Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Особливості отримання бензинової фракції термічним піролізом поліолефінової сировини
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Шевченко, Кирило Володимирович; Григоров, Андрій Борисович
    В статті розглянуто особливості проведення процесу термічного піролізу вторинної полімерної сировини, спрямованого на отримання бензинової фракції – бази для отримання сумішевого або синтетичного автомобільного бензину. Спираючись на світовий досвід переробки полімерів, для дослідження було обрано поліолефіни, представлені поліетиленом високої густини (HDLP) та поліпропілен (РР). Термічний піроліз проводили при атмосферному тиску (0,10-0,12 МПа) на лабораторній установці реакторного типу з подальшим видаленням бензинової фракції (30-210 °С) із рідких продуктів піролізу за методом ASTM D 86. Встановлено, що температурний інтервал, в якому необхідно проводити піроліз поліолефінової сировини, складає для HDLP – 400-430°С (максимальний вихід бензинової фракції при 420°С); для РР - 350-370 °С (максимальний вихід бензинової фракції при 365 °С). Керуючи тривалість термічного піролізу можна збільшити вихід бензинової фракції у середньому на 15-17 %, що необхідно враховувати при промисловому впровадженні та подальшій експлуатації установок піролізу полімерної сировини. Збільшення температури кінця кипіння бензинової фракції з 150 °С до 210 °С дозволяє збільшити її вихід на 9 % (для HDLP) і на 12 % (для РР). Але відповідно спостерігається і збільшення вмісту у ній олефінів (на 13-14 %), що є позитивним моментом з точки зору стійкості до детонації бензинової фракції і негативним – з огляду на низьку її хімічну стабільність. Проведені дослідження показали, що вторинну поліолефінову сировину необхідно розглядати як альтернативну до класичної сировини (нафти та газового конденсату), а процес піролізу як основний технологічний процес отримання бензинової фракції – бази для отримання товарного автомобільного бензину. Перспективними місцями реалізації даної технології є як виробничі майданчики нафтопереробних заводів, так і майданчики, розташовані у безпосередньої близькості до місць накопичення сировини – портів, міських сміттєзвалищ, спеціальних полігонів.
  • Ескіз
    Документ
    Переробка відпрацьованих поліграфічних плівок, що містять срібло
    (НТУ "ХПІ", 2009) Смірнова, Ольга Леонідівна; Глушкова, М. О.
    У статті розглянута будова та специфіка поліграфічних плівок та методи регенераціі срібла. Запропонована технологія вилучення срібла з відпрацьованих поліграфічних плівок дозволяє отримати срібний порошок, а також дає можливість повторного його використання в гальванічних виробництвах. На основі даної технології розроблено розчин для контактного сріблення.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження виноградної олії з кісточок винограду Ркацителі та Рислінг
    (НТУ "ХПІ", 2009) Чумак, Ольга Петрівна; Шаламітський, М. Ю.
    Проведено екстракцію та вивчено фізико-хімічні властивості та жирнокислотний склад виноградної олії з кісточок винограду Ркацителі та Рислінг. Наявність поліненасичених жирних кислот, біофлаваноїдів та вітамінів у виноградній олії з кісточок винограду підтверджує, що цю олію можна вважати однією з найсильніших антиоксидантів.
  • Ескіз
    Документ
    Зберіання та утилізація відходів. Шляхи вирішення проблеми
    (НТУ "ХПІ", 2009) Артем'єв, С. Р.; Гайдабука, В. Є.
    В статті розглянуто проблему зберігання та утилізації різного вида відходів, наголошено на актульність даної проблеми для нашої країни та особливо для великих промислових міст. Запропоновано шляхи вирішення вказаної проблеми.
  • Ескіз
    Документ
    Окислення олов’яних бронз та встановлення вимог до склопокриттів для їх захисту
    (НТУ "ХПІ", 2010) Соболь, Юлія Олегівна
    У статті наведено дані окислення міді й олов’яних бронз, температурної інтенсивності цього процесу та надана те рмодинамічна оцінка складу оксидної плівки, яка утворюється на поверхні бронз при температурах до 1000°С. З урахуванням цих показників встановлені основні критерії та їх певні значення для розробки захисних склопокриттів при плавленні олов’яних бронз.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу осадження паладію з діаміндіхлорпаладію
    (НТУ "ХПІ", 2008) Байрачний, Борис Іванович; Ляшок, Лариса Василівна; Афоніна, Ірина Олександрівна; Орєхова, Тетяна Василівна
    В роботі вивчалась кінетика процесу осадження паладію з діаміндіхлорпаладію, яка дозволила визначити залежність ступеня його осадження від тривалості процесу при різних умовах його проведення (температурі, початковій концентрації електроліту). На підставі розрахунків іонної рівноваги комплексних іонів паладію було визначено природу частин, що розряджаються. Вивчення кінетики процесу дозволило оптимізувати процес отримання паладію з діаміндіхлорпаладію з фактично 100 %-м його вилученням.
  • Ескіз
    Документ
    Низькотоксичний флюс для обробки Al-Si сплавів, отриманих рециклінгом лому та відходів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Скуйбіда, О. Л.
    Розглянуті еколого-економічні аспекти використання вторинної сировини для виробництва алюмінієвих сплавів. Розроблено флюс для рафінування та часткового модифікування Al-Si сплавів, отриманих шляхом рециклінгу. Встановлено, що використання даного флюсу дозволяє отримати щільні відливки, сприятливу дрібнодисперсну структуру та порівняно високий рівень механічних властивостей вторинного силуміну АК9М2. Показано, що розроблений флюс є низькотоксичним препаратом
  • Ескіз
    Документ
    Кінетика сульфатного вилучення сполук ніколу (ІІ) із вторинної сировини
    (НТУ "ХПІ", 2012) Юрченко, Ганна Олександрівна; Бутенко, Анатолій Миколайович
    В статті приведені перспективи гідрометалургійних методів переробки вторинної ніколвмісної сировини. За допомогою фізико-хімічних досліджень визначена кінетика вилучення сполук ніколу (ІІ) сульфатною кислотою із вторинної сировини. Розраховані основні кінетичні характеристики даного процесу. Зроблено висновок про те, що процес витягнення Ni(OH)2 протікає у дифузійній області.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка факторів, що впливають на рециклінг відходів виробництва, будівництва і зносу
    (НТУ "ХПІ", 2013) Бондаренко, Олексій Вікторович
    Розглядаються проблеми поводження з відходами. З метою зменшення відходів і збільшення частки використання вторинних матеріальних ресурсів, що залучаються до господарського обороту, виявлені фактори, що впливають на рециклінг відходів виробництва, будівництва і зносу