Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Расчет движения заряженных частиц в скрещенных полях
    (НТУ "ХПИ", 2015) Юферов, Владимир Борисович; Ткачева, Татьяна Ивановна; Шарый, Сергей Владимирович; Свичкарь, Александр Сергеевич; Катречко, Вячеслав Викторович; Ильичева, Вера Олеговна
    Приведены результаты расчета движения заряженных частиц в скрещенных электрическом и магнитном полях в одночастичном приближении. Учтены параметры магнитного и электрического полей установки по разделению заряженных частиц (магнитоплазменного сепаратора). В качестве заряженных частиц рассматривались однозарядные ионы Ar, Kr и Xe. Изменяемые в расчетах параметры учитывают разброс ряда начальных условий в проводимых экспериментах.
  • Ескіз
    Документ
    О коррекции накапливающейся постоянной ошибки при определении ориентации в бесплатформенных инерциальных навигационных системах
    (НТУ "ХПИ", 2012) Некрасова, Мария Владимировна; Озеряный, С. А.; Глазунова, С. Н.
    Статья посвящена проблеме коррекции возрастающей со временем ошибки при определении ориентации в бесплатформенных инерциальных навигационных системах. Для ее решения применялась уточняющая формула Рунге. Разработанный метод проверялся на схеме датчиков угловой скорости.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення точності визначення орієнтації в БІНС за рахунок спеціальної організації обчислень
    (НТУ "ХПІ", 2014) Плаксій, Юрій Андрійович; Кузнєцов, Ю. О.
    Розглядається практична задача підвищення точності визначення орієнтації в безплатформених інерціальних навігаційних системах. Запропонована нова схема обчислень кватерніона орієнтації алгоритмом низького порядку, коли обчислення ведуться паралельно на двох часових сітках з різними кроками. При цьому застосовується принцип Рунге і поняття фактичного порядку алгоритму визначення кватерніона повороту, основане на практичних оцінках. Введення поняття фактичного порядку алгоритму дозволяє відстежити існуючий зв’язок між величиною квазікоординат, що поступають на вхід алгоритму на кроці обчислень, і фактичною точністю визначення орієнтації. На еталонній моделі регулярної прецесії твердого тіла показано, що така організація обчислень забезпечує суттєве підвищення точності визначення орієнтації.
  • Ескіз
    Документ
    Трьохчастотні аналітичні еталонні моделі обертання твердого тіла
    (НТУ "ХПІ", 2014) Плаксій, Юрій Андрійович
    Запропонована нова аналітична еталонна модель обертання твердого тіла, основана на тригонометричному мультиплікативному представленні кватерніона орієнтації. Показані можливості моделі для оцінювання точності алгоритмів визначення орієнтації в БІНС.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення точності реверсивних схем алгоритмів визначення кватерніонів орієнтації
    (НТУ "ХПІ", 2013) Плаксій, Юрій Андрійович
    Для реверсивних схем визначення кватерніонів орієнтації отримані оцінки точності на еталонній моделі регулярної прецесії. Запропоновано покращення схем на основі фінітного нормування кватерніона і застосування більш точної апроксимації для уявних поворотів на такті
  • Ескіз
    Документ
    Еталонна тригонометрична кватерніонна модель прецесійного типу обертання твердого тіла
    (НТУ "ХПІ", 2013) Плаксій, Юрій Андрійович
    Запропонована нова еталонна тригонометрична модель обертання твердого тіла, що узагальнює випадок регулярної прецесії. Показано, що регулярна прецесія не є найгіршим рухом при оптимізації алгоритмів визначення орієнтації.