Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Параметричний метод передачі інформації в системах контролю витрат енергоресурсів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Калінчик, Василь Прокопович; Побігайло, Віталій Анатолійович; Калінчик, Віталій Васильович; Бориченко, Олена Володимирівна; Мейта, Олександр Вячеславович
    В статті розглядається обґрунтування параметричного способу передачі інформації для побудови систем контролю витрат енергоресурсів. Показано, що система обліку енергоресурсів повинна являти собою розподілену багаторівневу систему вимірів, обробки, збереження й передачі даних комерційного обліку й будуватися на принципах відкритості архітектури та розподіленого функціонування. Показано, що організація ієрархічних комплексів для рішення завдань контролю в значній мірі залежить від питань ефективної передачі інформації і, що створення інформаційних мереж є найбільш складним завданням Запропоновано ефективний схемотехнічний метод вирішення цієї задачі, заснований на принципі цифро-аналогового перетворення двійкового числа, що характеризує стан датчиків, у пропорційну йому напругу й відповідний двійковий код. Представлена структурна схема пристрою, що реалізує зазначений принцип. Запропоновано методику розрахунку параметрів пристрою передачі інформації від двопозиційних датчиків і приведено приклад розрахунку параметрів такого пристрою.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження та аналіз інноваційних заходів з технології комплексної утилізації післяспиртової барди
    (НТУ "ХПІ", 2019) Бухкало, Світлана Іванівна; Ольховська, Оксана Ігорівна; Ольховська, Вікторія Олегівна; Зіпунніков, Микола Миколаєвич
    Предметом дослідження статті є технологія переробки та утилізації післяспиртової барди на базі різновидів технології та обладнання. Встановлено можливість використання переваг сучасних пластинчастих теплообмінників для інтеграції їх технологічних процесів. Інноваційним предметом дослідження є комплексна технологія переробки та кінцевої утилізації післяспиртової барди. Матеріали статті надають оцінку способам використання фільтрату барди для отримання кормових продуктів, збагачених живими клітинами бактерій лактобактерій та пропіонової кислоти, а також білком. У таких технологіях введення хлориду кобальту в навколишнє середовище в концентрації 1,1 мг/л викликає збільшення вмісту біомаси, живих клітин бактерій пропіонової кислоти та накопичення білка. Вміст нуклеїнових кислот у продуктах корму, отриманих як роздільним, так і спільним вирощуванням бактерій, не перевищує допустимий рівень (до 10 г/добу) споживання тварин. У процесі дослідження післяспиртової барди отримано білок високий вміст. Фільтрат може бути повернутий повністю в спиртове виробництво.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні адитивні технології та 3D-друк. Огляд останніх досягнень в різних сферах людського життя
    (НТУ "ХПІ", 2019) Гречко, Олександр Михайлович
    Актуальним завданням сьогодення є застосування нових технологій і розробок в повсякденному житті з метою покращення як умов існування людства, так і задля зменшення затрат енергоресурсів, матеріалів, часу та таке інше при виготовленні різноманітних виробів. Одним з перспективних напрямків рішення такого нагального завдання є впровадження останніх досягнень в галузі адитивних технологій в різні сфери людського життя. На основі опублікованого у відкритих інформаційних джерелах численного матеріалу наведено короткий науково-технічний огляд останніх досягнень в області сучасних адитивних технологій як в різних галузях промисловості так і в сферах людського життя. Представлені найвагоміші розробки дослідників з усього світу в галузях медицини та протезування, архітектури та будівництва, проаналізовано технології створення металевих деталей з використанням адитивних технологій. Проведений аналіз прикладів впровадження адитивних технологій в світі показав важливу необхідність недопущення відставання вітчизняної промисловості, а також науки і освіти від актуальних тенденцій застосування 3D-принтерів. Показано переваги і недоліки адитивних технологій у порівнянні з традиційними способами виробництва. Робота направлена на ознайомлення вітчизняних фахівців та науковців з можливостями застосування сучасних адитивних технологій в різних секторах промисловості і сферах людського життя. Матеріали статті можуть бути спрямовані для залучення молодих вчених, аспірантів, студентів щодо пошуку нових ляхів використання адитивних технологій та втілення найсміливіших їх ідей і проектів в реальне життя.
