Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу калію хлористого на реологічну активність бентоніту
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Кустурова, Олена Валеріївна; Жуган, Оскар Анатолійович; Печеніжська, Аліна Вікторівна; Моцарь, Дмитро Володимирович; Сугробов, Максим Олегович
    Розглянуто зміни реологічної активності бентонітової глини, які впливають на стійкість стовбура свердловин при бурінні в Мезозойських відкладах ДДз. Експериментально показано, що зміни реологічної активності глини впливають на стабільність бурового розчину. Всесвітня практика встановила високі вимоги до технологічних рідин для буріння, та обмежила використання бентоніту. Зниження концентрації бентоніту для поліпшення якості буріння, на думку авторів, негативно впливає на стійкість стінок свердловин складених теригенними відкладами Мезозою. Сучасні процеси спорудження та експлуатації свердловин в Україні відбуваються не тільки в складних гірничо-геологічних умовах, але і в тчаси складної економічної кризи. Дані умови сприяють розвитку науково-дослідних робіт для мінімізації витрат на приготування технологічних рідин на основі вітчизняної сировини. Технологічні рідини для буріння свердловин не повинні забруднювати навколишнє середовище і продуктивні горизонти.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо технології одержання йоду з супутньо-пластових вод нафтогазоконденсатних родовищ та екологічної безпеки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Німець, Наталя Миколаївна; Мельник, Анатолій Павлович; Брусенцева, Тетяна Володимирівна; Німець, Олександр Дмитрович
    Вивчено реакції озонування йодид-іонів в мінералізованих водах з бромом, іонами заліза, що дозволило встановити закономірності зміни ступеня утворення йоду від кислотності, мінералізації води, зміни концентрації цих іонів, часу озонування і молярно-іонного відношення реагентів: зі збільшенням часу озонування ступінь освіти йоду спочатку збільшується, досягає максимального значення в даних умовах, а потім зменшується. Аналогічні закономірності спостерігаються при зниженні кислотності середовища, зміні концентрації йодид-іонів і збільшення молярно-іонного відношення. Встановлено, що зі збільшенням контактної поверхні фаз збільшується ступінь утворення йоду, що свідчить про масообмін як граничну стадію процесу озонування. Створено ряд необхідних статистичних математичних моделей, оцінена швидкість реакції озонування. За результатами дослідження отримані результати, які можуть бути використані для створення більш екологічно безпечної технології отримання йоду з попутно-пластових вод нафтогазоконденсатних родовищ.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання антикорозійного захисту матеріалу обсадної колони в лабораторних умовах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Нестеренко, Сергій Вікторович; Донський, Дмитро Федорович; Немах Аладжмін, Амір
    Розглядаються умови функціонування обладнання родовища в умовах водонапірного режиму вилучення нафти. Факторами корозійного руйнування нафтопромислового обладнання є температура, агресивні іони пластової води та супутні кислі гази СО₂ і H₂S. Показана можливість використання удосконаленого потенціостатичного методу для дослідження захисної дії цементного каменю, отриманого із суміші тампонажних матеріалів, для підвищення корозійної стійкості конструкційних сталей в складних умовах експлуатації. Показано, що добавки коксохімічних продуктів до складу композиції тампонажних розчинів можуть підвищувати захисні властивості цементного каменю при тампонажі свердловин, які експлуатуються в складних гірсько-геологічних умовах.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення екологічної безпеки видобування вуглеводнів шляхом вивчення сумісності супутньо-пластових вод при поверненні в надра
    (НТУ "ХПІ", 2019) Німець, Наталя Миколаївна; Брусенцева, Тетяна Володимирівна; Німець, Олександр Дмитрович
    У матеріалах представлені можливості оцінки сумісності супутньо-пластових вод нафтогазоконденсатних родовищ для попередження аварійних ситуацій при поверненні цих вод у надра. Оцінено варіанти підготовки супутньо-пластових вод для підвищення екологічної безпеки процесу повернення. Підтверджено зменшення концентрації заліза (ІІ), що сприяє кольматації, погіршенню поглинання пласта-колектора і як наслідок виникнення аварійних ситуацій. Запропоновано використання тест-методів для оцінки вмісту заліза (ІІ) та йоду для можливості швидкого реагування на можливий розвиток подій для підвищення екологічної безпеки на пунктах повернення супутньо-пластових вод. Екологічна безпека є основою процесу видобування вуглеводнів на всіх етапах технологічного циклу в тому числі і повернення СПВ у надра.