Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Перерозподіл газу між об'ємною та бульбашковою фазою у воді, що опромінена електромагнітними хвилями низької інтенсивності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Алмазова, Олена Борисівна; Лисиченко, Микола Леонідович
    Одержано, що опромінення рідкої води електромагнітними хвилями низької інтенсивності сантиметрового діапазону забезпечує зростання вільного повітря, що міститься у воді. Це збільшення викликане перенесенням у бульбашки частини газу, що розчинений у воді. "Бульбашковим" механізмом можна пояснити ефекти впливу низькоінтенсивних електромагнітних хвиль на біологічні рідини.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз областей застосування середньо-енергетичних прискорювачів електронів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Бандуров, Сергій Олегович; Ложкін, Руслан Сергійович; Шишкін, Геннадій Олександрович
    У статті представлені результати проведеного аналізу застосування середньо-енергетичних лінійних прискорювачів електронів у різних галузях промисловості. Мета даної роботи полягала у виявленні перспективних напрямів удосконалення прискорювачів електронів, з урахуванням особливостей технологічних процесів в кожній з галузей їх застосування. Проведений аналіз науково-технічної літератури показав, що найбільш перспективним напрямком застосування прискорювачів можуть бути технологічні процесі радіаційної модифікації полімерних оболонок. В даний час широке застосування знайшли вироби, які стискаються під дією температури: плівки і трубки, торцеві заглушки, шланги та інше. Електронні пучки середньої енергії знайшли застосування в технологічних процесах радіаційної вулканізації окремих частин автомобільних покришок, а також виробів з латексу натурального каучуку. Радіаційні технології застосовуються для: обробки продуктів харчування; інгібування овочів; дезінсекції зернових культур; глибокої стерилізації продуктів харчування для продовження терміну їх зберігання тощо. В результаті проведеного аналізу визначено, що для забезпечення більшої продуктивності процесу радіаційної обробки різних матеріалів необхідно: розробляти додаткові пристрої для підвищення продуктивності роботи прискорювачів; вдосконалення систем управління пучком електронів і систем захисту прискорювачів. Окреслені перспективні вдосконалення прискорювачів дозволять підвищити якість опромінення продукції і надійність роботи прискорювачів.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив космічної радіації та циклічності навантаження на пошкоджуваність стрижневих елементів
    (НТУ "ХПІ", 2012) Бреславський, Дмитро Васильович; Бреславська, Олена Олександрівна; Татарінова, Оксана Андріївна
    В статті надано рівняння стану теплової та радіаційної повзучості, що супроводжується механізмами незворотної пошкоджуваності, які сформульовані для випадку періодичної зміни температур та напружень. Рівняння запропоновано для аналізу деформування та довготривалої міцності конструктивних елементів, що експлуатуються на космічних літальних апаратах. Розглянуто вплив механізмів пошкоджуваності внаслідок теплової повзучості, електронного опромінювання й циклічності змінювання температур на швидкість накопичування пошкоджень й час до закінчення прихованого руйнування полімерного стрижня.
  • Ескіз
    Документ
    Рост объема свободного воздуха в воде, облученной электромагнитными волнами
    (НТУ "ХПИ", 2012) Емец, Б. Г.; Алмазова, Елена Борисовна
    Получено, что облучение жидкой воды низкоинтенсивными электромагнитными волнами сантиметрового диапазона обеспечивает увеличение объема свободного воздуха, содержащегося в воде. Это изменение обусловлено переносом части газа, растворенного в воде, в воздушные пузырьки. Из.: 0. Библиогр.: 11 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование процессов радиационного повреждения покрытий на основе TiN и MoN
    (НТУ "ХПИ", 2013) Зац, А. В.; Глазунов, Л. С.; Кузьменко, В. В.; Левенец, В. В.; Лысан, Д. В.; Пистряк, В. М.; Сердюк, И. В.; Столбовой, Вячеслав Александрович
    Проведено облучение серии покрытий TiN и MoN на нержавеющей стали на аналитической ядерно-физической установке "Сокол". Показано, что экспериментальное оборудование АЯФК "Сокол" позволяет проводить широкий круг экспериментов по исследованию радиационных воздействий на материалы. Определены условия проведения облучения различными ионами с требуемым набором энергий для оценки влияния радиационного излучения на покрытия.
  • Ескіз
    Документ
    Методология экспериментальных исследований основных характеристик защиты боевых бронированных машин с использованием систем обнаружения электромагнитного излучения
    (НТУ "ХПИ", 2013) Глебов, В. В.
    Проведен анализ работ по проблеме методологии экспериментальных исследований. Сформулированы основные положения методологии исследования основных характеристик защиты боевых бронированных машин с использованием систем обнаружения электромагнитного излучения. Для получения объективных результатов при проведении исследований необходимо использовать различные независимые, но в то же время комплексные критерии оценки.