Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Роль і місце Ради національної безпеки і оборони серед суб'єктів забезпечення екологічної безпеки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Боковикова, Юлія Володимирівна
    озглянуто питання державного регулювання системи забезпечення екологічної безпеки. Встановлено, що потенціал природоохоронної системи в Україні не реалізовано. Обґрунтовано необхідність визначення основних завдань державного регулювання в екологічній сфері. Сформовано пріоритетні напрями державної підтримки з метою розвитку системи забезпечення екологічної безпеки. Зроблено висновок, що у забезпеченні екологічної безпеки у сфері національної безпеки і оборони державне регулювання природоохоронної галузі має забезпечувати концентрацію необхідних ресурсів на задоволенні пріоритетних потреб, які дозволять прийняття та реалізацію управлінських рішень з формування та імплементації національного екологічного законодавства в систему колективної безпеки. Запровадження державної програми розвитку екологічної розвідки має включати весь комплекс необхідних заходів, об’єднаних спільною метою, пов’язаних із виконавцями, ресурсами й термінами виконання, що уможливить реалізацію поставлених завдань зі створення та функціонування в межах концепції в забезпеченні екологічної безпеки в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозування обсягів утворення твердих побутових відходів в місті Житомирі
    (НТУ "ХПІ", 2016) Коцюба, Ірина Григорівна; Щербатюк, Анна Федорівна; Годовська, Тетяна Борисівна
    Опановували практичний досвід поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) в Україні і розвинених країнах світу. Вивчили тео-ретико-методологічні підходи щодо проведення аналізу процесів утворення ТПВ з врахуванням екологічних, соціальних і економічних факторів. Створено науково-методичне забезпечення для прогнозування обсягів утворення ТПВ на території міста. Виявлена залежність накопичення твердих побутових відходів від впливу основних соціальних, екологічних і економічних факторів, які забезпечили б можливість прогнозувати їх динаміку в якості основи ефективних управлінських рішень в області регіональної екологічної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Економічне обґрунтування мінімізації ризиків в теплоенергетичних системах з метою загального підвищення екологічної безпеки довкілля
    (НТУ "ХПІ", 2011) Уряднікова, І. В.; Заплатинський, В. М.
    Виконано економічне обґрунтування мінімізації ризиків в системах водопідготовки і водоочистки ТЕС і ТЕЦ з метою загального підвищення екологічної безпеки довкілля. Встановлено, що система водоочищення є досить чутливою до зміни ймовірності роботи її елементів і достатня ефективність може бути отримана з порівняно малими витратами. Розрахунки показали, що мінімізацію ризику в системах водопідготовки і водоочищення ТЕС і ТЕЦ варто проводити до рівня 0,018 – 0,019. У цьому випадку можна одержати рівновагу між втратами внаслідок погіршення екологічного стану, у разі високого рівня ризику, і витратами на зменшення цього рівня.
  • Ескіз
    Документ
    Екологічна безпека техногенно-навантажених регіонів: аспекти управління
    (НТУ "ХПІ", 2011) Яцишин, А. В.
    Розглянуто основні етапи побудови загальної схеми управління екологічною безпекою. Описано складові моніторингу виконання управлінських рішень.