Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Розробка технологічної концепції проектування процесів кування з урахуванням впливу режиму деформування на якість поковок
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Чухліб, Віталій Леонідович; Ашкелянець, Антон Володимирович; Губський, Сергій Олександрович; Петров, Олександр Васильович; Дуванський, Олександр Миколайович; Палієнко, Володимир Олексійович; Окунь, Антон Олександрович
    Окреслені основні напрями досліджень, які полягають у застосуванні і створенні нових підходів щодо розробки і вдосконалення технологічних процесів кування з отриманням поковок прогнозованої якості, що засновані на визначенні нерівномірності деформації та поздовжньої кривизни при зміні напряму деформування при виконанні операцій осаджування та протягування. Розроблений метод прогнозування об'ємної нерівномірності деформації в процесах гарячого деформування на основі теоретичного визначення зони максимальної нерівномірності деформації в перерізі поковки та пов'язаної з нею поздовжньої кривизни. Раніше вказаний підхід щодо прогнозування об'ємної нерівномірності деформації металу при куванні був невідомий. Це дає можливість оцінювати і визначати раціональні режими деформації при куванні для одержання необхідних властивостей виробів. З використанням розробленого методу можливо проведення дослідження нових схем кування валів та дисків і встановлені поля розподілу нерівномірності деформації в об'ємі заготовок, які дозволяють встановити раціональні режими кування і забезпечать підвищення рівномірності розподілу механічних властивостей виробів та зниження викривлення поковки. При застосуванні запропонованого методу розроблені нові технологічні процеси виготовлення поковок.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение качества крупногабаритных труб для корпусов ПЭН И ПЭД
    (НТУ "ХПИ", 2009) Гуляев, Ю. Г.; Гармашов, Д. Ю.
    Усовершенствован способ деформации полых изделий волочением путем совмещения в одном процессе двух процессов деформирования: короткооправочного волочения и дорнования труб по внутреннему диаметру. В работе теоретически и практически исследован разработанный способ волочения-дорнования. Рассмотрены вопросы о приделах допустимой деформации. Приведены оптимальные геометрические размеры оправок.
  • Ескіз
    Документ
    Условия сшивки сплайновой кривой по кривизне и кручению при автоматизации технологической подготовки производства
    (НТУ "ХПИ", 2012) Сорокин, В. Ф.; Шапошников, А. К.
    Определены условия сшивки сплайновой кривой по кривизне и кручению. Доказано существование и единственность сплайновой кривой с условиями сшивки в узлах по кривизне и кручению. Показано, что данные условия сшивки в узлах сплайновой кривой эквивалентны классическим условиям сшивки по производным.
  • Ескіз
    Документ
    Кривизны боковых поверхностей взаимодействующих арочных зубьев цилиндрических зубчатых передач Новикова
    (НТУ "ХПИ", 2013) Короткин, В. И.; Харитонов, Ю. Д.
    Рассмотрена методика определения кривизн в точках контакта боковых поверхностей арочных зубьев зубчатых передач Новикова для любой фазы зацепления. Разработан алгоритм компьютерной реализации данной методики.