Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-методичні підходи до визначення економічної сутності поняття "капітал підприємства"
    (НТУ "ХПІ", 2018) Пічугіна, Тетяна Сергіївна; Гукова, Таїсія Василівна
    Розглянуто основні підходи до обґрунтування сутності поняття "капітал підприємства". Сформовано власне визначення категорії "капітал" підприємства як матеріальні, грошові та нематеріальні ресурси, що авансовано у формування активів підприємства, необхідних для здійснення його господарської діяльності в довгостроковій перспективі, з метою отримання доходу та прибутку. Визначено склад взаємопов'язаних і взаємообумовлених внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливають на структуру капіталу підприємства та визначають можливості управління ним.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування асортимнету наукоємної продукціїї в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2018) Полякова, Анастасія Ігорівна
    Розглянуті особливості та проблеми ринку наукомісткої продукції в Україні, стан науково-технологічного потенціалу, фінансове забезпечення наукової та науково-технічної діяльності, динаміка наукоємності внутрішнього валового продукту, а також особливості функціонування національного ринку товарів високих технологій. Окреслено роль наукоємної продукції у розвитку національної економіки. Досліджено основні відмінні риси наукоємної продукції та визначено їх основні характеристики з широкого кола показників з метою виявлення специфічних особливостей, які впливають на формування асортименту наукоємної продукції. Аналізуються система формування асортименту наукоємної продукції та вплив особливостей наукоємної продукції на її формування.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування місцевих бюджетів в европейських країнах
    (НТУ "ХПІ", 2009) Большенко, С. Ф.; Никифорова, Н. И.
    Розглянуті принципи фінансування місцевої влади та особливості формування місцевих бюджетів в європейських країнах. На основі порівняльного аналізу структурних особливостей формування місцевих бюджетів в європейських країнах зроблені висновки щодо напрямків зміцнення фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування та реформування місцевого оподаткування в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Індивідуалізація фінансування як чинник підвищення соціально-економічної ефективності функціонування галузі охорони здоров'я
    (НТУ "ХПІ", 2012) Портна, Оксана Валентинівна
    У статті розглядаються нагальні проблеми фінансового забезпечення охорони здоров'я, наводяться переваги та недоліки страхової медицини, пропонується та обґрунтовується впровадження індивідуальних накопичувальних рахунків як ефективного механізму фінансування галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні проблеми фінансування охорони здоров'я в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2012) Портна, Оксана Валентинівна
    Розглянуто практичні проблеми фінансового забезпечення медичної галузі України. Розширено класифікацію фінансових ресурсів закладів охорони здоров'я, враховуючи багатогранність фінансово-економічних відносин, багатоканальність фінансування та різноманіття його проявів
  • Ескіз
    Документ
    Концепція управління стійкістю інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств машинобудування
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мушников, О. О.
    Пропонуються основні складові концепції управління стійкістю інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств машинобудування. Обґрунтовано основні принципи управління, особливості та вплив життєвого циклу підприємства на отримання ефекту від впровадження концепції розвитку