Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження комутаційних процесів в 24-пульсному випрямлячі з електронним зсувом фаз на IGBT-транзисторах з зворотною блокуючою властивістю
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Войтович, Юрій Сергійович; Стисло, Богдан Олександрович; Чмихова, Оксана Володимирівна; Плахтій, Олександр Андрійович
    При використанні в багатопульсних випрямлячах з електронним зсувом фаз одноопераційних напівпровідникових ключів та повністю керованих напівпровідникові ключів зі зворотною блокуючою здатністю-виникає проблема, яка зумовлена різним часом комутації цих типів ключів. Її вирішення можливе при використанні повністю керованих ключів для всіх 6-пульсних випрямлячів. Тим самим можна здійснити уніфікацію модулів перетворювача. Недоліком такого рішення є деяке збільшення вартості напівпровідникових елементів. Схема уніфікованих модулів може бути виконана на будь-яких повністю керованих ключах зі зворотною блокуючою здатністю. Наприклад, симетричних GTO, або IGBT з послідовним діодом. При використанні повністю керованих вентилів в випрямлячах з електронним зсувом фаз, перемикання вентилів відбувається практично миттєво. Оскільки накопичена енергія в кабелях мережі змінитися миттєво не може, це призводить до виходу ключів з ладу. Для захисту ключів, необхідно штучно створити додатковий контур комутації у вхідному ланцюзі випрямляча в момент часу переходу струму з однією фази на іншу. Метою цієї статті є дослідження комутаційних процесів в 24-пульсному випрямлячі з електронним зсувом фаз на IGBT-транзисторах з зворотною блокуючою здатністю і використанням ШІМ для балансування середнього значення випрямленої напруги уніфікованих випрямлячів.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності визначення параметрів тролейних шинопроводів на основі польового моделювання
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Безверхня, Юлія Сергіївна; Коцур, Михайло Ігорович; Яримбаш, Дмитро Сергійович; Коцур, Ігор Михайлович
    Сучасні системи цехового електропостачання можуть мати значну довжину. Томуїх параметри та електричні характеристики істотно впливають на якість електроенергії, режими роботи електроприймачів та енергоефективність технологічних процесів. Існуючі в інженерній практиці методики розрахунку параметрів та характеристик шинопроводів засновані на методах схемного моделювання. Параметри схем зазвичай визначаються на основі узагальнених рівнянь. Ці рівняння отримані внаслідок низки припущень, що обмежує область їх використання. Альтернативою методикам, заснованих на емпіричних залежностях може бути застосування методів розрахунку електричних параметрів та характеристик на основі польового моделювання. Таким чином, в роботі було запропоновано математичну модель електромагнітних процесів в активних елементах тролеїв шинопровода, що враховує конструктивні параметри, нелінійність магнітних властивостей, вплив гармонійних складових струмів і напруг.
  • Ескіз
    Документ
    Пристрій керування навантаженням частотно-регульованого електропривода на базі ПЛК
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Міхайков, Сергій Сергійович
    У роботі представлено пристрій керування навантаженням на базі ПЛК ALPHA2 фірми Mitsubishi Electric, який є частиною електромеханічного стенду з оцінки якості електроенергії суднової електромережі та енергоефективності роботи частотно-регульованого електропривода. В якості об’єкта дослідження розглядається електропривод системи охолодження дизель-генераторів з частотним регулюванням фірми Danfoss типу VLT AQUA Drive потужністю 48,5 кВт. Експериментальні дослідження було проведено у лабораторних умовах з використанням розробленого електромеханічного стенда. Запропонований пристрій керування навантаженням забезпечує два режими управління: ручний та автоматичний. Програмування пристрою керування навантаженням здійснено у програмному середовищі AL-PCS/WIN-EU фірми Mitsubishi Electric на мові функціональних блок-діаграм (FBD). Для отримання показників якості електроенергії та показників енергоефективності роботи електропривода використано багатофункціональний пристрій Electronic Multi-Measuring Instrument ME96SS фірми Mitsubishi Electric. Проведені експериментальні дослідження засвідчили, що розроблений пристрій керування навантаженням є зручним інструментом для проведення детального аналізу якості електромережі та оцінки енергоефективності роботи електропривода.
  • Ескіз
    Документ
    Компенсатор реактивної потужності у перехідних режимах
    (НТУ "ХПІ", 2018) Вербицький, Євген Володимирович; Прибудько, Роман Михайлович; Зінченко, Денис Олександрович; Мацюк, Максим Олексійович
    У статті аналізуються причини низької ефективності компенсаторів реактивної потужності у перехідних процесах. Розраховуються орієнтовні значення коефіцієнту потужності при заданому графіку споживання енергії ємнісним, індуктивним та змішаним навантаженням при використанні звичайного компенсатора. Запропоновано використання додаткового компенсатора, що усуває високочастотні спотворення струму мережі після основного компенсатора. Оцінено підвищення коефіцієнту потужності при використані заданого підходу. Проаналізовано збільшення встановленої потужності додаткового компенсатора від похибки прогнозування першої гармоніки струму.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення трифазного перетворювача для комбінованих систем електроживлення локальних об’єктів з фотоелектричною сонячною батареєю
    (НТУ "ХПІ", 2018) Шавьолкін, Олександр Олексійович
    Розглянуто принципи формування струму багатофункціонального трифазного перетворювача для комбінованих систем електроживлення локальних об’єктів з фотоелектричною сонячною батареєю та підтриманням близького до одиниці коефіцієнту потужності у точці підключення до мережі за цілодобового використання. Запропоновано використання комбінованої модуляції з релейним регулятором струму, що дозволяє забезпечити відповідні стандартам показники струму мережі із найменшими втратами енергії в ключах. Розроблено структуру керування, що забезпечує реалізацію. Моделювання в системі "мережа-перетворювач-нелінійне навантаження" з оцінкою втрат потужності в ключах за різних принципів формування струму підтверджує ефективність запропонованих рішень.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення енергоефективності знезараження води в системах водопостачання міст
    (НТУ "ХПІ", 2015) Говоров, Пилип Парамонович; Король, Ольга Вікторівна; Романова, Тетяна Іванівна
    У статті розглядаються питання підвищення енергоефективності знезараження води в системах водопостачання міст, що базується на використанні ультрафіолетових світлодіодних джерел світла та виконанні системи електропостачання на постійно-змінним струмом. Запропоновано ряд схем живлення постійно-змінного струму й визначено найбільш ефективні з них. Показано, що застосування симетрувального тиристорного регулятора напруги, у якості джерела постійного струму дозволяє регулювати напругу та симетрувати навантаження, при значному зменшенні втрат й витрат електроенергії, а також рівня вищіх гармонічних складових струму і напруги в мережах, збільшені коефіцієнта потужності, надійністі та електробезпеці прийнятих систем живлення.
  • Ескіз
    Документ
    Про підвищення енергоефективності тиристорних електроприводів постійного струму
    (НТУ "ХПІ", 2013) Ковальова, Юлія Вікторівна
    For the ground of ways of increase energy of efficiency of thyristor electric drive of direct current of it is necessary to decide such tasks: 1) to develop the method of determination of reactive constituent of current motor; 2) to decide the task of optimum inductance of circle of armature at maximum of efficiency and a maximum of power-factor; 3) to conduct research of influencing of the braking regime motor on a power-factor and indexes of quality of electric power.