Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ймовірнісних та статистичних характеристик інформаційного стану каналу зв'язку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Крилова, Вікторія Анатоліївна; Котко, Роман Олегович
    Представлено методи визначення інформаційного стану каналу зв'язку, що базуються на оцінці ймовірнісних і статистичних характеристик помилок на виході каналу. Для адаптивних методів захисту інформації в цифрових системах зв'язку, у яких параметри кодера змінюються залежно від стану каналу передачі даних, необхідно використовувати методи контролю якості мережі на основі визначення статистичних характеристик каналу. Показано, що ймовірність помилки біта в каналі є постійною для представленого процесу формування помилок та не залежить від способу розбиття інформації на кодові блоки. Розглянуті методи оцінки статистичних характеристик каналу ґрунтуються на топологічному представленні процесів формування помилок на довжині кодових блоків. Показано, що при встановленому значенні довжини кодової послідовності при фіксуванні постійного значення ймовірності помилок на біт на виході інформаційного каналу відповідають різні розподіли помилок на множені n-послідовностей. При відомому числі станів матриці вірогідності переходів запропоновано розрахунок інтервалів спостереження для підрахунку помилкових блоків. Представлений метод дослідження статистичних характеристик, що базується на припущенні про незалежність помилок, дозволяє розробляти алгоритми та процедури оцінювання стану дискретних каналів зв'язку. Виконана у роботі оцінка потенційних меж та статистичні характеристики для ймовірності помилки декодування дозволяє встановити зв'язок між топологічними характеристиками розбиття послідовності помилок на блоки з параметрами кодів. У роботі підтверджено, що запропонований метод дозволяє синтезувати алгоритми визначення параметрів кодів, числові значення яких визначаються на основі мінімізації значень потенційної ймовірності помилки декодування.
  • Ескіз
    Документ
    Компаративний аналіз сучасних каналів комунікації для організації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Казак, Ксенія Ігорівна; Краснокутська, Наталія Станіславівна
    Актуальність статті зумовлена стрімким проникненням соціальних медіа у більшість сфер життя суспільства та організацій. У статті проаналізовано сучасні тенденції розвитку соціальних медіа як каналів комунікації та їх вплив на діяльність організації. Доведено, що розвиток інтернет-технологій сприяє створенню нових каналів комунікації, а сучасний висококонкурентний ринок диктує свої умови, тож організації важливо обрати ефективний спосіб передачі інформації для конкретного повідомлення. Поява нових каналів комунікації переводить спілкування зі стейкхолдерами на новий рівень та надає низку переваг. Визначено, що комунікації через соціальні медіа сприяють побудові якісного діалогу між організацією та її аудиторією, а також дозволяють суттєво знизити витрати. Ведення профілю у соціальній мережі чи створення власної спільноти д опомагає формувати якісні довгострокові відносини. Установлено, що соціальні мережі можуть впливати на підвищення продажів організації, розвиток її партнерських відн осин та сприяти розробці унікального продукту для конкретної групи клієнтів. Визначено порядок дій під час вибору ефективного каналу комунікації, а також запропоновано систему критеріїв щодо визначення оптимального каналу комунікації для організації. На основі запропонованих критеріїв проведено компаративний аналіз основних с учасних каналів комунікації та визначено їх переваги та обмеження.
  • Ескіз
    Документ
    Conveyor module resource scheduling in packet based communication channel
    (NTU "KhPI", 2016) Tikhonov, V. I.; Taher, A.; Tykhonova, O. V.
    The paper focuses researches on channel resource reservation and scheduling in packet based networks. An axiomatic basis for enhanced packet based internetworking design formulated. A cross-layer method originated to leverage integrated heterogeneous data flow in converged digital channel based on cyclic conveyor module resource scheduling.
  • Ескіз
    Документ
    Методы формирования группового широкполосного сигнала во временной и частотной области
    (НТУ "ХПИ", 2015) Крылова, Виктория Анатольевна
    Предлагаются методы формирования группового широкополосного сигнала путем дополнительной модуляции по частоте или фазе на времени длительности сигнала. Рассмотрена технология синтеза сигнально-кодовых конструкций с одновременным использованием всеми корреспондентами широкополосного многоканального тракта путем частотно-временного преобразования входных сигналов в широкополосные. Описаны методы построения группового сигнала, позволяющие повысить значение коэффициента использования частотно-временного ресурса группового тракта систем передачи информации. Приведены частотные и временные характеристики полученных сигналов.
  • Ескіз
    Документ
    Формирование широкополосных сигналов с расширенным спектром в компьютеризированных интегрированных системах
    (НТУ "ХПИ", 2014) Крылова, Виктория Анатольевна
    Предлагаются методы формирования и синтеза широкополосных сигналов с расширенным спектром, путем дополнительной модуляции по частоте или фазе на времени длительности сигнала. Приведены частотные и временные характеристики полученных сигналов. На основе указанных сигналов предложен метод и разработана технология построения сигнально-кодовой конструкции, позволяющая повысить значение коэффициента использования частотно-временного ресурса группового тракта систем передачи.
  • Ескіз
    Документ
    Реализация адаптивного устройства кодирова-ния/декодирования на ПЛИС
    (НТУ "ХПИ", 2014) Крылова, Виктория Анатольевна
    Предлагается разработка устройства для адаптивного помехоустойчивого кодирова- ния/декодирования для систем передачи информации с оценкой качества информационного состояния канала связи.
  • Ескіз
    Документ
    Оценка информационного состояния канала связи в адаптивных системах кодирования/декодирования
    (НТУ "ХПИ", 2013) Крылова, Виктория Анатольевна
    Рассмотрена адаптивная система передачи данных. Предложена методика оценки информационного состояния канала связи. При известном числе состояний матрице вероятностей переходов предложен расчет интервалов наблюдения для подсчета ошибочных блоков