Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 28
  • Ескіз
    Документ
    Інжиніринг в енергетиці як запорука підвищення фінансово-економічної ефективності її діяльності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Гораль, Ліліана Тарасівна; Шкварилюк, Марта Володимирівна; Войтків, Людмила Степанівна; Корніенко, Андрій Миколайович
    Для виявлення сукупного впливу факторів на результати діяльності енергетичних підприємств та формування пропозицій щодо їх конкурентоздатності в сучасному мінливому середовищі в статті здійснено аналіз дифиніції «економічна ефективність» з акцентом на галузеву приналежність. Зроблено акцент на первинну і вторинну ефективність, які пов’язані з формою власності. Підкреслено, що витрату ресурсів можна регулювати в межах діючої техніко-технологічної схеми або створювати системну інжинірингову платформу для підвищення якості планування використання обладнання, збільшення його коефіцієнту корисної дії, максимальної залученості до виробництва. Наголошено, що енергетичну галузь України формують такі структурні компоненти як газовий, нафтовий і нафтопродуктовий сектор, вугільна-, тепло- та електроенергетика, а також пов’язані з ними підприємства. Наведено чинники, які найбільшою мірою вплинули на стан української енергетики, зокрема в останні часи. Ефективність використання наявних ресурсів зросла через впровадження нових підходів до оперативного і тактичного фінансово-економічного планування. Відзначено, що досягнення певного рівня успішності функціонування підприємства нерозривно пов’язане з набуттям підприємством ознак конкурентоспроможності. Наведено конкурентні переваги підприємств енергетики. Запропоновано використання головних внутрішніх і зовнішніх чинників підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання шляхом впровадження інжинірингу на підприємствах енергетичної галузі. Описано перелік принципів, що забезпечують зацікавленість у послугах інжинірингу задля сталих прибутків, а також сформовано характеристику інжинірингових послуг.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування малих ГЕС для забезпечення резерву потужності в час пік електроенергетичної системи
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Довгалюк, Оксана Миколаївна; Лазуренко, Олександр Павлович; Жуков, Юрій Олексійович; Лухтура, Микола Іванович; Саїдов, Шералі Нуралійович
    Проведено аналіз умов розвитку гідроенергетики та виявлені пріоритети розвитку гідропотенціалу України. Розроблено автоматизовану систему управління режимами роботи малих ГЕС для видачі оптимальної потужності при покритті графіку навантаження електроенергетичної системи в час пік. Проведено оцінку економічної ефективності використання малих ГЕС для регулювання видачі потужності з метою забезпечення потреб навантаження електроенергетичної системи в час пік.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми розвитку залізничного господарства України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Гавва, Володимир Миколайович; Браташ, Вероніка Андріївна
    Україна є транзитною державою. Залізничний транспорт України є провідною галуззю в дорожньо-транспортному комплексі країни. Головною метою роботи є аналіз сучасного стану залізниць України, визначення їх основних проблем і перспектив подальшого розвитку, розробка методологічних принципів економічного оцінювання результатів впровадження інвестицій у транспортній сфері, які мають враховувати не тільки інтереси інвесторів, а й можливі втрати держави від їх впровадження. Для вирішення проблем запропоновані певні заходи і принцип розрахунку чистої поточної вартості проекту інвестицій з врахуванням впливових факторів.
  • Ескіз
    Документ
    Оценка эффективности инновационных проектов на ранних стадиях проектирования
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сударкина, Светлана Петровна
    В статье рассматриваются проблемы адекватной оценки эффективности инновационных проектов в условиях ограниченности исходных данных, характерных для ранних стадий проектирования и разработки проекта – возможный уровень затрат, предполагаемая техническая результативность, экономическая эффективность проекта, риски.
