Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Участь громадськості в управлінні розвитком освіти
    (НТУ "ХПІ", 2010) Лісова, Н. І.
    У статті розглядаються сутність поняття "громадськість", принципи взаємодії загальноосвітнього навчального закладу з громадськістю. На прикладі досвіду роботи О. В. Сухомлинського, директора Павлиської школи Кіровоградської області, та О. А. Захаренка, директора Сахнівської школи Черкаської області, висвітлено форми та методи співпраці з батьками, громадськістю сіл.
  • Ескіз
    Документ
    Організаційно-педагогічна модель формування професійної компетентності майбутніх автослюсарів в центрах професійно-технічної освіти
    (НТУ "ХПІ", 2010) Дубініна, О. В.
    У статті подано авторське визначення "професійної компетентності майбутніх автослюсарів"; розроблено і теоретично обґрунтовано модель формування професійної компетентності майбутніх автослюсарів в центрах професійно-технічної освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Право на цілісність особистості як основа правового регулювання сучасних біотехнологій
    (НТУ "ХПІ", 2010) Васильєва, Н. Г.
    Стаття присвячена дослідженню поняття, обсягу та змісту права людини на цілісність особистості, його юридичної природи, сутності та статусу у системі фундаментальних прав людини. На основі аналізу наукової літератури, норм міжнародного і європейського права, визначається місце й роль досліджуваного права у системі сучасних фундаментальних прав людини запропонованої найсучаснішим документом з прав людини Хартією ЄС 2000 р. Проаналізовано значення цього права для правового регулювання сучасних біотехнологій. Зроблено спробу обґрунтувати нову сучасну юридичну концепцію права на цілісність особистості. Подається нове визначення права на цілісність особистості та характеризується зміст, аналізуються принципові елементи цього права та його вплив на сучасне правове регулювання галузі біомедицини та нових біотехнологій.
  • Ескіз
    Документ
    Економічна сутність поняття "оцінка потенціалу"
    (НТУ "ХПІ", 2014) Міщенко, Володимир Акимович; Другова, Олена Сергіївна
    У статті розглянуто основні теоретичні особливості сутності поняття оцінки. Охарактеризовано точки зору різноманітних зарубіжних та вітчизняних економістів та зроблено висновки щодо подальшої еволюції даного поняття. Також було зв’язано поняття оцінки та конкурентного потенціалу. Запропоновано авторське тлумачення даного поняття. Під оцінкою конкурентного потенціалу підприємства запропоновано розуміти процес виявлення порівняної цінності тих його характеристик і властивостей, що забезпечують підприємству формування конкурентних переваг на обраному ринковому сегменті у певний період часу.
  • Ескіз
    Документ
    Моделі соціальної відповідальністі
    (НТУ "ХПІ", 2015) Юр'єва, Ірина Анатоліївна; Касян, О. В.
    У статті розглянуто вітчизняні та національні моделі соціальної відповідальності, наведені основні національні особливості застосування теорії соціальної відповідальності соціальної відповідальності на різних рівнях їх використання. Охарактеризовано підходи до складової системи соціальної відповідальності на підприємстві, визначено принципи соціального захисту соціальної відповідальності. Здійснено аналіз застосування складових моделей соціальної відповідальності в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні та методологічні основи визначення сутності системи державного фінансового контролю
    (НТУ "ХПІ", 2012) Манойленко, Олександр Володимирович; Лісіна, В. Ю.
    Розглянуто сукупність ієрархічно взаємопов’язаних понять «система», «фінансовий контроль», «система фінансового контролю», «державний фінансовий контроль», «система державного фінансового контролю» та запропоноване таке трактування фінансового контролю, яке має стати базою семантичного моделювання системи базових та похідних понять об’єктів контрольної діяльності.