Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Публікація
    Інноваційна діяльність підприємств: проблеми та напрями їх вирішення
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погорєлова, Тетяна Олексіївна
    У статті розглянуто стан та тенденції розвитку інноваційної діяльності промислових підприємств України. Висвітлено проблеми, які гальмують активізацію інноваційної діяльності промислових підприємств. Визначено заходи щодо активізації інноваційної діяльності промислових підприємств України.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки підвищення ефективності використання основних фондів підприємства при впровадженні інновацій
    (НТУ "ХПІ", 2015) Александров, Віталій Володимирович; Лисак, Марина Ігорівна; Шкрьогал, Ольга Володимирівна
    У сучасному розвитку економіки суб’єкти господарювання намагаються найбільш ефективно реалізувати свої функціональні завдання при максимальному використанні наявних економічних ресурсів, основних та оборотних фондів, кадрового та виробничого потенціалу. Виробничі підприємства повинні мати засоби виробництва, які є основою продуктивної діяльності всієї системи загалом. Вони становлять основний капітал суб’єктів господарювання. У даній статті розглянуто напрямки підвищення ефективності використання основних фондів підприємства при впровадженні інновацій.
  • Ескіз
    Публікація
    Сутність і структура інноваційного потенціалу організації
    (НТУ "ХПІ", 2015) Сусліков, Станіслав Вячеславович; Сусліков, Артем Вячеславович; Колчіна, В. О.
    У роботі проаналізовані існуючі підходи до розуміння сутності та структури інноваційного потенціалу підприємств, висвітлена сутність і структура інноваційного потенціалу підприємств та обґрунтуванні авторські пропозиції з даних питань. Запропоновано авторське трактування структури інноваційного потенціалу підприємства, яке являє собою систему, що складається з інноваційного потенціалу внутрішнього середовища підприємства та каталізаторів зовнішнього середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Расчет рейтинга инновационного потенциала предприятия
    (НТУ "ХПИ", 2013) Ченцова, Е. П.; Новикова, О. А.; Кобзева, А. Г.
    Инновационный потенциал как экономико-управленческая категория в настоящее время мало исследован, хотя, на взгляд автора, в системе совокупного потенциала предприятия он является основным. Разработка теоретических положений, методов оценки и рекомендаций по использованию инновационного потенциала может помочь руководству предприятия правильно сориентироваться в современной ситуации и разработать комплекс мероприятий по стабильному и поступательному развитию предприятия.
  • Ескіз
    Документ
    Тенденції розвитку інноваційної діяльності страхових компаній України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Мілошевич, Н. В.
    В статті проаналізовано сучасний рівень та тенденції розвитку інноваційної діяльності страхових компаній України. Охарактеризовані причини низького рівня впровадження інновацій у діяльність страховиків. Розглянуто перспективи активізації інноваційної діяльності страховиків
  • Ескіз
    Документ
    Індикатори оцінки інноваційного потенціалу розвитку промислового підприємства в умовах світового ринку
    (НТУ "ХПІ", 2013) Дунська, А. Р.
    В статті запропонована система індикаторів оцінки інноваційного потенціалу розвитку промислового підприємства з урахування необхідності розширення експортної орієнтації вітчизняних підприємств, включення їх в систему світової економіки. Автором сформовані конкретні набори кількісних та якісних вимірювачів по кожній складовій інноваційного потенціалу, що сприятиме оптимізації процесу оцінювання інноваційного потенціалу підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Формування та використання інноваційного потенціалу в сучасних економічних умовах
    (НТУ "ХПІ", 2013) Тарасенко, О. Ю.; Тарасенко, Д. Л.
    У статті досліджено систему формування та використання інноваційного потенціалу держави та галузі. Доведено, що інноваційний потенціал формується тільки у сфері нематеріального виробництва, а використовується у сфері як матеріального, так і нематеріального виробництва.