Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Утилізація гідролізного лігніну в якості структуруючої добавки при виготовленні вуглець-металевих композиційних систем
    (НТУ "ХПІ", 2017) Хитрова, Ірина Володимирівна; Новожилова, Тетяна Борисівна
    Технічний гідролізний лігнін відноситься до найбільш крупних відходів гідролізного виробництва і складає 30 – 40 % сировини, що переробляється. Тому розробка нових напрямків його утилізації є актуальною задачею. Метою даної роботи було вивчення можливості регулювання однорідності вуглець-металевих композиційних систем, які знаходять широке використання у багатьох галузях промисловості, в тому числі і як сировина для синтезу алмазів, шляхом введення в них на стадії приготування гідролізного лігніну як добавку, що структурує.
  • Ескіз
    Документ
    Получение аморфного диоксида кремния повышенной чистоты из рисовой шелухи
    (НТУ "ХПИ", 2016) Гриднева, Татьяна Васильевна; Кравченко, Александр Васильевич; Барский, Вадим Давыдович; Рябик, Павел Васильевич
    Аморфный диоксид кремния широко используется в электронике, медицине, в производстве строительных материалов и других отраслях промышленности. Основными требованиями, предъявляемыми к аморфному диоксиду, являются аморфная структура, степень очистки и размер частиц. Необходимость создания экономически выгодных технологий с использованием нового сырьевого источника делает получение аморфного диоксида кремния актуальной проблемой. В работе путем максимального извлечения углеродсодержащих компонентов повышали содержание аморфного диоксида кремния в твердом остатке рисовой шелухи. В соответствии с гипотезой о механизме извлечения углеродсодержащих компонентов из рисовой шелухи жидкими экстрагентами подобраны экстрагенты и к числу основных технологических факторов отнесены температура, время процесса и концентрация экстрагента.