Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Пам'яті Павла Миколайовича Андренка (1947–1921)
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021)
    Світла пам'ять про Андренка Павла Миколайовича назавжди збережеться в серцях усіх, хто його знав.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості зародження і формування наукової школи в галузі хімічної технології
    (НТУ "ХПІ", 2007) Казаков, В. В.; Кузнєцов, Павло Володимирович
    Показано закономірності зародження наукових шкіл в галузі хімічної науки в Росії на протязі ХIХ ст. Наведено основні умови і особливості формування творчих колективів навкруги видатних учених. З’ясовано початковий період функціонування наукової школи в галузі хімічної технології. З’ясовано роль і значення керівника-лідера для формування школи.
  • Ескіз
    Документ
    До 110-річчя від дня народження С. М. Кожевникова
    (НТУ "ХПІ", 2017) б/а
  • Ескіз
    Документ
    Забуте в науці ім’я (Лукаш Бодашевський – фізик і гідромеханік)
    (НТУ "ХПІ", 2011) Кожушко, Б. В.; Шендеровський, В. А.
    У статті висвітлюються забуті наукові досягнення світового рівня львівського фізика Лукаша Бодашевського, а саме, відкриття явища броунівського руху для газів, проведення перших ультрамікроскопічних досліджень і створення теорії хвилеподібного руху води. Також відкриваються деякі раніше невідомі важливі сторінки біографії вченого.
  • Ескіз
    Документ
    Кіпенський Андрій Володимирович
    (НТУ "ХПІ", 2011) б/а
  • Ескіз
    Документ
    Внесок наукової школи В. Т. Яворського у розвиток технології сірчаного виробництва (60-80 роки ХХ століття)
    (НТУ "ХПІ", 2011) Бурдильова, А. В.
    У статті висвітлено роль та внесок відомого вченого, доктора технічних наук, професора В. Т. Яворського у розвитку технології сірчаного виробництва в Західному регіоні України. Проаналізовано та досліджено становлення і напрямки діяльності наукової школи Заслуженого діяча науки і техніки України.
  • Ескіз
    Документ
    Роль професора В. Л. Кірпічова в поступі початкової технічної освіти: створення школи слюсарної справи при механічних майстернях ХПТІ
    (НТУ "ХПІ", 2014) Радогуз, Сергій Анатолійович
    У статті висвітлено процес становлення та діяльності школи слюсарної справи при механічних майстернях Харківського практичного технологічного інституту. Окреслено її самобутність та унікальність. Виявлено, що створення школи головною мірою завдячувало корифею технічної освіти, безпосередньо фундатору і першому директору ХПТІ – Віктору Львовичу Кірпічову
  • Ескіз
    Документ
    Перші кроки на шляху до науки майбутнього професора І. П. Осипова
    (НТУ "ХПІ", 2014) Камчатний, Валерій Григорович
    Стаття присвячена дослідженню перших кроків на шляху до науки майбутнього професора в галузі хімії І. П. Осипова, зокрема аналізу його наукових праць, виконаних під час навчання та роботи на посаді лаборанта в Харківському університеті. Вперше запропоновані та обґрунтовані хронологічні межі початкового періоду життєвого шляху вченого
  • Ескіз
    Документ
    Першість харків'ян у гуманітарних науках
    (НТУ "ХПІ", 2012) Шудрик, І. О.
    У статті наводяться конкретні приклади першості харків’ян в гуманітарних науках, серед них були також іноземці, які працювали у Харкові.
  • Ескіз
    Документ
    Наші ювіляри. Пилипчук Олег Ярославович
    (НТУ "ХПІ", 2013) Скляр, Володимир Миколайович