Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Исследование диэлектрических свойств газовых конденсатов
    (НТУ "ХПИ", 2007) Руднев, В. А.; Карножицкий, Павел Владимирович; Климчук, А. Ф.
    В статье представлен метод определения зависимостей между различными параметрами легких фракций газовых конденсатов и диэлектрической проницаемостью. Полученные результаты показывают наличие таких зависимостей, что позволяет использовать данный метод для идентификации и оценки качества топлив.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние стороннего импульсного электромагнитного излучения на рабочие характеристики полупроводниковых приборов
    (НТУ "ХПИ", 2007) Кравченко, Владимир Иванович; Дныщенко, Владимир Николаевич; Гирка, Юлия Николаевна; Лосев, Федор Владимирович; Яковенко, Игорь Владимирович
    Експериментально доведено, що дія імпульсного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) на напівпровідникові прилади (кремнієві діоди) супроводжується відхиленням їх вольт-амперних характеристик (появою зворотних відказів). Показано, що такого роду зміни робочих характеристик приладів пов'язано з генерацією власних електромагнітних коливань напівпровідникових комплектуючих приладів при їх взаємодії з токами, наведеними зовнішнім випромінюванням.
  • Ескіз
    Документ
    Экспресс-метод идентификации моторных масел
    (НТУ "ХПИ", 2007) Григоров, Андрей Борисович; Карножицкий, Павел Владимирович; Климчук, А. Ф.
    Наведені результати досліджень синтетичних моторних мастил іноземного виробництва за стандартними методиками, що застосовуються у криміналістичному дослідженні, а також за допомогою діелектричного методу. Застосування такого параметру як відносна діелектрична проникність дозволяє встановити природу мастил, що досліджуються, на попередньому етапі досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Получение толстых слоев сегнетокерамики методом вакуумного аэрозольного напыления при комнатной температуре
    (НТУ "ХПИ", 2009) Резинкин, Олег Лукьянович
    Наведені описи методу, експериментального стенду та технологічних режимів, які дозволяють проводити низькотемпературний синтез товстих шарів сегнетокерамік з загальною формулою BaₓSr₁₋ₓTiᵧZr₁₋ᵧO₃ на поверхні металевих електродів. Обґрунтована перспективність одержаного нелінійного діелектричного матеріалу для застосування в галузі високовольтної імпульсної техніки.
  • Ескіз
    Документ
    Термо-трибо-электрический потенциал для оценки старения полимерной изоляции кабелей
    (НТУ "ХПИ", 2009) Беспрозванных, Анна Викторовна
    После охлаждения кабелей с полимерной изоляцией (например, при выводе энергоблоков на планово профилактические работы) на жилах появляется напряжение. Она обусловлена электризацией в результате трения изоляции жил друг о друга – термо-трибо-электрический эффект. Установлено, что потенциал, которой возникает при этом, разный для новых и старых кабелей. Он связан со старением изоляции и растет с окислением их поверхности.
  • Ескіз
    Документ
    Определение коэффициента усиления электрического поля для конденсаторной системы с комбинированной изоляцией
    (НТУ "ХПИ", 2009) Кравченко, Ю. В.
    Числовим методом визначені коефіцієнти посилення електричного поля для конденсаторної системи з комбінованою двохшаровою ізоляцією та різною геометрією форми краю обкладини. Проведено аналіз залежностей, що встановлюють зв’язок значення коефіцієнта посилення поля від основних геометричних параметрів конденсаторної системи та діелектричних проникностей шарів ізоляції. Отримані нові, уточнені залежності.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние температуры и барометрического давления на метрологические характеристики резонансного метода диэлькометрии эмульсии типа вода – неполярный диэлектрик
    (НТУ "ХПИ", 2016) Рудаков, Валерий Васильевич; Коробко, Александр Анатольевич
    В статье рассмотрены следующие факторы, влияющие на систематическую погрешность измерения влагосодержания эмульсии диэлькометрическим методом в резонансном режиме: относительный температурный коэффициент диэлектрической проницаемости трансформаторного масла; зависимость величины объемного влагосодержания от температуры эмульсии; изменение геометрических размеров и, соответственно, изменение величины емкости измерительного преобразователя от температуры; влияние барометрического давление воздуха на диэлектрическую проницаемость; влияние содержания растворенного воздуха в эмульсии. Проведен анализ и расчеты для численного определения величины существенных факторов, оказывающих значительное влияние на систематическую погрешность при измерении влагосодержания. Даны рекомендации для уменьшения влияния несущественных факторов.
  • Ескіз
    Документ
    Использование технологии микроплазменного оксидирования для создания нелинейных формирующих линий
    (2010) Резинкин, Олег Лукьянович
    Сформульовані вимоги до конструкції та технології виготовлення розподіленої високовольтної формуючої лінії з нелінійним діелектриком. Наведені результати розробки формувача ударних електромагнітних хвиль з активним діелектриком виготовленим за технологією мікродугового покриття.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние на спектр поверхностных колебаний полупроводниковых структур электрорадиоизделий стороннего электромагнитного излучения
    (НТУ "ХПИ", 2010) Кравченко, Владимир Иванович; Яковенко, В. И.; Яковенко, Игорь Владимирович
    Показано, що дія імпульсного електромагнітного випромінювання ( ЕМВ) на електровироби часто супроводжується виникненням струмів у провідних елементах ЕРВ і утворенням їх внутрішніх полів. Визначено механізми взаємодії заряджених частинок з власними полями комплектуючих електрорадіовиробів, що приводять до загасання поверхневих полярітонів у напівпровідникових структурах.
  • Ескіз
    Документ
    Распределение электрического поля в компонентах пленочной диэлектрической системы высоковольтных импульсных конденсаторов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Дмитришин, Алексей Ярославович
    Виконано розрахунок розподілення електричного поля в компонентах плівкової діелектричної системи високовольтних імпульсних конденсаторів, на основі якого видано рекомендації щодо параметрів компонентів діелектричної системи, що забезпечують надійну роботу конденсатора.