Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Электронномикроскопические исследования фазо- и структурообразования в процессе термообработки гидраргиллита
    (НТУ "ХПИ", 2008) Примаченко, В. В.; Мартыненко, В. В.; Карякина, Э. Л.; Кущенко, К. И.; Дергапуцкая, Л. А.
    Методом електронномікроскопічного аналізу досліджено фазо- та структуроутворення, що відбуваються під час термообробки гідраргіліту (γ -Al(ОН)₃). Встановлено, що при збільшенні температури термообробки до ~ 1000 °С утворюються переважно перехідні модифікації Al₂O₃ та мікропори, при зберіганні форми та розміру вихідних часток. При подальшому збільшенні температури до 1300 °С в поруватих частках утворюється високодисперсний α-Al₂O₃, розмір і кількість мікропор збільшується.
  • Ескіз
    Документ
    Метод расчета поглощенной (эквивалентной) дозы и мощности поглощенной (эквивалентной) дозы ионизирующего излучения
    (НТУ "ХПИ", 2016) Моргунов, Владимир Викторович; Трищ, Роман Михайлович; Диденко, Наталья Викторовна
    В статье предложен метод расчета поглощенной (эквивалентной) дозы и мощности поглощенной (эквивалентной) дозы ионизирующего излучения (гамма-, нейтронное и электронное излучение) в точке. Предложены аппроксимирующие функции и рассчитаны соответствующие коэффициенты. Приведены графики зависимостей коэффициентов перевода флюенса частиц и флюенса энергии частиц в поглощенную (эквивалентную) дозу в зависимости от энергии частиц.
  • Ескіз
    Документ
    Электрофизические параметры синтеза углеродных наноструктур в процессе электровзрыва
    (НТУ "ХПИ", 2014) Бакларь, В. Ю.; Кускова, Н. И.; Хайнацкий, С. А.
    Получены зависимости, определяющие фазовые и структурно-фазовые превращения вещества в процессе однородного нагрева цилиндрического проводника мощным импульсом тока. Рассчитаны электрофизические параметры синтеза разнообразных углеродных наноструктур, обеспечивающие выполнение энергетических и термодинамических условий структурно-фазовых превращений углерода. Проведены экспериментальные исследования электровзрывных процессов синтеза углеродных наноматериалов. Построены фазовые траектории углерода для разных режимов электровзрыва.