Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Влияние термических перегрузок и циклов нагрева-охлаждения на активность железохромового, промотированного медью катализатора конверсии оксида углерода марки СТК-СМФ
    (НТУ "ХПИ", 2006) Слабун, Иван Александрович; Ноздрачев, Н. Н.; Лобойко, Вячеслав Алексеевич; Аскретков, Д. Н.; Гунченко, Н. В.; Резниченко, В. В.
    Показано, що активність каталізатора вітчизняного виробництва СТК-СМФ (склад в окисленій формі по основним компонентам, % мас.: Fe₂O₃ = 85,4; Cr₂O₃ = 8,6; CuO = 2,1; S ≤ 0,01) залишається незмінною після його стабілізації (450 °С) та трьох циклів нагріву-охолодження (відлік циклів після відновлення каталізатора), перевантаженні по сухому газу у 3,3 рази порівняно з промисловим та загальним терміном роботи 85 годин, у тому числі 56 годин у режимі конверсії. Як додатковий висновок: дослідження кінетики на цьому каталізаторі буде коректним і за періодичних режимів роботи лабораторних установок.
  • Ескіз
    Документ
    Электронномикроскопические исследования фазо- и структурообразования в процессе термообработки гидраргиллита
    (НТУ "ХПИ", 2008) Примаченко, В. В.; Мартыненко, В. В.; Карякина, Э. Л.; Кущенко, К. И.; Дергапуцкая, Л. А.
    Методом електронномікроскопічного аналізу досліджено фазо- та структуроутворення, що відбуваються під час термообробки гідраргіліту (γ -Al(ОН)₃). Встановлено, що при збільшенні температури термообробки до ~ 1000 °С утворюються переважно перехідні модифікації Al₂O₃ та мікропори, при зберіганні форми та розміру вихідних часток. При подальшому збільшенні температури до 1300 °С в поруватих частках утворюється високодисперсний α-Al₂O₃, розмір і кількість мікропор збільшується.
  • Ескіз
    Документ
    К вопросу совмещения термодиффузионного цинкования и пассивирования покрытия изделий
    (НТУ "ХПИ", 2008) Колодяжная, Л. Г.; Лысенко, Л. А.; Романченко, Алексей Владимирович
    Проведен аналіз існуючих методів цинкування, показані переваги диффузіонного покриття з наведенням результатів по оцінці його корозійної стійкості, в тому числі й при пассивірованні.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка технологии изготовления сварочных валков из высокохромистой стали
    (НТУ "ХПИ", 2009) Василевский, О. В.
    Рассмотрена и проанализирована технология ковки заготовок для сварочных и калибрующих валков из высокохромистой стали Х12МФ. Предложены режимы ковки слитков в комбинированных бойках, позволяющие разбивать карбидную сетку без разрушения металла.
  • Ескіз
    Документ
    Химическое оксидирование алюминиевого сплава АД-31 в бесхроматных конвертирующих растворах
    (НТУ "ХПИ", 2009) Зимина, Ю. М.
    Хімічне оксидування алюмінієвих сплавів з метою створення на їх поверхні захисних конверсійних покриттів (КП) для самостійного вживання або при підготовці виробів для подальшого фарбування проводять як в хроматних, так і в бесхроматних конвертуючих складах (КС). Як останні часто використовують розчини, що мiстять молiбдат. Вивчено вплив багатократного використання конвертуючoго розчину на склад і захисні властивості конверсійних покриттів на сплаві АД-31 (система Al-Mg-Si). Вивчено вплив попередньої термічної обробки (гарт та старіння) на властивості захисних КП. Показано, що більш рівномірний розподіл інтерметалідной фази Mg₂Si сприяє формуванню щільніших КП та поліпшенню їх захисних властивостей.
  • Ескіз
    Документ
    Факторы, определяющие стойкость штампов холодного выдавливания
    (НТУ "ХПИ", 2016) Кузьменко, Елена Алексеевна; Кузьменко, Виктор Иванович; Христофорова, Татьяна Анатольевна
    Рассмотрены факторы, влияющие на эффективность внедрения процессов холодного выдавливания стальных заготовок, которая, в первую очередь, зависит от стойкости штампового инструмента. Приведены результаты исследований повышения стойкости инструмента для холодного выдавливания, выполненных в четырёх разных направлениях: совершенствование конструкции и технологии изготовления штампов; подготовка поверхности заготовок к выдавливанию; повышение комплекса свойств материала штампового инструмента термической обработкой; улучшение штампуемости материала заготовок. Результаты исследований опробованы и внедрены в производство при изготовлении тормозной втулки велосипеда.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение качества массивных отливок с рабочим слоем из среднехромистого чугуна типа NIHARD 4
    (НТУ "ХПИ", 2010) Власовец, В. М.
    Исследованы особенности структурообразования среднехромистого чугуна типа Nihard 4. Предложен модификатор Reseed® inoculant, который позволяет обеспечить получение однородного уровня твердости. Для его повышения рекомендован режим термической обработки, который за счет дополнительного распада остаточного аустенита увеличивает твердость на 3-4 ед.HS. Рекомендована зависимость, позволяющая по Нс прогнозировать уровень твердости рабочего слоя.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ методов получения непрерывных волокон нитевидных кристаллов
    (НТУ "ХПИ", 2016) Артемьев, Сергей Робленович; Шапорев, Валерий Павлович
    В статье анализируются некоторые методы получения непрерывных волокон нитевидных кристаллов, а именно – метод волочения и метод вытяжки (Тейлора). Представлены схематические описания проведения обеих процессов, обращено внимание на качественные показания полученных итоговых результатов. Проанализированы технологические операции, которые составляют методику проведения процесса волочения и роль каждой из них. Представлены итоговые показатели прочности кристалла в зависимости от его вида при проведении обеих методов получения. Полученные результаты могут быть использованы в широком спектре применения различных групп нитевидных кристаллов, в том числе в вопросах охраны окружающей среды.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование дисперсионного твердения сплава на основе железа
    (НТУ "ХПИ", 2016) Ахмед, Сундус Мохаммед; Акимов, Олег Викторович; Костик, Екатерина Александровна
    Целью данной работы является разработка нового дисперсионно-твердеющего сплава на основе железа. Исследования микроструктуры исследуемого сплава на основе железа подтвердили наличие дисперсных частиц. Наибольшее их скопление наблюдается по границам субзерен и зерен. В теле зерна наличие дисперсных частиц сводится к минимуму. Сувеличением количества дисперсных частиц существенно меняется соотношение содержания железа и хрома, что связано с выделением карбидов хрома в процессе старения стали. Содержание химических элементов в исследуемой стали значительно изменяется в зависимости от их расположения. В теле зерна преобладает железная матрица и содержание таких легирующих элементов, как марганец и никель.
  • Ескіз
    Документ
    Физико-химические основы процесса получения диоксида кремния из рисовой шелухи
    (НТУ "ХПИ", 2010) Гриднева, Т. В.; Сорока, П. И.; Тертышный, О. А.
    Встановлені технологічні параметри процесу та розроблені способи одержання силіцій (ІV) оксиду з рисового лушпиння. Проведені термодинамічні, кінетичні та експериментальні дослідження. На підставі термодинамічного аналізу процесу термічної обробки рисового лушпиння (РЛ) встановлена принципова можливість одержання силіцій (ІV) оксиду з РЛ, температурний інтервал існування максимальної концентрації силіцій (ІV) оксиду. На основі проведених експериментальних досліджень визначені технологічні параметри процесу одержання силіцій (ІV) оксиду.