Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Концептуальна модель конкурентного забезпечення туристичних регіонів України в післявоєнний період
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Бондаренко, Людмила Анатоліївна
    Стаття присвячена дослідженню концептуальної моделі конкурентоспроможного забезпечення туристичних регіонів України у повоєнний період. Туризм є важливою складовою економіки країни, міжнародних відносин і ділової активності. Індустрія туризму може сприяти зміцненню миру та розвитку в країні шляхом збільшення доходів, диверсифікації економіки, захисту навколишнього середовища та об’єднання культур. Встановлено, що важливим завданням індустрії туризму є розробка та впровадження нових моделей соціально-економічного розвитку, основою яких має бути економічна ефективність. Доведено, що розвиток туристичних регіонів України в умовах повномасштабної війни відображає всю складність і виклики, з якими стикається країна. Встановлено, що розробка концептуальної моделі конкурентоспроможного забезпечення туристичних регіонів України у післявоєнний період дозволить інвесторам отримати чітке уявлення про переваги та можливості туристичного регіону, що сприятиме залученню інвестицій для розвиток інфраструктури, готельних комплексів, ресторанів та інших туристичних об'єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Формування концептуальної моделі управління технологічними витратами електроенергії в розподільчих мережах 150–0,38 кВ
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Луців, Петро Денисович; Остра, Наталя Вікторівна
    В роботі розроблено концептуальну модель процесу управління технологічними витратами електричної енергії в розподільчих електричних мережах 150–0,38 кВ. Проаналізована актуальність та необхідність розробки концептуальної моделі процесу управління технологічними витратами електроенергії, що здійснюється по відношенню до системи розподілу електричної енергії (або ж електророзподільчої системи) в цілому, включно із розподільчими електричними мережами 150–0,38 кВ. В роботі запропоновано концептуальну декомпозицію, розглянуто опис та формалізацію процесу управління електророзподільчою системою за критерієм зниження технологічних витрат електроенергії. Запропонована концептуальна модель описує процес управління технологічними витратами електричної енергії в електророзподільчій системі, як процес регулярного покращення (оптимізації) функціонування електророзподільчої системи та дозволяє у подальшому оптимізувати та автоматизувати процес управління технологічними витратами електроенергії в електророзподільчій системі, з метою досягнення вищих рівнів енергоефективності її функціонування. Показано, що ця модель може бути застосована для вирішення завдань не тільки стратегічного і тактичного управління (в розрізі років та місяців) при формуванні планів розвитку та поточної експлуатації систем розподілу, але і оперативної оптимізації технологічними витратами електроенергії в темпі процесу. За умови розробки відповідного програмного забезпечення (включаючи прогнозування режимів електророзподільчої системи та впливів зовнішнього середовища), система керування технологічними витратами електроенергії представлена трьома контурами керування, які відповідають етапам її розвитку. Показано процеси та інформаційні зв’язки між ними для кожного контуру управління. Кожний процес в концептуальній моделі керування технологічними витратами електроенергії має своє формальне представлення через узагальнені функціональні залежності, а інформаційні зв’язки між процесами відповідають аргументам та значенням цих функцій. Концептуальна модель описує процес управління технологічними витратами електроенергії в електророзподільчій системі як процес регулярного покращення (оптимізації) її функціонування через підвищення її енергоефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Модель інформаційної технології віддаленого моніторингу із можливістю керування технологічними процесами та об’єктами
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Мнушка, О. В.; Леонов, Сергій Юрійович; Шапошникова, О. П.; Савченко, В. М.
    Розглянуто питання моделювання інформаційної технології віддаленого моніторингу технологічних процесів та об'єктів із можливістю керування станом об’єктів моніторингу. Визначено основні задачі та обмеження у вигляді стандартів та рекомендацій ISO/IEC/IIC. Згідно з методологією структурного аналізу та дизайну визначено набір вхідних та вихідних параметрів, механізми та обмеження, що впливають на операції та потоки даних. Побудовано концептуальну модель інформаційної технології для систем моніторингу та виконано її декомпозицію у нотації IDEF0 та показано можливість її реалізації на прикладі блоку отримання даних – інтелектуального роутера, що забезпечує збирання, обробку, тимчасове зберігання даних та комунікацію із сервером оброблення даних.
  • Ескіз
    Документ
    Метрологічні аспекти зворотного інжинірингу стандартизованих виробів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Іванов, Віктор Володимирович; Чумак, Наталія Володимирівна
    Уточнено поняття зворотного інжинірингу. Показано як на підставі метрологічних вимірювань за допомогою бібліотек стандартних елементів та стандартних методів розрахунку, що реалізовані в САПР, може бути побудована концептуальна модель виробу. Послідовність процедур метрологічних, розрахункових та евристичних, яка при цьому виконується, формалізована у вигляді евроритму.
  • Ескіз
    Документ
    Управління стратегічно-орієнтованим портфелем інноваційних проектів модернізації обладнання енергопідприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Саченко, Олег Анатолійович
    Виконано оцінку семи основних процедур управління портфелем згідно міжнародного стандарту ISO 21504 і визнано доцільним більш детально проаналізувати дві процедури: 1) перевірка відповідності портфеля стратегічним цілям; 2) балансування та оптимізація портфеля. Запропоновано ввести в процес управління портфелем компетентну особу (портфельного менеджера) як для забезпечення безперервного стратегічного узгодження портфеля інноваційних проектів на енергопідприємстві, так і збалансування і контролю за портфелем. Розглянуто основні аспекти реалізації стратегічно-орієнтованим портфелем інноваційних проектів модернізації обладнання енергопідприємства на прикладі енергокомпанії.
  • Ескіз
    Документ
    Концептуальна модель ініціалізації інноваційних проектів виробничо-переробних комплексів
    (НТУ "ХПІ", 2014) Флис, І. М.
    В даному дослідженні представлено концептуальну модель ініціалізації інноваційних проектів (ІП) виробничо-переробних комплексів (ВПК), створюваних на базі існуючих чи новостворюваних аграрних підприємств. В моделі розглянуто послідовність процесів розвитку ініціалізації ІПВПК. Отримані результати дозволяють здійснити розробку методики моделювання процесів ініціалізації інноваційних проектів виробничо-переробних комплексів та управління цими процесами.