Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Керування та управління мікромережевими кластерами: розвиток та майбутні дослідження
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Федосеєнко, Олена Миколаївна
    Робота досліджує потенціал кластерної технології мікромереж та її вплив на вирішення проблем, пов'язаних з енергетикою та довкіллям. За останні десятиліття суттєво зросло зацікавлення у використанні мікромереж для забезпечення стійкості та надійності енергетичних систем, особливо з урахуванням зростаючого використання відновлювальних джерел енергії. Кластери мікромереж координують розподіл потужності між мікромережами та основною мережею, ефективно розв’язуючи проблеми, такі як підвищення напруги, гармоніки, низький коефіцієнт потужності, зворотні потоки потужності та недоліки в схемах захисту. Однак перед впровадженням кластеризації мікромереж потрібно подолати деякі виклики, особливо з точки зору проектування. У статті критично оглядаються проблеми проектування кластеризації мікромереж. Розглядаються переваги та виклики, що виникають у процесі розвитку мікромереж, зокрема проблема недостатньої адаптації до великомасштабних джерел відновлювальної енергії. У дослідженні аналізуються різні архітектури мікромережових кластерів та методи їх взаємодії. Класифікація кластера мікромережі проведена за різними архітектурами на основі розташування з'єднань. Також проводиться порівняння різних технологій передачі електроенергії в межах мікромережевих кластерів, зокрема систем змінного струму та постійного струму, з оцінкою переваг і недоліків кожної технології. Значну увагу приділяється контролю та керуванню мікромережевими кластерами, висвітлюються можливості ієрархічних та розподілених структур управління для забезпечення оптимального розподілу потужності та регулювання напруги та частоти. На завершення статті розглядаються перспективні напрями подальших досліджень, спрямованих на поліпшення інтеграції великомасштабних джерел відновлювальної енергії, розробку інтелектуальних систем управління та енергоменеджменту, а також створення надійних систем контролю та керування мікромережевими кластерами.
  • Ескіз
    Документ
    Автоматизоване управління раціональним використанням енергетичних ресурсів на машинобудівному підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ястремська, О. М.
    Розглянуто підхід до управління енергозбереженням, який забезпечує розробку плану енергозбереження з інформаційною підтримкою впровадження заходів енергозбереження. Використання при цьому адаптивного підходу дозволить забезпечити належний рівень енергозбереження. Цей підхід є основою для автоматизованої системи планування енергозбереження, яка дає можливість складання індивідуальних планів для кожного об’єкту енергозбереження і автоматизації процесу контролю за ходом цих заходів.
  • Ескіз
    Документ
    Фактори ефективного використання енергетичних та матеріально-технічних ресурсів на машинобудівному підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2014) Войтко, С. В.
    В статті запропоновано використання енергетичного балансу підприємства, як один з можливих методів обґрунтування і вибору напрямку підвищення енергетичної ефективності машинобудівного підприємства. Аналіз енергетичних балансів полягає в якісній і кількісній оцінці стану енергетичного господарства підприємства та енергоспоживання, що дозволяє класифікувати основні організаційно-технічні заходи з енергозбереження на промисловому підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Вітчизняні посібники з енергозбереження: аналіз стану
    (НТУ "ХПІ", 2012) Єфанов, І. М.; Латинін, Юрій Михайлович; Лупіков, В. С.; Яременко, Р. Г.
    Виконаний аналіз вітчизняної навчальної літератури з енергозбереження для загальноосвітніх закладів. Зроблені висновки по її вдосконаленню.
  • Ескіз
    Документ
    Обґрунтування варіантів реконструкції системи теплопостачання житлового масиву з використанням математичного моделювання теплових втрат при транспортуванні теплоносія
    (НТУ "ХПІ", 2013) Ганжа, Антон Миколайович; Марченко, Наталя Андріївна; Підкопай, Вікторія Миколаївна
    Побудовані методи і засоби визначення ефективності теплопостачання житлового масиву на основі системного математичного моделювання за допомогою яких зроблений аналіз варіантів модернізації і реконструкції з метою економії енергоресурсів та поліпшення якості і надійності теплопостачання. Показано і обґрунтовано, що існуюча схема теплопостачання повинна бути змінена з метою підвищення її ефективності та надійності. Результати розрахунків за допомогою розроблених методів і засобів є підставою для техніко-економічного обґрунтування відповідних проектів.