Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз нейромережевих моделей LSTM та GMDH для прогнозування криптовалюти
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Мороз, Володимир В.; Хелвіг, Д.; Мороз, Дмитро В.; Жуков, Павло П.
    Досліджується застосування нейромережевих моделей для задачі прогнозування цін на криптовалюти. На відміну від класичних статистичних методів аналізу фінансових і економічних рядів, в основі яких є багатовимірний лінійний регресійний аналіз, пропонується модель з пам'яттю та адаптивна поліноміальна модель. Апробація моделей проводиться на даних криптовалютних ринків завдяки їх високій волатильності та низькій кореляції з традиційними активами. Для прогнозування застосовуються GMDH та LSTM нейронні мережі. Доведена перевага поліноміальної регресійної моделі GMDH за критерієм швидкість-точність прогнозування.
  • Ескіз
    Документ
    Modeling the volatity of cryptocurrency markets
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Moroz, V. V.; Yalymova, I. V.
    The application of the model of geometric Brownian motion for the problem of modeling and forecasting prices for cryptocurrencies is analyzed. For prediction the solution of the stochastic differential equation of the GBM model is used, which has a linear drift and diffusion coefficients. Different scenarios of price movement are considered.
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційна форма грошей в міжнародній економіці
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Гололобова, Олеся Миколаївна; Чмельова, Ольга Сергіївна
    Останнім часом в Україні спостерігається системна втрата впевненості громадян у фінансовій системі. У зв'язку з численними кризами сучасної фінансової системи виникає необхідність пошуку альтернативних методів побудови світової фінансової системи. У 2009 році було з’явилась система платежів за допомогою криптовалют, яка не потребувала участі третьої сторони. Запропонована система прямих платежів мала технологічні переваги перед стандартними валютами. Криптовалюта є інновацією в наш час. Однак, наразі існує багато невирішених питань з методологічних, методичних та правових питань у цій сфері. Як швидко ця валюта пошириться по світу? Чи може вона стати альтернативною формою грошей в сучасній економіці? Саме ці питання зумовлюють актуальність роботи. Запропонований новий методичний підхід щодо прогнозування розвитку криптовалют у економіці, який ґрунтується на аналізі та практиці розвитку криптовалюти та полягає у використанні рівняння обміну Фішеру для впровадження криптовалюти Bitcoin у сучасну економіку в якості грошей, довів, що думка про дефляційну природу Bitcoin, що не дає стати їм новітньою формою грошей, може бути помилковою. Зроблено висновок, що криптовалюта мають майбутнє і можуть змінити не тільки фінансовий, але і весь світ в кращу сторону. Також можливо, вона, завдяки інноваційним технологіям, стане сполучною ланкою між валютами всіх країн і буде таким собі диригентом, що призводить до гармонії і рівноваги грошовий світ всієї планети.