  • Ескіз
    Документ
    Виявлення сірки в нафтопродуктах методом поверхневого плазмонного резонансу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Радов, Денис Георгійович; Маслов, Володимир Петрович; Дорожинський, Гліб Вячеславович; Дорожинська, Ганна Василівна
    Частка нафти в загальному споживанні енергоресурсів світу безперервно зростає. Сірчані з'єднання в паливних нафтопродуктах знижують їх хімічну стабільність, повноту згоряння і викликають корозію двигунів. Сполуки сірки при згорянні забруднюють атмосферу, виділяючи оксиди сірки. Вміст сірки у нафті становить від сотих часток відсотка до 5-14 %. Існуючі методи контролю вмісту сірки у нафтопродуктах рентгенофлюоресцентний та ультрафіолетової флюоресценції мають межу детектування 3 мг/кг та забезпечують відносну похибку вимірювання 10 %. Вперше експериментально показано можливість визначати методом поверхневого плазмонного резонансу у три рази точніше (відносна похибка 2,6 %) менші концентрації сірки у нафтопродуктах (0,19 мг/кг).
  • Ескіз
    Документ
    Вдосконалення процесу газофазного окиснення алмазографітової суміші у виробництві синтетичних алмазів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гринь, Григорій Іванович; Козуб, П. А.; Синицька, Г. М.; Довбій, Т. А.; Ткачук, Н. М.
    Проведено дослідно-промислові випробування роботи реактору газофазного окиснення алмазографітової суміші. Досліджено температурні та гідродинамічні параметри роботи реакторів, що мають різні конструктивні ознаки. Обрано конструкцію реактора, що дозволяє здійснювати розділення алмазографітової суміші з оптимальними витратами реактивів, повітря та енергоресурсів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження функціонування пасажирської станції на основі теорії систем
    (НТУ "ХПІ", 2009) Ходаківський, О. М.; Огар, О. М.; Калашнікова, Т. Ю.; Хоменко, Ю. В.
  • Ескіз
    Документ
    Проектне управління, як основа енергозбереження у житлово-комунальному господарстві
    (НТУ "ХПІ", 2017) Бубенко, Павло Трохимович; Бубенко, Олексій Павлович
    Розглянуто науковий підхід до проблематики енергозбереження у ЖКГ з позицій програмно-цільового управління, коли на відміну від існуючої практики вирішення завдань енергозбереження, цей процес здійснюється на основі аналізу і співставлення витрат і втрат ресурсів по кожному енергозбережному об‘єкту, а сам процес енергозбереження базується на положеннях теорії проектного управління. Доведено необхідність обов‘язкового врахування індустрії будівництва житла з підгалузями ЖКГ у процесі реалізації стратегії енергозбереження.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ефективності підприємств електроенергетики
    (НТУ "ХПІ", 2009) Долина, Ірина Володимирівна; Гуревічов, Маркс Михайлович
    Предметом дослідження статті є визначення основних проблем оцінки економічної ефективності підприємств електроенергетики. Ця тема актуальна у зв'язку з тим, що економічною ефективністю окремих підприємств визначається ефективність всієї електроенергетичної галузі. В результаті дослідження був проведений аналіз останніх публікацій, запропоновані дороги вирішення проблем оцінки економічної ефективності підприємств електроенергетики і позначені перспективи подальших розробок по даному напряму.
  • Ескіз
    Документ
    Проектний підхід до енергоменеджменту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Семко, Інга Борисівна; Бедрій, Дмитро Іванович; Бабич, Микола Іванович
    Пропонується застосування методології проектного менеджменту до управління енергозберігаючими заходами, нові підходи щодо місця і ролі управління проектами в ієрархії керівництва компанією. За результатами такого нововведення можна підвищити конкурентоспроможність підприємств. Зроблено висновки про те, що управління проектами енергозбереження дозволяє отримати кращі результати при їх реалізації шляхом зменшення часу, ресурсів, зниження ризиків.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження інформаційної моделі геліосистеми
    (НТУ "ХПІ", 2011) Мигущенко, Руслан Павлович; Кропачек, Ольга Юріївна; Мараховська, М. М.; Тверитникова, Олена Євгенівна
    У статті розглянуті питання побудови системи управління геліосистемой. Для розробки системи управління вибраний об'єкт дослідження, проведений аналіз його функціонування, проведений огляд і проаналізовані можливі моделі даного об'єкту, вибрані основні напрями роботи при проведенні досліджень.