Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Комплексна оцінка якості ламінованих осердь електричних машин високочастотним індукційно-вібраційним методом
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Чумак, Вадим Володимирович; Коваленко, Михайло Анатолійович; Тимощук, Оксана Леонідівна; Ігнатюк, Євген Станіславович; Коваленко, Ірина Яківна
    В даній роботі розглянуто проблему оцінки якості активних частин електричних машин, зокрема шихтованих магнітопроводів. Визначено суттєві діагностичні показники фактичного стану набірного сердечника, а саме питомі втрати при перемагнічуванні та ослаблення пресування пакета, пов’язані з підвищенням втрат обумовлених дефектами міжлистової ізоляції, зниженням ККД, порушенням теплового режиму та ін. Запропоновано індукційно-вимірювальний модуль для визначення рівня порушення міжлистової ізоляції та зростання втрат у сердечнику. Рекомендується при розпушуванні для магнітопроводів невеликого розміру просочування клейким лаком ослабленої області та подальше сушіння при стиснутому сердечнику. Також для сердечників невеликого діаметру між натискною шайбою та крайніми листами сердечника через кожні 2...4 зубці забити текстолітові клини. При ослабленні пресування сердечників великих електричних машин, у яких пресування здійснюється стяжними шпильками, виконують підтяжку шпильок. Розроблено двовимірну польову математичну модель пакету шихтованого магнітного осердя з метою оцінки розподілу електромагніт ного поля та вихрових струмів та втрат при різній частоті від 50 Гц до 10 кГц. Запропоновано використати аналіз перехідного процесу при зміні магнітного потоку в магнітопроводі. Для спрощення вимірювальної схеми запропоновано використовувати процес комутації струму в обмотці збудження. За допомогою розробленої моделі проведено розрахунок перехідних режимів на прикладі досліджуваного магнітопроводу. Як об’єкт дослідження використовувався макет шихтованого магнітопроводу, що являє собою набірний пакет листів магнітної сталі, що застосовується в магнітопроводах сухих трансформаторів малої та середньої потужності. Для того, щоб поєднати два методи, була розроблена установка, яка дозволяє одночасно перевіряти якість пресування та якість міжлистової ізоляції.
  • Ескіз
    Документ
    Электромагнитный преобразователь с пространственно-периодическим полем для систем многопараметрового контроля
    (НТУ "ХПИ", 2018) Горкунов, Борис Митрофанович; Борисенко, Евгений Анатольевич; Тамер, Шибан; Иссам, Шахин
    В работе рассмотрена проблема контроля параметров металлических изделий при воздействии на них электромагнитного поля индукционных установок. В качестве датчика рассмотрен электромагнитный преобразователь с пространственно-периодической структурой поля, представляющий собой соленоид на немагнитном полимерном каркасе с контролируемым объектом в форме протяженного цилиндрического ферромагнитного сердечника. Показано, что такой датчик позволяет бесконтактно измерять электропроводность, магнитную проницаемость и геометрические параметры металлических изделий.
  • Ескіз
    Документ
    Про взаємодію електромагнітного поля і феромагнітного середовища
    (НТУ "ХПІ", 2018) Хоменко, Ігор Васильович
    Досліджена взаємодія електромагнітного поля і феромагнітного середовища, показано, що магнітна проникність речовинного середовища є її питомою індуктивністю, встановлений функціональний зв'язок між питомою магнітною провідністю феромагнітного середовища і її магнітною проникністю. Впроваджене поняття електрорушійної сили магнітного зсуву. Природа взаємодії електромагнітного поля і феромагнітного середовища розкрита шляхом використання понять вільних і зв’язаних магнітних доменів. Розглянуто енергетичні процеси, що утворюються при взаємодії електромагнітного поля і феромагнітного середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок магнітної проникності високотемпературної надпровідникової котушки
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гончаров, Євген Вікторович
    У статті розглянуто високотемпературна надпровідникова котушка і запропоновано метод розрахунку її магнітної проникності, що необхідно для електромагнітного розрахунку. Проаналізовано вплив способу намотки ВТНП котушки на її магнітну проникність.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ влияния магнитной проницаемости стальных элементов железобетонных конструкций домов на уровень ослабления геомагнитного поля в помещениях
    (НТУ "ХПИ", 2015) Грецких, Светлана Владимировна
    Показано, что использование в строительстве стандартного арматурного проката приводит к опасному ослаблению геомагнитного поля в помещениях. Определены требования к магнитной проницаемости "слабомагнитной" конструкционной стали (μн<70), применение которой в жилищном строительстве позволит обеспечить комфортные условия проживания по магнитному полю.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение точности измерений и достоверности контроля параметров ферромагнитных плоских изделий при реализации многопараметрового метода на базе теплового дифференциального устройства
    (НТУ "ХПИ", 2012) Себко, Вадим Вадимович; Бабенко, Владимир Николаевич; Себко, Вадим Пантелеевич
    Исследована возможность повышения точности измерений и достоверности контроля параметров стальной ферромагнитной пластины за счет реализации дифференциального многопараметрового вихретокового метода.