  • Ескіз
    Документ
    Проблема інноваційного забезпечення інтенсифікації сільського господарства України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Загиченко, Альона Анатоліївна; Гавва, Володимир Миколайович
    Україна має значний агропромисловий потенціал. Головною метою роботи є розробка методичних принципів економічного оцінювання результатів впровадження інновацій, які мають враховувати і інтереси інвесторів, і можливі втрати держави від їх впровадження. Для вирішення проблем запропонована формула розрахунку чистої поточної вартості проекту інвестицій з врахуванням впливових факторів. На прикладі фермерського господарства показано застосування запропонованого підходу для оцінювання економічної ефективності інноваційного проекту з урахуванням додаткових факторів.
  • Ескіз
    Документ
    Використання основних напрямків ефективного управління реалізацією інноваційних проектів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Косенко, Андрій Васильович; Петрушко, Павло Миколайович; Локтіонова, Олександра Серафимівна
    Розвиток машинобудівної промисловості, є забезпечення конкурентоспроможної за номенклатурою, якості й обсягів поставок продукції на внутрішній і зовнішній ринки, що можливо шляхом широкого і прискореного впровадження інновацій при активізації інвестиційної діяльності. Практична цінність роботи полягає у використанні результатів дослідження, що дозволить істотно підвищити якість продукції, що випускається та надасть змогу обґрунтувати вибір варіанту модернізації підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Критерій формування збирально-транспортного комплексу з урахуванням сучасних економічних умов агропромислової галузі України
    (НТУ "ХПІ", 2015) Музильов, Дмитро Олександрович; Бережна, Наталія Георгіївна; Кутья, Олеся Валеріївна
    Зазначено відсутність в роботі аграрного комплексу універсальної методики визначення раціонального варіанту технології доставки сільськогосподарських вантажів з урахуванням можливої продуктивності підприємства. На підставі проведеного аналізу існуючих транспортно-технологічних схем збирання й доставки сільськогосподарських вантажів запропоновано п’ять базових. Обґрунтовано вибір продуктивності комбайну, як першоутворюючого елементу у визначенні складу збирально-транспортного комплексу. Запроваджено новий інтегральний критерій визначення раціональної структури парку і наведена методика його економічного обґрунтування.
  • Ескіз
    Документ
    Методика экономического обоснования мероприятий по НОТ
    (НТУ "ХПИ", 2015) Погорелов, Николай Иванович; Погорелов, Сергей Николаевич
    Эффективность деятельности предприятий и организаций во многом зависит от уровня организации труда. Научной надо считать такую организацию труда (НОТ), которая основывается на достижениях науки и передовом опыте, систематически внедряемых в производство, позволяет наилучшим образом соединить технику и людей в едином производственном процессе, обеспечивает наиболее эффективное использование материальных и трудовых ресурсов, непрерывное повышение производительности труда, способствует сохранению здоровья человека, постепенному превращению труда в первую жизненную потребность.
  • Ескіз
    Документ
    Зовнішньоторговельні відносини України
    (НТУ "ХПІ", 2015) Максименко, Яна Анатоліївна
    Стаття присвячена проблемі участі України в міжнародній торгівлі. Проаналізовано зовнішньоторговельні відносини України з різними країнами світу. Розкрито динаміку торгівельного обороту, торгівельного сальдо, структуру експорту та імпорту, їх географічну спрямованість. Виявлено основні проблеми в області участі України в даному процесі. Запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності зовнішньоторговельних відносин України.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми оцінки комунікаційної діяльності в роздрібній торгівлі
    (НТУ "ХПІ", 2015) Майстро, Руслана Григорівна; Васильєва, Катерина Володимирівна
    У статті розглядаються теоретичні підходи до оцінки комунікаційної діяльності торгівельного підприємства, досліджуються існуючі методи аналізу, їх переваги та недоліки в роботі роздрібної торгівлі та доводиться роль та значимість цього процесу для розвитку українських підприємств в сучасних умовах ведення бізнесу. Сьогодення підприємств вимагає широкого використання різноманітних комунікаційних інструментів, тому уміння формувати комунікаційну політику компанії, а особливо оцінювати та аналізувати ефективність комунікаційної діяльності, є вкрай важливими.