Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування та обліку грошових потоків холдингових компаній
    (НТУ "ХПИ", 2008) Циган, Р. М.
    У статті досліджуються проблеми ведення обліку холдингових компаній. Визначено, що для ефективного управління підприємством необхідно приділити увагу обліку і контролю за рухом грошових потоків.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація методів управління фінансовими ресурсами підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пічугіна, Тетяна Сергіївна; Рубцов, Віталій Вікторович
    У статті досліджені підходи до управління фінансовими ресурсами на підприємстві та обґрунтовано залежність ефективності фінансового менеджменту від доцільності їх застосування. Визначені загальні підходи до формування та управління фінансовими ресурсами підприємства, основні принципи формування фінансових ресурсів, управління фінансовими ресурсами в ринкових умовах спрямоване на підвищення ринкової вартості й інвестиційної привабливості підприємства. Розглянуто класифікацію поділу методів управління фінансовими ресурсами підприємств на традиційні та прогресивні. Розглянуто фінансовий аналіз різних типів моделей, що дозволяють структурувати та ідентифікувати взаємозв'язки між основними показниками звітності, що дозволяє більш ефективно управляти фінансовими потоками. Виділино три основні типи моделей, які використовуються у фінансовому аналізі: дескриптивні, предикативні, нормативні.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність та методичні засади стратегічного управлінського обліку в системі управління підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2015) Чуприна, Людмила Вікторівна
    У статті висвітлено сутність стратегічного управлінського обліку, визначені його цілі і завдання. Розглянуто особливості даного виду обліку для підприємства, визначено процес організації та функціонування стратегічного управлінського обліку, який в умовах посилення інтеграційних процесів в Україні набуває особливого значення для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств. Встановлено, що стратегічний облік, використовуючи зовнішню і внутрішню інформацію, не тільки забезпечує потреби виробництва, маркетингу, досліджень і розробок, а й передбачає аналіз діяльності підприємства з урахуванням довгострокових цілей, застосовуючи методи отримання інформації про вирішальні чинники успіху: якість, інновації, час і т.п. з метою оптимізації стратегії розвитку підприємства. Також у статті розкрито роль бюджетування для промислового підприємства, обґрунтовано основні труднощі пов’язані з процесом впровадження бюджетування. Подана оцінка доцільності функціонування системи бюджетування в умовах кризи.
  • Ескіз
    Публікація
    Визначення центрів відповідальності в системі управління інформаційними витратами підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2012) Замула, Олена Василівна
    В статті досліджується поняття „центр відповідальності” в контексті управління інформаційними витратами на рівні промислового підприємства та аналізуються сучасні прийоми, які покликані значно підвищити продуктивність операційної діяльності, а, отже, покращити фінансовий стан суб’єктів господарювання
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні аспекти управлінського аналізу реалізації продукції
    (НТУ "ХПІ", 2013) Семенець, А. О.
    In this article the value of management analysis of product realization is considered for budgeting. The methodical going is offered near realization of management analysis of product realization at budgeting of sales.
  • Ескіз
    Документ
    Бюджетування діяльності малих підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2012) Антонець, Ольга Олександрівна
    У статті досліджується один з найефективніших напрямків управління підприємством – бюджетування. Розроблено низку рекомендацій із бюджетування діяльності малого підприємства, враховуючи такі його особливості як функціонування у середовищі з високим ступенем невизначеності, мала кількість управлінського персоналу із широкими професійними компетенціями, обмежені можливості обліку витрат.
  • Ескіз
    Документ
    Аналітична технологія управління витратами підприємств ресторанного господарства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Чумак, О. В.; Андрющенко, І. С.
    Запропоновано аналітичну технологію управління витратами підприємств ресторанного господарства, яка складається з формування етапів управління витратами. Аналіз витрат за даними етапами дозволить підприємствам ресторанного господарства ефективно управляти та проводити контролюючі заходи за своїми фінансовими ресурсами