Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи удосконалення організації та методики аудиту розрахунків з оплати праці
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Білобровенко, Тетяна Володиммирівна; Шквара, Дмитро Олександрович
    Статтю присвячено питанням організації та методики аудиту розрахунків з оплати праці. Досліджено законодавчі та нормативно-правові акти з питань праці і заробітної плати в Україні, розглянуто особливості організації та методики розрахунків з оплати праці на підприємстві та розроблено заходи щодо оптимізації аудиту праці і заробітної плати з метою ефективного функціонування підприємства. У статті проаналізовано роль оплати праці, що формується в ринкових умовах. Розглянуто мету та основні завдання аудитора. Запропоновано розширити типові завдання та об'єкти аудиту, доповнити цей перелік аудитом ефективності праці та її оплати, вказано на складові аудиту ефективності праці та її оплати, описано стадії та етапи аудиту ефективності праці та її оплати. Розглянуто низку послідовних етапів аудиту ефективності за розрахунками з оплати праці. Також досліджено типові порушення, що виявляютья при аудиті оплати праці та вказано на рекомендації по їх недопущенню в майбутньому, розроблено заходи щодо оптимізації аудиту оплати праці з метою ефективного функціонування підприємства. Зроблено висновок, що відповідність форм організації праці, якості її нормування і наявність ефективних матеріальних стимулів рівню розвитку технологій і суспільних економічних відносин та належний рівень оплати праці є запорукою досягнення високої ефективності виробництва. Підкреслено, що однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати "у конвертах". Адже, значна частина найманих працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати свою заробітну плату, як офіційну так і неофіційну. Саме аудит покликаний підтвердити достовірність даних підприємства щодо витрат та стану розрахунків з оплати праці.
  • Ескіз
    Документ
    Интегрированные системы менеджмента качества
    (НТУ "ХПИ", 2008) Константинова, Лариса Валентиновна; Клименко, А. В.
    Запропоновано підходи до побудови інтегрованих систем менеджменту відповідно вимогам міжнародних стандартів. Наведено модель інтегрованої системи. Описано етапи її розробки та впровадження.
  • Ескіз
    Публікація
    Критеріальний аналіз НП(С)БО і МСФЗ та особливості переходу на міжнародні стандарти в умовах реформування бухгалтерського обліку і фінансової звітності в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2017) Грибинюк, Дар'я Володимирівна; Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    Доведено, що на підставі проведеного критеріального аналізу регламентованого порядку надання звітної інформації за П(С)БО і МСФЗ перехід з національної практики ведення обліку на міжнародні правила і стандарти в контексті реформи бухгалтерського обліку й фінансової звітності сприятиме більш обґрунтованому підходу з позицій методики й організації системи обліку і звітності на підприємстві й забезпечить інвестиційну привабливість нашої економіки шляхом максимальної доступності й прозорості у сприйнятті фінансової інформації зарубіжними інвесторами та партнерами.
  • Ескіз
    Публікація
    Ресторанний бізнес: особливості фінансового обліку та аудиту продукції за торгівельним та виробничим методами
    (НТУ "ХПІ", 2017) Брік, Світлана Володимирівна
    Заклад ресторанного господарства – це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє, виготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва та покупних товарів, може організувати дозвілля споживачів. Суть проблеми полягає в тому, що в ресторанному господарстві комбінується і виробництво, і торгівля. Тобто це торгово-виробнича сфера діяльності, причому в поєднанні з наданням послуг. Тому фінансовий облік містить два підходи до обліку в закладах ресторанного господарства: торговельний та виробничий.
  • Ескіз
    Публікація
    Управління системою нормування праці на промислових підприємствах
    (НТУ "ХПІ", 2009) Маслак, Марія Володимирівна
    В статті розглянуті основні напрямки аналізу стану нормування праці на промисловому підприємстві. Виявлені недоліки в системі управління нормуванням праці на автомобілебудівному підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості використання аналітичних процедур в аудиті фінансових результатів підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Фальченко, Олена Олександрівна; Терлецька, Аліна Володимирівна
    При проведенні аудиторської перевірки для одержання аудиторських доказів важлива роль належить аналітичним процедурам. Аналітичні процедури є незалежними тестами фінансової інформації, які виконуються шляхом вивчення та порівняння взаємозалежностей. На сьогодні існує декілька невирішених проблем щодо особливостей та порядку використання аналітичних процедур в процесі аудиту. Аналітичні процедури повинні стати невід'ємним елементом процесу аудиту, найважливішим інструментом забезпечення якості аудиторських послуг.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні питання щодо організації і методики аудиту оплати праці бюджетних установ
    (НТУ "ХПІ", 2016) Фальченко, Олена Олександрівна; Богдан, Ірина Юріївна
    У статті акцентована увага на проблеми організації і методики аудиту оплати праці в бюджетних установах, досліджено методику аудиту розрахунків з оплати праці. В умовах дефіциту бюджетних коштів актуальним є контроль за їх використанням в установах і організаціях, які фінансуються з державного бюджету країни. Процес застосування праці в бюджетних установах має особливості, тому при проведенні аудиту доцільно приділити увагу даному напряму роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Уточнення сутності фінансових результатів та прибутку підприємства в обліку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мардус, Наталія Юріївна
    В статті розглянуто і уточнено аспекти трактування теоретико-методичних підходів до визначення сутності фінансових результатів та прибутку підприємства в бухгалтерському, управлінському та податковому обліку. Зроблено висновки, що прибуток являє собою позитивне (додатне) значення фінансового результату, яке свідчить про високу результативність господарської діяльності та ефективне використання капіталу.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності діяльності банків за рахунок зростання доходів
    (НТУ "ХПІ", 2011) Лернер, Юрій Ілліч; Карєв, В. Ю.
    В статті розглядаються теоретичні аспекти та можливі напрямки збільшення доходів банків в сучасних умовах економічного розвитку. Проаналізовано фактори, що впливають на зростання доходів банків. До них відносять: комбінування банківських продуктів; вдосконалення організації праці; організація реалізації банківських продуктів; фінансове прогнозування.
  • Ескіз
    Документ
    Методика множественно-формального представления предметной области аудита
    (НТУ "ХПИ", 2014) Нескородева, Т. В.
    Предложена методика множественно-формального представления предметной области аудита для комплексного анализа по следующим направлениям: поставка, производство, продажа, финансово-экономическая деятельность; уровням и периодам управления; видам хозяйственной деятельности, средств и источников предприятия; по соответствию нормативных, плановых и отчетных данных. Методика проиллюстрирована на примере учета прямых материальных затрат.