Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження електромагнітних параметрів індукційної тигельної печі з кусковим завантаженням шихти для виплавки сталі 35Л
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Костик, Катерина Олександрівна; Акімов, Олег Вікторович; Островерхова, Ксенія Віталіївна
    У роботі виконані розрахунки і дослідження електромагнітних параметрів індукційної тигельної печі місткістю 4,5 т при виплавці залізо-вуглецевого сплаву, а саме: проведений аналіз електромагнітного впливу на розплавлення металу і розрахунки параметрів ІТП; визначені основні геометричні розміри ІТП, параметри системи індуктор-завантаження; визначені основні електромагнітні параметри печі, такі як потужність, необхідна мінімальна робоча частота джерела живлення, опір завантаження індуктора, коефіцієнт корисної дії, число витків індуктора та ін.; отримані залежності настилу струму, повної потужності системи «індуктор-метал» і сили струму в індукторі від частоти струму; розглянуті принципи дії, циркуляція залізо-вуглецевого сплаву в ІТП, представлена математична модель параметрів печі з кусковим завантаженням шихти при початковій температурі, яка враховує електромагнітний вплив, що викликає наведення вихрових струмів в металі, розігріваючих і розплавляючих метал; частоту струму мережі живлення, фізичні властивості розплавленого металу, неоднорідність властивостей металу, кусковий характер завантаження печі в початковий період плавки вуглецевої сталі 35Л. В роботі встановлена залежність розмірів кускової шихти і число витків індуктора від частоти струму; отримана залежність робочої частоти генератора для індукційної ливарної установки від розмірів кускової шихти сталі 35Л, що є найважливішим фактором, який визначає якісні показники індукційної тигельної печі та забезпечує ефективний нагрів шихти і плавки за короткий проміжок часу.
  • Ескіз
    Документ
    Чисельно-експериментальний аналіз магнітного поля індуктора магнітного сепаратора на базі асинхронного двигуна
    (НТУ "ХПІ", 2018) Мілих, Володимир Іванович; Шилкова, Лариса Василівна
    Подано принципи і результати чисельно-польового дослідження магнітного поля (МП) індуктора магнітного сепаратора на базі трифазного асинхронного двигуна серії А51/2 в режимі неробочого хода. МП аналізується у тривимірному розподілі чисельним методом плоско-ортогональних моделей. Результати чисельних розрахунків підтвердженні результатами вимірів магнітної індукції (МІ) у ході описаного експерименту. За результатами дослідження для експериментального зразка виявлена робоча зона обертового МП з підвищеним рівнем МІ для найбільш ефективного перемішування суміші речовин.
  • Ескіз
    Документ
    Чисельний аналіз магнітного поля циліндричного трифазного індуктора магнітного сепаратора
    (НТУ "ХПІ", 2017) Мілих, Володимир Іванович; Шилкова, Лариса Василівна; Ревуженко, Світлана Афанасіївна
    Наведено електромагнітну систему індуктора магнітного сепаратора, яку побудовано на основі статора трифазного асинхронного двигуна. Сформовано квазі-тривимірну математичну модель і викладено принцип розрахунку магнітного поля в об'ємі індуктора. Це засновано на методі плоско-ортогональних розрахункових моделей, що поєднують магнітні поля поперечного та поздовжнього перерізів індуктора. Сформовано комплекс граничних умов, що забезпечує адекватну структуру магнітного поля в робочій зонііндуктора. За допомогою програми FEMM виконано розрахунковий аналіз магнітного поля в двох перерізах індуктора.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование и анализ импульсных электромагнитных полей в системах для обработки материалов
    (НТУ "ХПИ", 2012) Лавинский, Денис Владимирович
    Сделана общая постановка задачи распространения импульсных электромагнитных полей в системах, предназначенных для обработки материалов давлением. Для одного варианта индукторной системы в осесимметричной постановке задача сведена к схеме метода конечных элементов. Произведены расчеты, которые позволили выявить закономерности распределения компонент. Произведены сравнения численного решения с аналитическим решением, а также с экспериментальными результатами.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез пространственных изомерных композиций многоиндукторных электромеханических систем
    (НТУ "ХПИ", 2012) Ткач, С. А.; Шведчикова, Ирина Алексеевна
    В статье рассмотрена генетическая модель структурообразования электромеханических многоиндукторных систем для магнитной сепарации, а также дано теоретическое обоснование метода генерации вариантов пространственных компоновок цилиндрических многоиндукторных магнитосепарирующих систем и описание правил построения подобных систем для реальных технических устройств. Сделаны выводы о возможных теоретических и реальных количествах компоновок для многоиндукторных магнитосепарирующих систем. Достоверность описанного метода создания электромеханических систем была подтверждена практически.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розрахунку індукторів індукційних кухонних плит
    (НТУ "ХПІ", 2014) Пантелят, Михайло Гаррійович; Гуренцов, Юрій Володимирович; Трофімов, Андрій Володимирович
    В статті запропонована методика розрахунку індуктора – основного конструктивного елемента індукційної кухонної плити. Представлена в роботі методика розроблена на основі інженерних методів розрахунку плоских індукторів промислових індукційних нагрівачів з урахуванням особливостей та режимів роботи індукційних кухонних плит. Виконано розрахунки індукторів стосовно до ряду режимів нагрівання посуду різних геометричних розмірів. Проаналізовано отримані результати.
  • Ескіз
    Документ
    Влияния формы и расположения якоря на эффективность индукционно-динамического двигателя с использованием 3D модели
    (НТУ "ХПИ", 2013) Болюх, Владимир Федорович; Олексенко, Сергей Владимирович; Щукин, Игорь Сергеевич
    Разработана трехмерная математическая модель индукционно-динамического двигателя, учитывающая взаимосвязанные электромагнитные, механические и тепловые процессы. Исследовано влияние формы якоря, расположение и количество крепежных отверстий в круглом якоре, его наклон по отношению к индуктору на силовые показатели двигателя. Проведены экспериментальные исследования электрических и механических процессов в индукционно-динамическом двигателе, которые подтвердили основные расчетные результаты и теоретические положения.