Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Особливості розвитку місцевої демократії в Україні через призму реформи з децентралізації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Гонюкова, Лілія Василівна; Миколюк, Андрій Васильович
    Стаття розкриває особливості розвитку місцевої демократії в умовах реформи місцевого самоврядування, здійсненої шляхом децентралізації. Зазначено, що розвиток демократії на місцевому рівні є важливим з точки зору її зміцнення на загальнодержавному рівні. Аргументовано важливість розвитку демократії у взаємозв’язку з завданнями забезпечення економічного розвитку країни. Стаття розглядає три основні аспекти реформи. По-перше, докладно описуються територіальні зміни, зокрема формування об'єднаних територіальних громад на новій економічній основі та їхнє спрямування на збереження природних та соціально-економічних зв'язків. Другий аспект статті розкриває сутність фінансової децентралізації, яка дозволяє місцевим громадам отримувати більше коштів та самостійно визначати їхнє використання. Проведено аналіз доходів місцевих бюджетів у динаміці, співвідношенні з трансфертами з державного бюджету та структурою формування. Зазначено важливість розширення повноважень місцевих органів, їхнє включення в сфери охорони здоров'я, освіти та інфраструктурного розвитку обговорюються як ключовий елемент структурних змін. Стаття підкреслює важливість реформи з децентралізації для євроінтеграції, соціально-економічного розвитку та розвитку громадянської участі. Для підвищення ефективності розвитку місцевого самоврядування та залучення громадян до місцевого управління запропоновано використання таких механізмів як створення платформи діалогу, активізація демократичних інновацій через їх відпрацювання через фабрику інноваційних демократичних механізмів. Загальний висновок статті – реформа місцевого самоврядування в Україні сприяє розвитку демократії, актуалізує процеси демократичні процеси на місцевому рівні, спрямована на підвищення ефективності та відповідальності управління, що впливає на розвиток країни в цілому
  • Ескіз
    Документ
    Державне управління – системне суспільне явище
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Гаєвая, Олександра Валентинівна; Гаряєва, Ганна Михайлівна; Лисенко, Ірина В'ячеславівна
    У статті досліджується, яким чином відбувається становлення громадянського суспільства в країні, яке наукове переосмислення потрібно для визначення місця влади в державному управлінні. Відстежується шлях становлення державного управління, політичної системи, державних інститутів від періоду Давньоруської держави до сьогодення. Аналізуються зародки проблем теорії та практики соціального управління та політики Стародавнього світу у становленні держав у світі. Зазначається цінність держави як філософсько-правової теорії і практики організації політичної влади і управління суспільством. Висвітлюється відстоювання ідей верховенства закону, вимог дотримуватися правової справедливості, договірної концепції держави. Розкривається сутність управління, в якому первинною складовою виступає людина, її свідома діяльність. Висвітлюється два підходи для розуміння змісту державного управління: «американський» та «європейський». Аналізуються різні погляди науковців на визначення поняття «державне управління». Розглядаються етапи еволюції управлінської (менеджерської) школи і визначається термін «соціальне управління». Висвітлюються різні підходи цього «механізму впливу» на суспільство. Визначаються два підходи управління: «менеджеризм» і теорія «наукового управління суспільством». Розкривається значення поняття «адміністрація», і як воно трактується з різних точок зору. Висвітлено розгляд цього поняття у зарубіжній практиці, і, відповідно, в Україні. Розкрито поняття «публічне адміністрування» і визначено «механізм» його дії. Розглядаються суб’єкти публічного управління: органи виконавчої влади, їх апарати, посадові та службові особи; виконавчі органи і посадові особи місцевого самоврядування, посадові та службові особи виконавчих органів місцевого самоврядування. Висвітлюються характерні ознаки трансформації пострадянського державного управління в публічне адміністрування.
  • Ескіз
    Документ
    Парадокси системної трансформації суспільства: український варіант
    (НТУ "ХПІ", 2011) Подольський, Микола Костянтинович
    Стаття присвячена аналізу пострадянської трансформації українського суспільства. Акцентується увага на специфіці української моделі трансформації.
  • Ескіз
    Документ
    Становлення виборчих технологій України за часів Лютневої буржуазно-демократичної революції 1917 р.
    (НТУ "ХПІ", 2012) Киян, М. Ш.; Окладна, М. Г.
    У статті розглядається процес становлення виборчих технологій в Україні за часів Лютневої буржуазно-демократичної революції 1917 р. Аналіз цих технологій представляє не тільки науковий, але і практичний інтерес. Особливий акцент робиться на правовому аналізі виборчого законодавства Тимчасового уряду та Центральної Ради та його подальшому використанню при розробці наукової основи проведення виборчих кампаній, як основної умови становлення та розвитку громадянського суспільства України, ії інтеграції до європейських країн.
  • Ескіз
    Документ
    Генезис українського громадянського суспільства
    (НТУ "ХПІ", 2012) Кашаба, О. Ю.
    Аналіз витоків українського громадянського суспільства дає підстави стверджувати, що деспотизм ніколи не був притаманний історичним формам життя в Україні, аж до того часу, коли вона попала в залежність від Росії. А демократичні інститути і громадянські орієнтації, що існували в українській історії в специфічній, можливо, недорозвиненій формі, справили значний вплив на соціальне і політичне життя країни.