Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Публікація
    Вдосконалення механізму антикризового управління на машинобудівних підприємствах
    (НТУ "ХПІ", 2017) Міщенко, Володимир Акимович; Шапран, Євген Миколайович; Кубрак, Марина Олегівна; Миндра, Катерина Григорівна
    Розглядаються питання розроблення ефективного механізму попередження банкрутства та усунення ознак неплатоспроможності на підприємствах машинобудівної галузі. В основу дослідження був покладений метод перехресних кейсів з використанням вагомих прикладів, який дозволив виявити спільні методи подолання кризи 2008–2009 років. Цей досвід може бути застосованим іншими компаніями машинобудівної галузі для подолання системних та економічних криз. На основі дослідження були розроблені рекомендації щодо побудови комплексної системи антикризового управління.
  • Ескіз
    Документ
    Тенденції формування системи контролінгу на підприємствах машинобудування України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Другова, Олена Сергіївна
    У статті розглянуті теоретичні питання процесу формування системи контролінгу на підприємствах. Наведено статистичні дані реалізованої продук- ції промисловості України. Проведено порівняльний аналіз фінансово-господарського стану промислових підприємств. Виявлено тенденції, диспропорції та нерівномірність розвитку, визначені індикатори стану, які використовують для побудови інтегральних індексів, що характеризують рівень розвитку, конкурентоспроможності Встановлені риси та особливості інноваційної активності промислових підприємств, на нашу думку, впливатимуть на формування цілей та сценарій запровадження контролінгу та фінансово-економічної безпеки підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінки фінансової безпеки підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2010) Ареф'єв, В. О.
    У статті розглянуто процес оцінки рівня фінансової безпеки підприємства, а також обґрунтовано найбільш комплексну методику оцінки фінансової безпеки підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Управління фінансовою стійкістю підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2011) Успаленко, В. І.; Аскольська, О. В.
    В статті розглянуто поняття фінансової стійкості з погляду українських, російських і деяких зарубіжних вчених, як ефективного інструмента управління, який створює конкурентні переваги в ринковому середовищі. Показані основні завдання аналізу фінансового стану та відображено основні умови, що забезпечують ефективне функціонування підприємства в сучасних умовах, встановлюють можливості підприємства продовжувати свою господарську діяльність, розвиватися, забезпечувати прибутковість і виробничо зростати та ухвалювати відповідні рішення.
  • Ескіз
    Документ
    Інвестиційний клімат і розвиток інвестиційної привабливості в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2011) Шевченко, Марина Миколаївна; Усманова, Марина Зіядханівна
    У даній статті наведені основні чинники, що визначають інвестиційний клімат і формують інвестиційну привабливість проекту як такого. Запропоновано комплекс дій для підвищення інвестиційної привабливості українських підприємств в умовах сьогодення.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація методів дослідження інвестиційної привабливості
    (НТУ "ХПІ", 2011) Садиков, М. А.; Коломієць, Н. О.; Дмитренко, Є. В.
    Аналізуються існуючі методи і моделі дослідження інвестиційної привабливості підприємства, галузі. Обґрунтовується необхідність класифікації методів і моделей за певними ознаками з метою визначення найбільш доцільних шляхів дослідження.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансова стійкість підприємств машинобудування в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2011) Гуріненко, Наталія Віталіївна
    Стаття присвячена проблемі дослідження сучасного фінансового стану підприємств машинобудування України та аналізу стану галузі в цілому із застосуваннями методики дослідження ефективності діяльності та фінансової стійкості підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення фінансової стійкості підприємства – суб’єкта ЗЕД
    (НТУ "ХПІ", 2011) Другова, Олена Сергіївна; Клименко, Г. В.
    У роботі розглянуті фактори та причини, які впливають на забезпечення фінансової стійкості на підприємстві – суб’єкті ЗЕД.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні підходи до оцінки інвестиційної привабливості підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2011) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    У статті розкриваються дискусійні питання методології вивчення інвестиційної привабливості підприємств. Аналізуються основні підходи до її оцінки. Розкривається сутність нормативної й авторських методик. Дається загальна характеристика тенденцій розвитку методології.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансова стійкість як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2011) Павловська, А. А.
    Метою даного дослідження є виявлення факторів, параметрів та методів оцінки конкурентоспроможності підприємства, а також проведення аналізу впливу фінансової стійкості на конкурентоспроможність підприємства.