Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Розробка мобільної установки для сортування зернових відходів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Чурсінов, Юрій Олексійович; Кудрявцев, Ігор Миколайович; Луценко, Марина Василівна
    Розглянуто проблему недосконалості процесу очищення зернових мас підчас доробки до базисних показників якості. Показано, що зернові відходи містять значну кількість зернової та олійної домішки. Описано стан генерації відходів на підприємствах елеваторної, зернопереробної та оліє-жирової промисловості. Проаналізовано перспективи їх переробки як сировини для виробництва харчових продуктів - круп, олії та інше. Акцентовано увагу, що в умовах оголошеного військового стану в Україні, вилучення «цінних фракцій» із зернових відходів є фінансово актуальним. Розроблено мобільну установку для сортування зернових відходів та проведено її виробничі випробування. Зазначено раціональна продуктивність такої машини – не більше 48 тон за добу (для зернових відходів). Це дозволить забезпечити переробку сміття соняшнику до 1000 тон насіння соняшнику на добу, та переробку сміття зернових культур до 800 тон зерна на добу. Наведено, що доцільно використовувати розроблену сортувальну машину в умовах невеликих приватних фермерських господарств, де обсяг сміття зернових культур становить 140-150 кг за годину, а сміття та лушпиння соняшнику – 100-120 кг за годину. В умовах Товариства з обмеженою відповідальністю Науково виробниче підприємство «Сортувальні машини» м. Дніпро проведено дослідження процесу сортування зернових відходів на розробленій мобільній установці. Результати випробувань підтвердили продуктивність сортувальної машини. Описано будову основного вузла мобільної установки для сортування зернових мас – сепараційного каналу. Запропоновано доробки конструкції сортувальної машини та розроблено пакет комп’ютерних програм для сортування відходів соняшнику, пшениці, сої, амаранту, конопель, ріпаку. В ході досліджень доведено необхідність використання протиадгезійного покриття та спеціальної форми вібраційного живильника розробленої машини. Це дає змогу скоротити час очищення живильника, виключити ущільнення сировини та ліквідувати зони скупчення зернового матеріалу. В програмі роботи сортувального агрегату розроблено модуль очищення сепараційного каналу, який має два режими – періодичність і тривалість вмикання продувки каналу. Наведено опис та технічні характеристики розробленої мобільної установки для сортування зернових відходів.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование процесса полирования свободным абразивом
    (НТУ "ХПИ", 2016) Шкурупий, Валентин Григорьевич
    В статье рассматривается механизм взаимодействия абразивного инструмента с обрабатываемой поверхностью при полировании. Абразивное полирование представляет собой механохимический процесс сглаживания поверхностного слоя путем пластического деформирования микронеровностей, съема окислов с обрабатываемой поверхности.
  • Ескіз
    Документ
    Металлографические исследования отрезков труб, вырезанных из печи риформинга на Одесском припортовом заводе
    (НТУ "ХПИ", 2010) Шепиль, Т. Э.; Качанов, В. А.; Данилов, Юрий Борисович; Козин, В. Ю.; Долинский, В. М.; Иванов, В. Г.
    В статье приведены результаты металлографических исследований разрушения сварных, соединений труб разнородных материалов легированной теплоустойчивой стали А335GrP11 и жаропрочного сплава Манурит ХМ. Показано, что развитие МКК по линии сплавления проявляется как следствие выделение карбидов по границам зерен. По внутренней стороне трубы образовался обезуглероженный слой.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование влияния параметров процесса шлифования на толщину слоя, снимаемого единичным зерном абразивного круга
    (НТУ "ХПИ", 2012) Ушаков, А. Н.
    В статье представлены результаты исследования влияния параметров шлифовального круга, режимов резания и режимов правки на толщину среза. Исследован широкий диапазон параметров процесса шлифования, получены зависимости, которые в дальнейшем могут быть использованы для метода определения температуры поверхностного слоя детали.
  • Ескіз
    Документ
    Кінетика сушіння зерна пшениці фільтраційним методом
    (НТУ "ХПІ", 2014) Матківська, І. Я.; Атаманюк, В. М.; Барна, І. Р.
    В статті наведені експериментальні дослідження кінетики фільтраційного сушіння зерна пшениці сорту “Золотоколоса”. Проаналізовано залежність фільтраційного сушіння від технологічних параметрів теплового агента, початкового вологовмісту зерна і висоти шару матеріалу.