Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Інвестиційні процеси в українській економіці
    (НТУ "ХПІ", 2010) Тимченко, І. Є.; Чорна, Тетяна Іванівна; Непран, Андрій Володимирович
    В статті розглядаються особливості розвитку інвестиційного процесу в Україні, аналізується ефективність використання інвестицій по галузям національної економіки.
  • Ескіз
    Публікація
    Забезпечення ефективного використання об'єктів інтелектуальної власності в сучасних умовах
    (НТУ "ХПІ", 2009) Перерва, Петро Григорович; Заруба, Віктор Яковлевич; Орлов, Петро Аркадійович
    Розглянуто заходи по підвищенню ефективності використання інтелектуальних новацій, зокрема об'єктів інтелектуальної власності на промислових підприємствах ряду європейських країн. Розроблено пропозиції по їх вдосконаленню та розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка впливу бізнес-циклічності на рентабельність власного капіталу компаній металургійної галузі
    (НТУ "ХПІ", 2015) Волик, Євгеній Сергійович; Назарченко, Наталя Костянтинівна
    Пропонуються методи оцінки впливу показника бізнес-циклу на рентабельність власного капіталу українських підприємств металургійної галузі. Визначено унікальні прояви бізнес-циклів та щорічні показники рентабельності власного капіталу підприємств. Побудовано кореляційно-регресійну модель темпів зростання рентабельності з темпами економічного зростання підприємств. Кореляційний зв'язок – сильний або дуже сильний. Коефіцієнт детермінації знаходиться в проміжку від 0.5832 до 0.8764, що підтверджує дієздатність запропонованої моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Ідентифікація валової торгової націнки як невід'ємної складової валового внутрішнього продукту в системі бухгалтерського обліку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Болух, А. А.
    В статті розглянуто методологію визначення показника валового внутрішнього продукту, визначено переваги та недоліки методик визначення валового внутрішнього продукту. Запропоновано виділяти валову торгову націнку в системі агрегованих показників системи національних рахунків. Наявність повної та достовірної інформації про функціонування усіх суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних та фізичних осіб) дає змогу більш точно визначити показник ВВП. Показник валової доданої вартості відображає ефективність функціонування суб'єктів господарювання країни, тих хто створює реальний продукт. Валова торгова націнка характеризує діяльність підприємств та організацій, які не створюють нового продукту, проте продають товари та послуги за більшою ціною. Комплексний аналіз показника валового внутрішнього продукту за двома основними складовими – ВДВ та ВТН – дозволяє оцінити продуктивність функціонування економіки країни в цілому та спрогнозувати її динаміку у перспективі.