Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Гідравлічний опір та бризко віднесення у стабілізованому трифазному пінному шарі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Моїсєєв, Віктор Федорович; Манойло, Євгенія Володимирівна; Манойло, Юрій Олександрович; Репко, Каліф Юрійович; Жуга, Олег Олексійович; Давидов, Денис Валерійович
    Промислове впровадження способу стабілізації газорідинного шару дозволяє значно розширити область застосування пінних апаратів і відкриває нові можливості для інтенсифікації технологічних процесів з одночасним створенням маловідходних технологій. У статті встановлені основні параметри, що впливають на гідродинаміку пінного апарату, розглянуті основні конструкції і режими роботи пінного апарату. Виявлено зв'язок гідродинамічних параметрів. Розглянуто гідродинамічні закономірності шару піни. Зазначені фактори впливають на процес масообміну, як в газовій, так і в рідкій фазах. Проведений аналіз ряду досліджень показав, що перспективним напрямком інтенсифікації процесу масообміну є розробка апаратів з трифазним псевдозрідженим шаром зрошуваної насадки складних форм з сітчастими матеріалами. Була розроблена нова конструкція стабілізатора з великим вільним об'ємом і сферичні рухомі насадки. Перевагою запропонованої конструкції нерегулярної насадки є перехід до режиму роботи зі структурованою піною при відносно низьких швидкостях газу, а також розвинена поверхня контакту фаз. Після експериментальних досліджень гідродинамічних характеристик комбінованого контактного елемента були отримані експериментальні дані по гідродинамічному опору і експериментальні показники бризковіднесення для контактної ступені з комбінованими контактними елементами. В результаті досліджень було встановлено, що при використанні стабілізаторів шару піни знижується бризковіднесення на ступені контакту, що призводить до більш стабільної роботи пристрою. Наведено емпіричне рівняння для визначення значення бризковіднесення. Зазначено, що механізм переходу сопла в режим підвищеного псевдозрідження буде істотно відрізнятися від звичайних балістичних сопел. Дослідження масообміну в абсорбері з псевдозрідженим шаром зрошуваної форсунки ускладнюється тим, що поверхня контакту між фазами може значно варіюватися в залежності від гідродинамічних умов, зокрема, від швидкості газу і щільності зрошення.
  • Ескіз
    Документ
    Структура пінного шару на протитечійних контактних елементах зі стабілізацією
    (НТУ "ХПІ", 2018) Моїсєєв, Віктор Федорович; Манойло, Євгенія Володимирівна; Ляпощенко, Олександр Олександрович; Хухрянський, Олег Миколайович; Пономарьова, Наталія Георгіївна
    Промислова реалізація методу стабілізації газорідинного шару дозволяє значно розширити галузь застосування пінних апаратів і відкриває нові можливості інтенсифікації технологічних процесів з одночасним створенням маловідходних технологій. У статті виявлено основні закономірності гідродинаміки пінного шару зі стабілізатором на протитечійних контактних елементах. Розглядаються структурні параметри фаз пінного шару як цільного середовища. Враховується взаємний вплив двох фаз. Вивчено закономірності газовмісту та параметри площі контакту фаз Встановлено функціональні залежності основних параметрів процесу. Проведений аналіз ряду досліджень показав, що перспективним напрямком інтенсифікації процесу масообміну є розробка апаратів з трифазним псевдозрідженим шаром зрошуваної насадки складних форм із пористих матеріалів. Отже, необхідне проведення спеціальних досліджень гідродинамічних режимів роботи апарату з пінним шаром, що стабілізується із визначенням параметрів, що впливають на швидкість переходу контактного елементу з одного режиму в інший.
  • Ескіз
    Документ
    Обробка газорідинних систем на трубчастих решітках із стабілізатором пінного шару
    (НТУ "ХПІ", 2017) Моїсєєв, Віктор Федорович; Манойло, Євгенія Володимирівна; Васильєв, Михайло Ілліч; Репко, Каліф Юрійович; Давидов, Денис Валерійович
    Промислова реалізація методу стабілізації газорідинного шару дозволяє значно розширити галузь застосування пінних апаратів і відкриває нові можливості інтенсифікації технологічних процесів з одночасним створенням маловідхідних технологій. У статті встановлені основні параметри, що впливають на гідродинаміку трубчастих решіток із стабілізатором піни і без нього. Виявлено зв'язок гідродинамічних параметрів. Отримані залежності точніше характеризують гідродинамічну обстановку в апараті. Наводиться вплив наявності стабілізатора на характеристики динамічного двухфазного шару. Розглянуто гідродинамічні закономірності пінного шару на трубчастих решітках зі стабілізатором піни і його вплив на роботу апарата. Показано, що використання стабілізатора знижує бризковіднесення, а також збільшує ефективність виділення з газів компонентів, які важко уловити.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование движения магнитогазодинамических ударных волн в неоднородной плазменной среде методом Уизема
    (НТУ "ХПИ", 2017) Боева, Анна Анатольевна
    Рассматривается распространение плоской магнитогазодинамической ударной волны в неоднородной плазменной среде. Исследование проводилось методом Уизема, который был использован для случая поперечного магнитного поля. Получено дифференциальное уравнениедля нахождения скорости фронта ударной волны. В результате численного решения найдена зависимость скорости ударной волны, распространяющейся в адиабатической атмосфере, при различных значениях магнитного параметра. На основании соотношений на разрыве найдены зависимости скорости фронта ударной волны, характеристики возмущенного газа (скорость, давление, плотность) за фронтом от координаты вдоль трассы распространения.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання течії середовища через лабіринтове ущільнення турбомашини
    (НТУ "ХПІ", 2015) Пустовалов, Володимир Миколайович; Фатіч, Л. В.; Науменко, Світлана Петрівна
    Проведено математичне моделювання гідродинаміки і тепловіддачі потоку середовища у прямоточному та ступінчатому лабіринтових ущільненнях турбомашин за допомогою комплексу прикладних програм. Зіставлення результатів з відповідним фізичним експериментом показало адекватність використаного підходу і обґрунтовувало можливість застосування його при розв’язанні конкретних інженерних задач.
  • Ескіз
    Документ
    Раритетные издания книг Леонарда Эйлера хранятся в библиотеке Харьковской политехники
    (НТУ "ХПИ", 2015) Павлова, Галина Викторовна
    Статья посвящена описанию научной деятельности и печатных трудов выдающегося ученого в области естественных наук. Впервые описывается коллекция книг и научных статей Леонарда Эйлера, хранящаяся в фондах библиотеки Харьковского политехнического института, а также прослеживается история её создания.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование процесса теплопередачи в роторно-плёночном аппарате при концентрировании томатного сока
    (НТУ "ХПИ", 2014) Рябовол, Е. Н.; Юдина, А. А.; Зинченко, Мария Георгиевна; Анохин, Г. А.
    В статье рассмотрены вопросы теплопередачи в роторно-пленочных аппаратах, используемых для концентрирования томатного сока. Проведены эксперименты, в результате которых определено влияние плотности орошения, скорости вращения ротора, тепловой нагрузки на интенсивность теплопередачи, произведен анализ гидродинамической обстановки в РПА. Показано, что стандартная методика расчетов роторно-пленочных аппаратов справедлива при расчете РПА в данном технологическом процессе.