Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Керування та охолодження електронного навантаження на основі fet-транзистора
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Зайцев, Роман Валентинович; Кіріченко, Михайло Валерійович; Мінакова, Ксенія Олександрівна; Нікітін, Віктор Олексійович; Воробйов, Богдан Віталійович; Харченко, Микола Михайлович
    Впровадження електронного навантаження для випробування високоточних низьковольтних джерел (сонячних батарей) вимагає ретельного перегляду не тільки схемотехнічної конструкції, а й теплотехнічної та механічної конструкції такого приладу. Сучасні досягнення у розробці сонячних елементів та інших низьковольтних джерел енергії призвели до необхідності створення компактнихта експресних систем їх тестування, котрі не можна реалізувати на існуючих рішеннях. У статті розглядається принцип створення та розрахунку оптимального рішення для реалізації електронного навантаження. Для досягнення мети використовуються методи аналізу сучасної електронної бази, розрахунки основних фізичних та електричних параметрів, а також їх моделювання. На основі розглянутих фізико-схемних рішень для реалізації електронного блоку навантаження була розроблена відповідна електрична схема. Транзистори керуються чотирма уніполярними операційними підсилювачами, інтегрованими в мікросхему LM324. Управління електронним блоком навантаження реалізується шляхом управління напругою на клемах позитивного зворотного зв'язку, яка додатково стабілізується мікросхемою TL431. Пристрій живиться від джерела постійного стабілізованого струму напругою 12 В (забезпечує додаткову фільтрацію від коливань напруги). Розрахунок теплового балансу дозволяє правильно підібрати систему охолодження для стабільної роботи системи. Управління електронним блоком навантаження реалізовано за допомогою мікросхем INA219 та Xicor X9C, запропоновано спосіб їх калібрування. Ці рішення дозволять створити універсальне рішення електронного навантаження для дослідження напівпровідникових приладів і сонячних елементів. Дотримання рекомендацій і принципів, які викладені в цій статті, забезпечить навантаженню можливість працювати на великій потужності і при цьому зберегти хороші характеристики та надійність.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив умов та тривалості зберігання на швидкість втрат блиску ягід суниці
    (НТУ "ХПІ", 2018) Заморська, Ірина Леонідівна
    Досліджено ступінь блиску поверхні та втрати маси ягід суниці сорту Хоней залежно від умов зберігання: без охолодження (за температури 20 ±1 °С та відносної вологості повітря 55-60 %) та з охолодженням (за температури 0±1 °С та відносної вологості повітря 90-95 %). Встановлено, що поверхня ягід суниці під час зберігання в різних умовах поступово втрачає блиск і через декілька годин від початку зберігання стає повністю тьмяною. Доведено, що за умов зберігання ягід суниці без охолодження втрата ознак свіжості починається вже через 1 год за досягнення втрат маси 2,5 %, тоді як в умовах холодильника - через 2 год, з рівнем втрат маси 2,0 %.
  • Ескіз
    Документ
    Основні закономірності роботи похилої екструзійної лінії для виготовлення силових кабелів на напругу до 330 кв та їх заводських випробувань
    (НТУ "ХПІ", 2008) Золотарьов, В. В.; Карпушенко, В. П.; Науменко, О. А.; Золотарьов, В. М.
    Розроблено основні принципи спорудження першої в Україні похилої лінії вулканізації для вітчизняних конструкцій силових кабелів напругою до 330 кВ та їх заводських випробувань.
  • Ескіз
    Документ
    До питання діагностування трансформатора тягової підстанції
    (НТУ "ХПІ", 2010) Розводюк, Михайло Петрович
    In the paper was analyzed the existing approaches of transformers diagnostic. There were offered to diagnostic dry traction transformer substation by the most heated point of transformer windings, ambient temperature, power of secondary winding circle of transformer and its range of overload. Structure of diagnostic system was designed.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка напрямів підвищення ефективності масляного охолодження
    (НТУ "ХПІ", 2010) Матюха, О. В.; Пильов, Володимир Олександрович; Матвєєнко, Володимир Володимирович; Турчин, В. Т.
