Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Гідростатичний хон для обробки отворів малих діаметрів
    (НТУ "ХПІ", 2012) Підгаєцький, М. М.; Щербина, К. К.
    У статті розглядається гідростатичний хон для обробки отворів малих діаметрів, а саме представлено його конструктивне виконання, математична модель роботи в статиці, яка підтверджується результатами дослідження твердотільної моделі, на основі методу кінцевих елементів в середовищі SolidWorks Simulation. Також висвітлено переваги та недоліки гідростатичного хону.
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель визначення енергоємності абразивної обробки та умов її зменшення
    (НТУ "ХПІ", 2012) Анділахай, О. О.; Гершиков, І. В.
    Наведені аналітичні залежності для визначення енергоємності абразивної обробки й обґрунтовані умови її зменшення. Умови переходу від процесу пластичного деформування матеріалу до процесу різання описані аналітично. Надані практичні рекомендації з удосконалювання абразивної обробки.
  • Ескіз
    Документ
    Аналітичний опис параметрів шорсткості поверхні при абразивному поліруванні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Шкурупій, Валентин Григорович
    Обґрунтовані умови зменшення шорсткості поверхні при абразивному поліруванні з фіксованим радіальним зусиллям, які полягають в основному в зменшенні тиску в зоні обробки й збільшенні поверхневої концентрації абразивних зерен на робочій поверхні інструмента. Доведено, що з кінематичної точки зору зменшення шорсткості поверхні пов'язане зі зменшенням миттєвої сумарної площі поперечного перерізу зрізу всіма одночасно працюючими абразивними зернами до мінімально можливого значення, при якому процес різання переходить у процес пружно-пластичного деформування оброблюваного металу.
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель визначення складових сили різання при механічній обробці глибоких отворів
    (НТУ "ХПІ", 2014) Брижан, Т. М.
    Розроблено математичну модель визначення складових сили різання при обробці глибоких отворів, що дозволило оцінити рівень неврівноваженості радіальної складової сили різання при зніманні нерівномірного припуску і обґрунтувати умови її зменшення з метою підвищення точності обробки отвору. Теоретично показано можливість суттєвого зменшення радіальної складової сили різання за рахунок створення кута нахилу зубів розгортки, що відкриває широкі технологічні можливості високоточної обробки глибоких отворів.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання динаміки процесу струминно-абразивної обробки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Анділахай, О. О.
    Розроблено математичну модель визначення шорсткості поверхні й продуктивності струминно-абразивної обробки з урахуванням динаміки руху абразивних зерен в оброблюваному матеріалі, що дозволило аналітично описати траєкторії руху абразивних зерен у процесі обробки й принципово по-новому обґрунтувати основні технологічні закономірності знімання матеріалу й формоутворення поверхонь деталей. На цій основі доведено визначальний вплив на шорсткість обробленої поверхні й продуктивність обробки швидкості руху абразивних зерен.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка математичної моделі визначення параметрів абразивної обробки деталей затопленими струменями
    (НТУ "ХПІ", 2014) Анділахай, О. О.
    Розроблено нову математичну модель визначення енергоємності обробки з урахуванням різних форм мікрозрізів: з постійною товщиною та з товщиною зрізу, що збільшується й зменшується в часі. Доведено, що найменша енергоємність досягається при мікрорізанні зі зменшуваною в часі товщиною зрізу. Це вказує на те, що найбільш ефективною областю застосування методу абразивної обробки затопленими струменями є обробка кромок заготовок, усунення задирок і зменшення мікронерівностей на оброблюваних поверхнях дрібних деталей
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання процесу високошвидкiсного рiзання на базi незалежного підходу Лагранжа-Ейлера
    (НТУ "ХПІ", 2014) Хавін, Валерій Львович; Автономова, Людмила Володимирівна; Марусенко, Світлана Іванівна
    Розглянуто рішення зв'язаної динамічної термопружнопластичної контактної задачі взаємодії ріжучого інструменту і матеріалу, що обробляється, на основі методу скінченних елементів у формулюванні незалежного підходу Лагража-Ейлера (АLЕ). Чисельну реалізацію проведено методом скінчених елементів за допомогою пакету ABAQUS/Explisit.