Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльний аналіз параметрів тролейних шинопроводів різної геометричної форми за умови наявності вищих гармонік струму
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Безверхня, Юлія Сергіївна; Коцур, Михайло Ігорович; Яримбаш, Дмитро Сергійович; Коцур, Ігор Михайлович
    Сучасні системи цехового електропостачання можуть мати значну довжину. Тому їх параметри та електричні характеристики істотно впливають на якість електроенергії, режими роботи електроприймачів та енергоефективність технологічних процесів. Наявні в інженерній практиці методики розрахунку параметрів та характеристик шинопроводів ґрунтуються на методах схемного моделювання. Параметри схем за звичай визначаються основі узагальнених рівнянь. Ці рівняння отримані внаслідок низки припущень, що обмежує область їх використання. Альтернативою методикам, заснованим на емпіричних залежностях, може бути застосування методів розрахунку електричних параметрів і характеристик на основі польового моделювання. Таким чином у роботі запропонована математична двовимірна польова модель електромагнітних процесів у частотній постановці задачі, яка дозволяє з високою точністю та ефективністю чисельної реалізації проводити декомпозицію електромагнітних процесів в активних елементах тролейного шинопровода і для кожної відповідної амплітуди і частоти k-ї гармоніки струму визначати електромагнітні параметри тролейного шинопровода з урахуванням їх конструктивних особливостей, нелінійності магнітних та електрофізичних властивостей матеріалів, скін-ефекту, ефекту близькості, поверхневих та зовнішніх поверхневих ефектів. Виконано загальний аналіз активного та індуктивного опорів фазних тролей шинопровода залежно від їх форми, матеріалу та спектру гармонік струму. Наведено рівень несиметрії параметрів шинопроводів, що викликано ефектами близькості, поверхневими ефектами, скін-ефектами та іншими крайовими ефектами. Встановлено, що при наявності вищих гармонік струму, параметри (активний і реактивний опори) тролеїв шинопровода не залежать від амплітуди k-х гармонік струму, а залежать лише від їх частоти. Рівень несиметрії падіння напруги для всіх форм фазних тролеїв шинопровода викликано несиметрією їх параметрів. Серед досліджених L-, W-, I-, U- та X-подібних форм тролеїв шинопровода встановлено, що найбільш оптимальною формою сталевих і мідних тролеїв шинопровода є куткова форма тролеїв (L-подібна форма), при якій забезпечується найменше прирощення активного та реактивного опорів тролеїв шинопровода, викликаного дією вищих гармонік струму, а також найменший рівень їх несиметрії між фазами тролеїв шинопровода.
  • Ескіз
    Документ
    Аспекти математичного моделювання елементів єдиних електроенергетичних установок комбінованих пропульсивних комплексів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Глазева, Оксана Володимірівна; Будашко, Віталій Віталійович
    На основі аналізу відомих математичних моделей елементів електроенергетичних систем було запропоновано метод удосконалення системи управління перетворювачем частоти для живлення асинхронного двигуна підрулюючого пристрою судна спеціального призначення, працюючого у режимі динамічного позиціонування. Було зроблено спектральний аналіз високої напруги за допомогою додатка SP Tools середовища MatLab/Simulink.
  • Ескіз
    Документ
    Методы косвенного контроля эксцентричности воздушного зазора асинхронных електродвигателей
    (НТУ "ХПИ", 2009) Хоменко, Игорь Васильевич; Тихонравов, С. Н.
    В результате экспериментальных и теоретических исследований влияния эксцентричности воздушного зазора на уровни токов от высших гармоник магнитного поля разработан ряд взаимодополняющих методов косвенного контроля статического эксцентриситета.
  • Ескіз
    Документ
    Електромагнітна сумісність складноструктурованих електропостачальних систем промислових підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2014) Бедерак, Ярослав Семенович
    Проведено дослідження режиму роботи електропостачальної системи промислового підприємства з здвоєним струмообмежувальним реактором 10 (6) кВ, до однієї вітки якого підключена конденсаторна установка, а до другої – асинхронні електродвигуни, при наявності в системі джерела вищих гармонік. Запропоновані заходи з забезпеченння електромагнітної сумісності в таких мережах у різноманітних випадках підключення джерела вищих гармонік до мережі.
  • Ескіз
    Документ
    Работа средств защиты от перенапряжения в энергосистемах при наличии высших гармоник
    (НТУ "ХПИ", 2014) Гриб, Олег Герасимович; Шевченко, Сергей Юрьевич; Гапон, Дмитрий Анатольевич; Иерусалимова, Татьяна Сергеевна; Жданов, Роман Викторович
    Ограничители перенапряжений ОПН являются средствами защиты и используются на высоковольтных подстанциях. Эти аппараты являются основной защитой оборудования подстанции от перенапряжений. Выход из строя ОПН приводит к тяжелым авариям с потерей питания на подстанциях. Одним из основных показателей ОПН является его пропускная способность. Нормальная работа ограничителей перенапряжения определяется его способностью поглощать тепловую энергию в определенных диапазонах. Пропускную способность ограничителей перенапряжения определяют по их возможности выдерживать влияние импульсов тока без потерь рабочих качеств.
  • Ескіз
    Документ
    Установка У-ГИГ для испытаний технических средств на невосприимчивость к низкочастотным гармоникам и интергармоникам, включая сигналы систем передачи на портах сети питания переменного тока
    (НТУ "ХПИ", 2012) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, С. Б.; Скобликов, Алексей Юрьевич
    Описана конструкция и результаты аттестации установки У-ГИГ, предназначенной для испытаний технических средств на невосприимчивость к низкочастотным гармоникам и интергармоникам, включая сигнальные системы передачи на портах электросети переменного тока, согласно действующим в Украине стандартам.
  • Ескіз
    Документ
    Использование автономного инвертора тока в режиме источника синусоидального напряжения
    (НТУ "ХПИ", 2012) Шавёлкин, Александр Алексеевич; Мирошник, Денис Николаевич; Писанюк, В. В.
    Представлены принципы реализации автономного инвертора тока в режиме источника синусоидального напряжения. Рассмотрено формирование выходного напряжения на выходе инвертора тока при использовании релейных регуляторов напряжения в фазах. Предложен алгоритм управления ключами инвертора тока, представлены результаты моделирования на активно-индуктивную нагрузку.