Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок втрат електроенергії в розподільчих мережах при електропостачанні з використанням масляних та вакуумних вимикачів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Семенов, Анатолій Олексійович; Харак, Руслан Миколайович; Арендаренко, Володимир Миколайович; Бичков, Ярослав Михайлович
    Запропоновано метод приблизної оцінки розрахунку втрат навантаження в розподільчих мережах від 6 до 10 кВ, а також для мереж нижчої напруги. Основна перевага цього методу полягає в тому, що середньоквадратичний струм розраховується лише один раз для серії розрахунків. Такий підхід значно скорочує час на проведення розрахунків та підвищує їх точність, оскільки усуває необхідність багаторазового визначення середньоквадратичного струму для кожного окремого розрахунку. Запропонований підхід сприяє кращому розумінню впливу різних факторів на втрати навантаження, що дозволяє здійснювати більш ефективне планування та управління розподільчими мережами. Це особливо важливо в умовах зростання навантаження на електричні мережі та підвищення вимог до їх надійності та ефективності. При розрахунках втрат електричної енергії в розподільчих мережах від 6 до 10 кВ широко застосовуються методи, які використовують узагальнені коефіцієнти електричних схем та режимів роботи у вигляді регресійних рівнянь. Найбільш значущі та незалежні фактори, такі як вхід активної енергії, загальна довжина лінії, кількість ділянок лінії, загальна кількість трансформаторів та їх загальна встановлена потужність повинні бути враховані та входять до розрахункового рівняння. Крім того, важливу роль при втратах електричної енергії в електричних мережах відіграють використані комплектуючі та їх регулярне технічне обслуговування. Основним напрямком досліджень є оптимізація параметрів розподільчих мереж з урахуванням новітніх технологій та матеріалів, а також впровадження автоматизованих систем моніторингу та управління, які дозволять своєчасно виявляти та усувати проблеми, пов’язані з втратами електричної енергії. Запропонований метод оцінки втрат навантаження в розподільчих мережах є перспективним напрямком розвитку енергетичної галузі, який сприятиме підвищенню ефективності та надійності роботи електричних мереж, а також зниженню витрат на їх експлуатацію та обслуговування.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ефективності автоматизованої системи моніторингу технічного стану обладнання тягових підстанцій
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сиченко, Віктор Григорович; Міронов, Д. В.
    На сьогоднішній день ситуація в електроенергетичній інфраструктурі залізничного транспорту України досить складна: значна частина обладнання, що знаходиться в експлуатації, вже вичерпала свій ресурс і потребує заміни або поетапної реконструкції та оновлення. Розвиток швидкісного і високошвидкісного руху та зростання його інтенсивності вимагають впровадження нових методів діагностики технічного стану обладнання та вдосконалення існуючої системи технічного обслуговування та ремонту пристроїв електропостачання. При цьому постає важливе питання оцінки ефективності та доцільності впровадження даних методів. В даній роботі проведена оцінка ефективності автоматизованої системи моніторингу технічного стану обладнання тягових підстанцій. Розраховані фінансові витрати на впровадження даного комплексу та строк його окупності при технічному обслуговуванні швидкодіючих вимикачів постійного струму ВАБ-43.
  • Ескіз
    Публікація
    Сучасний стан економічного розвитку мікроГЕС у світі
    (НТУ "ХПІ", 2016) Пантєлєєва, Ірина Вікторівна; Шматько, Наталія Михайлівна
    У статті розглянуто вплив розвитку енергетики на стан економіки держави та рівень життя населення, забезпечення сталого подальшого розвитку, та ефективного функціонування паливно-енергетичного комплексу України, що є основою успішної реалізації економічної політики держави; проаналізований стан малих гідроресурсів деяких країн світу, встановлена економічна ефективність будівництва мікроГЕС, яке може бути вигідним для електропостачання ізольованих споживачів у малообжитих районах, а також у районах з невеликими запасами місцевих гідроенергоресурсів; наведена класифікація гідроелектростанцій по потужності; відзначена важлива роль таких електростанцій для віддалених районів, а також для електропостачання автономних споживачів.
