Іванов, А. М.; Савченко, О. Г.; Федоров, Г. Д.; Крот, О. Ю.; Супряга, Д. В.; Буцький, В. О.
    Описано запропоновану конструкцію барабанно-валкового агрегату – машини для підвищення активності будівельних сумішей у виробництвах будівельних матеріалів та виробів. Описано аналітичну модель зміни тиску у матеріалі під валком, засновану на компресійних кривих – залежностях поточного тиску у суміші від її поточної густини. Адекватність моделі підтверджено експериментами на спеціальному стенді. Модель дозволяє вибирати раціональні розміри і силові характеристики активатора. З застосовуванням моделі проаналізовано вплив сил притискання валка, вла-стивостей сумішей, розміру валка і величини шару матеріалу під валком на тиск переробки.
  • Ескіз
    Документ
    Динамічні характеристики магнітопружних перетворювачів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Антонов, Микола Леонідович; Безотосний, Володимир Федорович; Козлов, Володимир Володимирович; Набокова, Ольга Володимирівна
    У роботі показане, що тривалість перехідних процесів у магнітопружних перетворювачах може бути зменшена до значень, які не перевищують тривалості розповсюдження механічних напруг у об'єкті дослідження, і це може бути досягнуто правильним вибором кількості витків і частоти намагнічувального струму. Це дозволяє використовувати магнітопружні перетворювачі для контролю високочастотних динамічних процесів, а вибір раціональних параметрів МП дозволяє зменшити похибку вимірювань. Для збереження чутливості МП слід підвищувати частоту намагнічуваючого струму, а при розрахунках слід ураховувати поверхневий ефект, що можливо використанням фіктивної магнітної проникності. Додатковими дослідженнями встановлено, що при проектуванні МП потрібне знання припустимої межі міцності матеріалу магнітопроводу, облік анізотропії матеріалу, початкової магнітної проникності та магнітострикції. Прикладом практичного використання наведених досліджень є розроблена система, яка вирішує завдання неруйнуючого експрес контролю феромагнітних матеріалів і конструкцій по визначенню механічних напруг, виникнення яких обумовлено дією експлуатаційних і технологічних факторів.
  • Ескіз
    Документ
    Автоматизація дослідження та випробовування мікрохвильових печей
    (НТУ "ХПІ", 2010) Зарвиро, Валерій Олександрович; Грищук, Юрій Степанович
    Розроблена структурна схема для автоматичного дослідження мікрохвильових печей. Вибраний базовий мікроконтролер для проведення досліджень. Розроблений алгоритм роботи програми для дослідження режимів роботи мікрохвильової печі.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз надійності мікропроцесорних пристроїв релейного захисту
    (НТУ "ХПІ", 2010) Грищук, Юрій Степанович; Тимошенко, Руслан Фаритович
    Проведено порівняльний аналіз надійності різних видів релейного захисту електроенергетичних об’єктів, виявлені переваги і недоліки електромеханічних реле захисту і мікропроцесорних пристроїв релейного захисту та запропоновано застосування високопродуктивних перешкодостійких мікроконтролерів.