Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Влияние некоторых экзогенных веществ на пролиферативную активность продуцентов в биотехнологии
    (НТУ "ХПИ", 2018) Белых, Ирина Анатольевна; Самойленко, Сергей Иванович; Варанкина, Александра Александровна; Ларинцева, Надежда Викторовна; Высеканцев, Игорь Павлович
    В данной работе было изучено сочетанное влияние озонида (озонированная среда) и антибиотиков на бактерии Escherichia coli, и Staphylococcus aureus. В эксперименте использовали антибиотики различных классов (канамицин, эритромицин, бензилпенициллин, цефтриаксон и цефазолин), имеющих разные механизмы повреждающего действия на бактериальные клетки. Интерес к изучению сочетанного влияния озонида и антибиотиков на бактерии основывался на данных литературы и собственных результатах, полученных ранее. Для этой серии экспериментов мы выбрали концентрацию озонида, не вызывающую гибель бактериальных клеток – 0,35-0,57 мкг/мл. Концентрация антибиотиков составляла 10⁻⁴–10⁻² г/мл. При инкубировании с озонидом минимальная бактериальная концентрация антибиотиков повышалась, соответственно от 10⁻³ до 10⁻¹ г/мл. При изучении сочетанного воздействия антибиотиков и озонида на бактерии, установлено, что озонид частично инактивирует антибиотики, при этом минимальная бактерицидная концентрация антибиотиков повышается в среднем на один порядок.
  • Ескіз
    Документ
    Віброкавітатор для знезараження та аерації води відкритих водойм
    (НТУ "ХПІ", 2011) Шевчук, Л. І.; Афтаназів, І. С.; Строган, О. І.
    Приведено опис конструкції нового вібраційного кавітатора для знезараження патогенної флори води із одночасною її аерацією. Віброкавітатор розташовують на плавучій платформі, відтранспортовують на забруднені ділянки відкритих водойм, де здійснюють інактивацію шкідливих бактерій, в тому числі і провокуючих літні замори риби цитобактерій. Пристрій високопродуктивний, маневренний, не залежний від стаціонарних джерел живлення.
  • Ескіз
    Документ
    Ультрафиолетовое излучение для обеззараживания сыпучих пищевых продуктов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Семенов, А. А.
    В работе представлены результаты обеззараживания сыпучих пищевых продуктов ультрафиолетовым излучением. Предложена технология бактерицидного обеззараживания сыпучих продуктов с размером частиц до 50 мкм. Проведены необходимые расчеты, связанные с дозой облучения, с временем пребывания частиц в зоне облучения и необходимой дозой инактивации в зависимости от вида бактерий.