Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження напружено-деформованого стану ротора турбогенератора при ушкодженні сталі
    (НТУ "ХПІ", 2019) Васьковський, Юрій Миколайович; Гераскін, Олександр Анатолійович
    Досліджуються механічні напруження і деформації в сталі ротора турбогенератора при появі тріщин в зоні центрального отвору і в зоні малого зубця ротора в тривимірній постановці. За результатами досліджень визначено, що найбільші механічні напруження виникають в зоні навколо внутрішньої поверхні центрального отвору ротора турбогенератора, тріщини в цій зоні глибиною близько 10 мм можуть призвести до руйнації ротора турбогенератора.
  • Ескіз
    Документ
    Экспериментальные исследования механических свойств металлических изделий бесконтактным методом
    (НТУ "ХПИ", 2017) Горкунов, Борис Митрофанович; Львов, Сергей Геннадьевич; Тищенко, Анна Анатольевна; Аббаси, Жаббар
    В работе проведены экспериментальные исследования по определению механического напряжения, возникающего в ферро-магнитных пластинах при их нагружении. Рассмотрены три разновидности электромагнитного метода бесконтактного определения механического напряжения. В результате проведенных экспериментов выяснено, что амплитудный и фазовый методы обладают наименьшей чувствительностью и могут использоваться в случаях определения предельной нагрузки. Что касается переменно-частотного метода, то он обладает достаточно высокой чувствительностью, хотя для его реализации необходимо проводить ряд дополнительных регулировочных действий.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок механічних напружень на основі вимірювань двопроменезаломлення у звукопроводах ПАХ-пристроїв
    (НТУ "ХПІ", 2016) Олійник, Остап Олегович; Жовнір, Микола Федорович; Циганок, Борис Архипович
    В статі приведені результати дослідження внутрішніх механічних напружень в п’єзокристалі LiNbO₃ YZ-зрізу, а також приповерхневих механічних напружень, які виникають у звукопроводах після напилення зустрічноштирьових перетворювачів (ЗШП) при виготовленні пристроїв на поверхневих акустичних хвилях (ПАХ). Виміряний розподіл величини двопроменезаломлення з використанням методу модуляційної поляриметрії та розрахована на його основі відносна анізотропія механічних напружень у звукопроводі. Результати досліджень фотопружних властивостей звукопроводів демонструють високу чутливість модуляційно-поляризаційного методу вимірювання для контролю якості п’єзокристалів та виявлення залишкових приповерхневих механічних напружень після напилення ЗШП.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості розподілу температури плівкового нагрівача на основі прозорої електропровідної плівки ІТО
    (НТУ "ХПІ", 2015) Маслов, Володимир Петрович; Литвин, Петро Мар’янович; Туру, Тетяна Анатоліївна; Корчовий, Андрій Адамович; Качур, Наталія Володимирівна; Гурін, Андрій Володимирович
    Встановлено, що напилене магнетронним способом на скляний зразок віконного флоат-скла прозоре електропровідне ІТО покриття може мати топологічну структурну неоднорідність товщин, шорсткості, розміру зерен та механічних напружень, яка при нагріванні проявляється в нерівномірності температурного поля на ньому. Рекомендується у виробництві віконного скла з ІТО-покриттям проводити поляризаційний контроль механічних напружень в зразках готової продукції.