Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Методика розрахунку на міцність кришок, днищ, вузлів та елементів конструкції парогенераторів двоконтурних АЕС з реакторами ВВЕР-1000
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Єфімов, Олександр Вячеславович; Каверцев, Валерій Леонідович; Ліфшиць, Петро Володимирович
    Метою даної статті є представлення послідовності виконання розрахунку на міцність кришок, днищ, вузлів та елементів конструкції парогенераторів двоконтурних АЕС з реакторами ВВЕР-1000. Проведення стислого аналізу існуючих видів розрахунків вузлів та елементів конструкцій парогенераторів АЕС на міцність і надійність Проаналізовано залежність вибору методу розрахунку на міцність від характеру зовнішніх навантажень на елементи та вузли парогенераторів та деформаційну здатність їх конструкційних матеріалів.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок на міцність парогенератору для АЕС малої потужності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Кравченко, Володимир Петрович; Лимаренко, Олександр Михайлович; Чжоу, Сяолун; Хромий, Кіріл Олексійович; Бучка, Єгор Володимирович
    Зараз у світі спостерігається бурхливий розвиток АЕС малої потужності (АСМП). Більшість проектів розглядає реактори з водою під тиском та, відповідно, з парогенератором (ПГ). Україна має розвинену машинобудівну базу, яка може використовуватися для виготовлення обладнання для АСМП. В представленій роботі розглянуто розрахунок на міцність елементів прямоточного ПГ з циліндричними змієвиками, який є найбільш представницьким з усіх розглянутих проектів у матеріалах МАГАТЕ. Розроблено методику конструкційного розрахунку та розрахунку на міцність ПГ. Розроблено математичну модель, що включає розрахунок на міцність елементів ПГ аналітичним засобом за допомогою нормативної літератури та моделювання за допомогою програмного коду ANSYS. До вказаних елементів відносяться елементи корпусу (циліндрична частина, фланець, днище та кришка), патрубок теплоносія, теплообмінні трубки. Зіставлення результатів, отриманих двома методами, показало їх схожість та, відповідно, вірність результатів.
  • Ескіз
    Документ
    Показники роботи протитискової турбіни ПР-6-35/5/1,2 в системах теплофікації
    (НТУ "ХПІ", 2014) Чепурний, М. М.; Ткаченко, С. Й.; Резидент, Н. В.
    Здійснено аналіз і визначено основні показники ефективності роботи турбогенератора з паровою турбіною ПР-6-35/5/1,2 при різних парових і електричних навантаженнях. Визначено питому витрату умовного палива на сумісне виробництво теплової і електричної енергії, коефіцієнт використання теплоти палива та частку теплоти палива, яка витрачена на виробництво теплової енергії. З використанням вище вказаних показників встановлено, що найбільш ефективна робота зазначеної турбоустановки досягається за умови номінальної електричної потужності та допустимої витрати пари через відсік низького тиску, а зменшення тиску в регульованому відборі турбіни зумовлює підвищення ефективності її роботи. Крім того, показано, що недовантаження протитискової турбіни з відбором пари для будь-яких режимів роботи призводить до суттєвого погіршення ефективності роботи паротурбінної установки.
  • Ескіз
    Документ
    Основные методические положения расчетов и оптимизации параметров энергоблоков АЭС методами математического моделирования
    (НТУ "ХПИ", 2008) Ефимов, Александр Вячеславович; Гаркуша, Татьяна Анатольевна
    В статті розглянуті основні методичні положення розрахунків та оптимізації параметрів енергоблоків АЕС методами математичного моделювання. Енергоблоки розглядаються як складні технічні системи, які містять в собі множину взаємопов’язаного між собою устаткування різного технологічного призначення, що забезпечує виконання складної функції у вигляді виробництва електричної енергії й теплоти. Розглянуті етапи оптимізації параметрів енергоблоків АЕС і відповідні їм ефективні методи математичного моделювання. Урахування розглянутих методичних положень і підходів підвищує ефективність застосування математичного моделювання для вирішення задач розрахунків та оптимізації параметрів енергоблоків АЕС.