Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Порівняння наближених розв'язків інтегрального рівняння сили удару тіл в теорії Герца
    (НТУ "ХПІ", 2019) Ольшанський, Василь Павлович
    Проведено порівняльний аналіз наближених аналітичних розв'язків інтегрального рівняння сили удару пружних тіл, обмежених поверхнями другого порядку в області їх взаємодії. Для порівняння використано як відомі розв'язки, так і нові, побудовані методом послідовних наближень. Завдяки наближеному обчисленню сум повільно збіжних функціональних рядів способом Шенкса, вдалося одержати компактну форму розв'язку, відносна похибка якого менше одного відсотка. Для оцінки похибок було використано результати числового інтегрування диференціального рівняння удару на комп'ютері. Показано, що одержані наближені аналітичні розв'язки можна використовувати і для апроксимації деяких періодичних Ateb-функцій.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розрахунку напружено-деформованого стану листової заготовки при гнутті з врахуванням зміцнення матеріалу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кухар, Володимир Валентинович; Аніщенко, Олександр Сергійович; Нагнібеда, Микита Миколайович
    У роботі розглянуто характер напружено-деформованого стану листових заготовок при гнутті різними способами. Розглянуто методи досліджень залишкових напружень та деформацій і величини пружинення при гнутті листових заготовок. Показана природа формування різнорідного напруженого стану на зовнішньому та внутрішньому радіусах згинання заготовки. В основу досліджень покладені математичні моделі, що отримані на базі методу механіки суцільних середовищ, методика визначення напруженого та деформованого стану за геометричними розмірами заготовки, дані з апроксимації кривих зміцнення різних матеріалів, у тому числі й тих, що отримані за результатами власних досліджень. Наведені вирази, що дозволяють розраховувати компоненти тензорів, які відповідають за пружну і пластичну складову деформацій при гнутті. Розроблено порядок розрахунку напружено-деформованого стану листових заготовок при гнутті із визначенням місця, де використовують рівняння, що апроксимують криву течії матеріалу. Розроблена методика може бути корисною при проектуванні технологій гнуття, профілювання на багатовалкових станах для визначення напружено-деформованого стану, залишкових напружень і пружинення у заготовці на переходах деформації.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми визначення методик для оцінки фінансового стану підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ларка, Микола Іванович; Золотарьова, Аліна Русланівна
    Основою стабільного положення підприємства і умовою його життєдіяльності в ринкових умовах виступає фінансова стійкість. Тому постає актуальність питань, що обумовлені недостатністю теоретичних та методичних розробок забезпечення фінансової стійкості підприємства, за допомогою яких можна визначити, які саме методи антикризового управління будуть потрібні конкретному підприємству. В статті розглянуті найпоширеніші методики оцінки фінансового стану підприємств та критеріїв, за якими виконується така оцінка. Обґрунтовано потребу їх системної класифікації, яка надасть можливість об’єднати різноманітні методичні підходи для отримання адекватної оцінки фінансового стану підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення фінансової стійкості підприємства – суб’єкта ЗЕД
    (НТУ "ХПІ", 2011) Глущенко, Ірина Володимирівна; Клименко, Г. В.; Таран, М. В.
    Метою даного дослідження є виявлення факторів і основних причин, що впливають на забезпечення фінансової стійкості на підприємстві.
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження існуючих методичних підходів аналізу рівня інвестиційної привабливості підприємств України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Стригуль, Лариса Станіславівна
    В даній статті здійснене дослідження існуючих методичних підходів аналізу рівня інвестиційної привабливості підприємств в сучасних умовах їх застосування на підприємствах України.