  • Ескіз
    Документ
    Компенсація реактивної потужності засобами синхронного електропривода
    (НТУ "ХПІ", 2010) Сінолиций, Анатолій Пилипович; Кольсун, В'ячеслав Анатолійович; Кальмус, Дмитро Олегович; Жуйков, Микола Володимирович
    The article considers subjects of energy efficiency enhancement in supply systems with synchronous machines. The work concentrates attention on reactive power compensation by means properties of synchronous machines. It is shown that the developed system keep the level of reactive on adjusted level.
  • Ескіз
    Документ
    Доказ у прикладах неспроможності методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії вирішувати проблему КРП
    (НТУ "ХПІ", 2016) Владимиров, Юрій Валентинович; Малишева, Д. О.
    На прикладах розрахунків плати за перетікання реактивної електроенергії для різних споживачів, згідно з офіційною Методикою обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії, показана нісенітниця цих розрахунків та як наслідок цього неспроможність офіційної Методики бути економічним важелем стимулювання споживачів та вирішувати проблему компенсації реактивної потужності в електричних мережах.
  • Ескіз
    Документ
    Нейромережева системи адаптивного оптимального керування потужністю дуг дугової сталеплавильної печі
    (НТУ "ХПІ", 2010) Лозинський, Орест Юліанович; Лозинський, Андрій Орестович; Паранчук, Роман Ярославович; Паранчук, Ярослав Степанович
    A hierarchical structure of intelligent system for regimes control in arc steelmaking furnace is suggested. A strategy of adaptive optimal control of melting regimes based on the criteria of maximum arcs power and variant of its implementation on the basis of neuro-controller is developed. Architecture is substantiated, training and testing of neural network performed for synthesis of arc voltage regulation settings optimum values for electrodes positioning subsystem. The results of electrodes positioning system optimal settings based on the maximum arcs power criterion are shown.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні підходи підвищення ефективності системи технічного обслуговування і ремонту тягових підстанцій на основі безперервного вдосконалення FMEA
    (НТУ "ХПІ", 2015) Матусевич, Олександр Олександрович
    Запропоновані теоретичні підходи і методичне забезпечення вирішення актуальної науково-технічної проблеми підвищення якості і ефективності системи технічного обслуговування і ремонту устаткування тягових підстанцій електрифікованих залізниць в процесі експлуатації. З метою підвищення надійності електропостачання залізниць і зниження аварійності силового електроустаткування проведено дослідження методу аналізу видів і наслідків потенційних невідповідностей процесу FMEА (Failure Mode аnd Effects Analysis). Проведений аналіз основних методів розрахунку критичності порушення операції технічного обслуговування і ремонту пристроїв тягових підстанцій електрифікованих залізниць. Запропонована методика FMEA процесу технічного обслуговування і ремонту електроустаткування тягових підстанцій електрифікованих залізниць спрямована на підвищення надійності роботи устаткування і досягнення оптимальної експлуатації його протягом усього життєвого циклу а також зниження витрат на експлуатацію силового устаткування за рахунок безперервного вдосконалення системи обслуговування.
  • Ескіз
    Документ
    Закордонний досвід у сфері оцінки наслідків ненадійності роботи підприємств електроенергетики
    (НТУ "ХПІ", 2012) Міщенко, Володимир Акимович; Соколова, Л. В.; Федоренко, Ірина Анатоліївна
    Стаття присвячена аналізу закордонного досвіду щодо оцінки наслідків при відключенні електроенергії. Представлені результати оцінки збитку від перерв в електропостачанні різних категорій споживачів.
  • Ескіз
    Документ
    Можливість використання вентильно-індукторного двигуна у якості стартер-генераторного пристрою з функцією електричного двигуна
    (НТУ "ХПІ", 2012) Буряковський, Сергій Геннадійович; Бородінов, Р. О.
    У статті розглянуто існуючі конструкції з використанням стартер-генератору, приведено варіанти встановлення електричної машини, досліджено ефективність встановлення на імітаційній моделі.