    В статті приведений аналіз ефективності методів охолодження поршнів маслом, запропоновані напрями підвищення ефективності масляного охолодження. Показано, що вирівнювання температурного поля в коловому напрямку кромки камери згоряння дозволяє зменшити теплонапруженість поршня.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз причин пошкодження турбогенераторів та гідрогенераторів шляхом визначення скаладнонапруженного стану деталей
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кобзар, Костянтин Олександрович; Шуть, Олександр Юрійович; Овсянникова, Олена Олександрівна; Сенецький, Олександр Володимирович; Третяк, Олексій Володимирович
    Виконано аналіз можливих причин виникнення аварійних ситуацій у процесі експлуатації турбогенераторів та гідрогенераторів при різноманітних режимах роботи. Проаналізовано доцільність заміни водневого охолодження генератора на повітряне з урахуванням геометричних обмежень розташування теплообмінного апарату у корпусі електрогенератора. Проведено детальний розрахунок теплового стану повітроохолоджувача генератора. Проведений розрахунковий аналіз показав, що розроблений повітроохолоджувач забезпечує надійну роботу турбогенератора на всіх режимах роботи та гарантує 35 % запас по тепловому навантаженню.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення швидкості переміщення шарів металу і інтенсивності виділення тепла при чисельному рішенні задач нестаціонарної теплопровідності
    (НТУ "ХПІ", 2015) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, М. В.
    Встановлено, що для чисельного рішення теплофізичних задач теплообміну системи валок – полоса, що описуються рівняннями нестаціонарної теплопровідності, найбільш ефективним є вибраний метод кінцевих від’ємностей, на основі якого визначені залежності швидкості переміщення шарів металу і підвищення температури внаслідок його пластичного деформування. Виконані дослідження є основою для подальшого вирішення нелінійних задач, що описуються рівняннями нестаціонарної теплопровідності, зокрема задач теплового стану системи валок – смуга при прокатці.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання елементів нових технологічних процесiв прокатки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, М. В.
    Викладені результати теоретичних досліджень моделювання теплового стану смуги з використанням надшвидкісного охолодження (UFC) для підвищення ефективності процесів прокатки тонкого листа. Отримані дані зіставлені з результатами експериментальних досліджень французьких дослідників. Реконструкція теплового поля цих досліджень показала неможливість використання ці результати для проектування реальних процесів прокатки, у зв'язку з чим рекомендовано користуватися розробленою авторами методикою математичного моделювання.
  • Ескіз
    Документ
    Пошук та використання математичної моделі розчинності соняшникової олії в етиловому спирті
    (НТУ "ХПІ", 2013) Матюхов, Дмитро Володимирович
    Встановлено, що в діапазоні температур від +50 °С до -30 °С залежність розчинності соняшникової олії у концентрованому етанолі носить експоненційний характер. Для вказаного температурного діапазону отримано математичну модель для розрахунку розчинності соняшникової олії у спиртах концентрації від 94,0% до 99,6%. Вдалося досягти вмісту олії у етанолі меншого за 0,5%
  • Ескіз
    Документ
    Інтенсивне охолодження соняшникової олії в технології виведення воскоподібних речовин
    (НТУ "ХПІ", 2013) Нетреба, Анна Олексіївна; Гладкий, Федір Федорович
    Описано фотометричний метод контролю процесу кристалізації воску в соняшниковій олії при її інтенсивному охолодженні. Метод дає можливість кількісного визначення вмісту воску в певний момент процесу кристалізації. Приведено калібрувальний графік та рівняння для визначення вмісту воску в соняшниковій олії за її оптичною густиною. Доведена можливість використання інтенсивного охолодження соняшникової олії для виведення воскоподібних речовин.